Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čísla mají pro každého z nás velký význam a přisuzuje se jim i magická moc! Některá jsou neutrální, jiná nás nabíjí tvořivou energií, další zase mohou ničit.

Tvoje povaha podle data narození

Numerologie
zdroj: Thinkstockphotos Numerologie
aktualizováno 07.06.2015, 00:11 | 07.06.2015, 00:11 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Čísla mají pro každého z nás velký význam a přisuzuje se jim i magická moc! Některá jsou neutrální, jiná nás nabíjí tvořivou energií, další zase mohou ničit.

Život každého z nás začíná dnem, kdy jsme poprvé spatřili světlo světa. Na každého z nás platí vesmírný zákon vibrace data narození, jména a příjmení. Tento moment nám dává do vínku povahové vlastnosti, schopnosti, profesionální možnosti, naše celkové nasměrování a poslání.

 

Chceš se o sobě dozvědět něco nového? Postačí ti k tomu jen datum tvého narození. Vyber si den, bez ohledu na to, v jakém měsíci ses narodila.


1. Nezávislost

 

Dívka narozená první den v měsíci je nezávislá a schopná hluboké lásky. Je vnímavá, čestná a přímá. Má tvůrčí dar myšlení, schopnost prosadit své cíle a vůdčí sílu s jasným pohledem do budoucna. Je sebevědomá, ctižádostivá, dynamická a vynalézavá. Spoléhá se na sebe.

 

Nedostatky: Zahleděnost do sebe, žárlivost, panovačnost, neústupnost. Prosazuje si své "ego", nesnáší kritiku. V honbě za seberealizací přehlíží druhé. V partnerském vztahu je tvrdohlavá. Při neúspěchu propadá smutku a pesimismu.

 

2. Družnost

 

Je ohleduplná, empatická, oddaná a citově založená. Pracuje pro druhé a je rodinně založena. Je to romantička s uměleckými sklony. Má jemnou povahu, řídí se intuicí. Ráda dává i dostává. Vážně rozhodnutí dělá až po důkladném promyšlený.

 

Nedostatky: Přecitlivělost, zranitelnost, sklony obviňovat druhé, citová manipulace či závislost na nich - hlavně vůči partnerovi. Chybí jí odvaha, ctižádost a rozhodnost.

 

3. Kamarádství

 

Tato dívka je společenská, kamarádská a činorodá. Má spoustu nápadů. V milostném vztahu chce být nezávislá. Je smělá, aktivní a iniciativní. Zbožňuje úspěch, má dobrý vkus. Umí dělat najednou více činností.

 

Nedostatky: Povrchnost, výstřednost, přílišná ctižádostivost, žárlivost, výbušnost. Když je nervózní, vyčítá, kritizuje a působí na city druhého. Má diktátorské sklony.

 

4. Vyrovnanost

 

Je praktická, vyrovnaná, rozhodná a konzervativní. Má vynikající organizační schopnosti. V partnerském vztahu je srdečná, štědrá a věrná. Tvrdě pracuje, aby dosáhla jistoty. Potřebuje vášnivého, stálého a tolerantního partnera.

 

Nedostatky: útočnost, hrubost, sobeckost, sklon všechno kritizovat. Měla by si dát pozor na melancholické nálady.

 

5. Vnímavost

 

Je vnímavá, otevřená, odvážná a energická. Má ráda pokrok, nesnáší omezování, změny jí nedělají problém. Má pozitivní vliv na lidi, umí s nimi komunikovat. Je srdečná, veselá a pohotová. Dokáže riskovat. Potrpí si na úspěch a ocenění.

 

Nedostatky: Neurotičnost, náladovost, nedotknutelnost a hádavost. Ráda si vymýšlí a podvádí. Vnucuje své názory druhým. Snadno podléhá stresu. Je nestálá a ve vztahu potřebuje svobodu.

 

 

6. Harmonie

 

Potřebuje lásku a teplo domova. Hledá partnera na celý život. Je laskavá, citlivá a ohleduplná. Miluje rodinu a lidi a k životu potřebuje harmonický partnerský vztah. Umí si najít čas na sebe i na druhé. Je spravedlivá, vnímavá, romantická a oddaná. Důležitá je pro ni práce v týmu.

 

Nedostatky: Lenost, pomstychtivost. Při nedostatku pochopení a lásky se u ní projeví sklony k závislostem a depresím.

7. Zkušenost

 

Má dar poslouchat svůj vnitřní hlas a má léčitelské schopnosti. Je to citlivá, vstřícná a vnímavá osoba. Věří hlavně sama sobě. Často se ocitá tváří v tvář výzvám, které jsou hybnou silou osobního růstu. Dokáže dobře analyzovat vzniklé situace. Je dobrosrdečná.

 

Nedostatky: Úzkostlivost, naivita ve vztazích - často vnímá partnera nerealisticky. Má sklon k závislostem. Neodpouští a mívá trýznivé pocity.

 

8. Rovnováha

 

Tato osoba má spoustu energie a vůdcovské sklony. Je inteligentní, bystrá, podnikavá, odhodlaná a pracovitá. Důležitou roli u ní hrají peníze, úspěch a postavení.

