Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

To, že o tobě znamení horoskopu, tvá oblíbená barva či tvar nehtů dokáží prozradit mnoho, už možná víš. Věděla jsi ale, že i tvá oblíbená káva dokáže říct mnoho tajemství o tom, jaká ve skutečnosti jsi?

Tvá oblíbená káva o tobě prozradí, jaká jsi!

Čaj
zdroj: Getty Images Čaj
aktualizováno 14.09.2019, 00:00 | 14.09.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

To, že o tobě znamení horoskopu, tvá oblíbená barva či tvar nehtů dokáží prozradit mnoho, už možná víš. Věděla jsi ale, že i tvá oblíbená káva dokáže říct mnoho tajemství o tom, jaká ve skutečnosti jsi?

Průměrný člověk vypije za den 1,6 hrnků kávy, průměrný Američan dokonce 3,2 hrnků! Tento kofeinový nápoj je bezpochyby jedním z nejkonzumovanějších tekutin a my se vůbec nedivíme. Krom toho, že nás „nakopne“ ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujeme nám, ovšem dokáže říct i daleko víc o naší povaze a charakteru. Chceš vědět, co tvá oblíbená káva říká o tobě? To se dozvíš v dnešním článku!


Espresso


Jedno espresso prosím, bez mléka a bez cukru! Zní ti to povědomě? Pokud i ty máš ráda podobnou jednoduchost a espresso je tvůj parťák do nepohody, znamená to, že jsi silná osobnost toužící po uznání. Miluješ minimalismus a, stejně jako samotné espresso, je tvá přítomnost pro ostatní intenzivním zážitkem plným filosofických debat a témat na úrovni. Změny ti nedělají moc dobře, nejradši máš všechno naplánované minimálně týden dopředu. Přestože jsi bezpochyby silná osobnost, dokážeš být i výborná kamarádka, která své blízké vyslechne a dokáže jim se vším poradit.

 


Cappuccino


Jemná, našlehaná pěna, pod kterou se skrývá silný shot espresa, to je cappuccino. Ty jsi bezpochyby na první dojem milá a křehká květinka. Jakmile se ti ale někdo dostane „pod pěnu“ uvidí, jak silná a cílevědomá ve skutečnosti jsi. Právě tyto dvě vrstvy vytváří perfektní balanc, díky kterému si rozumíš prakticky se všemi. Jsi výborný posluchač, zároveň však pracant, který se do toho opře, když je skutečně potřeba. Pokud ti v životě zrovna něco nevychází, dokážeš stát nohama na zemi a věřit, že přijdou lepší chvilky, které ti vrátí svět zpět do klasické pohody.

 

ČTĚTE TAKÉ:
TEST osobnosti: Co o tobě prozradí styl, jakým piješ kávu?!
4 mýty o kávě aneb co možná nevíš o kofeinu
Chceš omezit svou závislost na kofeinu? Co vše hrozí a jak správně na to?


Americano


Espreso je na tebe moc silné a volíš proto radši jeho mladšího bráchu, americano? Pokud ano, znamená to, že jsi spíše introvertní osůbka, která má ráda svůj klid. K životu nepotřebuješ davy lidí, stačí ti pár dobrých přátel, se kterými se zasměješ a kteří ti rozumí. Máš ráda umění a sama jsi velice kreativní, ať už jde o kreslení či poezii. Občas se ti stane, že se ve svých myšlenkách příliš ztratíš a chvilku ti trvá najít zpátky cestu „ven“. To ale neznamená, že bys nebyla vnímavá, naopak. Díky tvé sensitivitě tě mají tví přátelé daleko radši, jsou si totiž jistí, že právě ty jim rozmuíš nejlépe.

 


Bezkofeinové


Kávu bez kofeinu si neobjedná nikdo, kdo si není moc dobře vědom, že kofein může za řadu srdečních onemocnění a způsobuje problémy s ledvinami. Nebo jednoduše ten, kdo má moc energie a nechce chodit v noci po baráku, s vířivými myšlenkami. Jestli je tvůj oblíbený nápoj bezkofeinová káva, znamená to, že máš ráda kontrolu nad svým životem. Moc ráda si věci plánuješ a třídíš, někdo si může dělat legraci, že jsi posedlá pořádkem. Ty máš pouze ráda věci tak, jak mají být. Jsi chytrá a miluješ učení, ne kvůli tomu, že bys byla šprt, ale jednoduše protože se ráda dozvídáš nové věci. Vystupuješ sebevědomě, ale záleží ti i na názorů ostatních, který si bereš k srdci.

 

Ochucená káva


Je libo vanilka, karamel či oříšek? Pokud máš zvláštní slabost pro ochucenou kávu, znamená to, že jsi dobrodružná osoba, která se nebojí zkoušet nové věci. Miluješ adrenalin a nejspíš jsi to právě ty, kdo své přátele na Matějské pouti tahá na pád z 90 metrů. Jsi přátelská, milá a sladká stejně, jako káva, kterou si tak vychutnáváš. Kvůli svému perfekcionismu se občas dostáváš do konfliktů se svými blízkými, zároveň si ale uvědomuješ, kdy je správný čas na omluvu. Často si také lámeš hlavu kvůli maličkostem, které sama ani nedokážeš ovlivnit. To ti bere mnoho času i energie.


Jaká je tvá oblíbená káva? Poděl se o ní v komentářích!0 hlasů
Vaše hodnocení