 

Nedostatky: Neústupnost, nenasytnost, zneužívání postavení. Rada kritizuje a vymýšlí si. Chce získat výhody na úkor jiných. Je netolerantní, agresivní, panovačná a tvrdohlavá. Osmička je ovšem karmické číslo - co dělá druhým, vrátí se jí vícenásobně.

 

9. Uvážlivost

 

Dívka narozená devátý den v měsíci je velmi citlivá a spolehlivá. Pravdu řekne až po důkladném uvážení. Chce být zachránkyní. Je přátelská a vážná. Hledá hlubší smysl života. Je ctižádostivá, tvůrčí, upřímná, nezávislá a současně odpovědná. Dokáže čelit těžkým situacím. Vychutnává si pocty a slávu. Má vynikající organizační schopnosti.

 

Nedostatky: Nesnesitelnost a nedotknutelnost. Dá se snadno vyprovokovat. Je impulzivní, agresivní, někdy až krutá. Měla by si dát pozor na vnitřní neklid. Chyby hledá v druhých.


10. Síla

 

Tato osoba je emocionálně silná, nezávislá a sebevědomá. Hlídá si soukromí. Úspěchu dosahuje tvrdou prací, má vůdcovské sklony. Dokáže prosadit své cíle a zájmy.

 

Nedostatky: Je těžké jí rozumět. Bývá závislá na druhých lidech. Je nadřazená a neústupná, což způsobuje napětí ve vztazích.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sex podle znamení horoskopu
Odhal svůj osud pomocí run
Co o tobě říká tvoje znamení? 3. díl

 

11. Citlivost

 

Je citlivá, intuitivní a charismatická. Má revoluční myšlení a autoritativní chování. Také je známá jako perfekcionistka.

 

Nedostatky: Hněv a výbuchy emocí, tvrdohlavost, sobeckost, snaha manipulovat s druhými.

 

12. Všestrannost

 

Tato osoba je činorodá a myšlenkově velmi bystrá, všestranná a profesionální schopná. Má smysl pro rodinu. Je otevřená, přátelská a společenská, cílevědomá a tvůrčí.

 

Nedostatky: Rozhoduje se chaoticky, na poslední chvíli. Pociťuje stavy úzkosti a napětí. Žárlí a je majetnická. Pozor na hněv, pomstu a prudké emoce. Chyby hledá na druhých.

 

13. Zranitelnost

 

Samostatná, ctižádostivá, věrná, otevřená a oddaná - takto lze charakterizovat dívku narozenou třináctého. Tvrdě pracuje na získání materiální jistoty. Je praktická, spolehlivá, s dobrými organizačními schopnostmi. Stále hledá nové příležitosti a cíle.

 

Nedostatky: Urážlivost a nedotknutelnost. Někdy dokáže velmi ublížit řečmi. Měla by si dát pozor na výbuchy hněvu a konflikty. Prosazuje si své cíle bez hledání kompromisu.

 

14. Cílevědomost

 

Zařizuje si život podle vlastních představ. Tvrdě pracuje, je cílevědomá, zná hodnotu peněz. Má předpoklady k tomu, být dobrá v podnikání a obchodě. Je ohleduplná, pozorná a pohotová. Změna jí přináší nové podněty v činnosti. Je samostatná, odpovědná a přizpůsobivá.

 

Nedostatky: Impulsivnost, podceňování druhých. Těžko zapomíná na křivdy. Může se stát diktátorkou.

 

15. Odvaha

 

Je vnímavá, citlivá a nezávislá. Ale také hrdá, pracovitá a tvůrčí. Touží po majetku a popularitě. Je pečlivá a laskavá, ale vyhovuje jí i volnost a nevázaný život.

 

Nedostatky: Vzdorovitost, neústupnost, pomstychtivost. Měla by si dát větší pozor i na emocionální nevyrovnanost.

 

Svoboda
(Foto: oficiální zdroj)

 

16. Přímočarost

 

Má jasný názor na to, co je v životě dobré a co zlé. Bouří se proti netoleranci. Má dobrou pozorovací schopnost. Je něžná a milá. Dobře vychází s druhými, má léčitelské schopnosti a inklinuje k duchovnímu životu. Smysl života hledá v pomoci druhým. Dokáže na sebe převzít odpovědnost.

 

Nedostatky: Neprůbojnost, přecitlivělost. Trpí nejistotou, je opatrná a má obavu ze ztráty postavení. Má sklon k provokaci a rebelství.

 

17. Odolnost

 

Tato osoba má sílu a odvahu. Je citlivá, ctižádostivá, výkonná a pracovitá, myslí logicky. Má vůdčí schopnosti, úspěchu ovšem dosáhne až ve zralém věku. Je také společenská a materiální založena. Velmi důležitý je pro ni kvalitní milostný vztah.

 

Nedostatky: Náchylnost k dramatickým citovým projevům, zlost, vrtošivost. Její postoj přináší vnitřní konflikty. Myslí jen na sebe. Nestrpí odpor. Měla by si také dát pozor na posedlost úspěchem a majetkem.

 

18. Odpovědnost

 

Tato dívka je silná a zdatná. Stále pátrá po moudrosti a pravdě. Dokáže překonat těžké situace. Je materialistka a vše dělá kvůli nabytí majetku. Touží po uznání. Je chytrá, ambiciózní, má organizační schopnosti a silnou vůli.

 

Nedostatky: hněvivost, nedotknutelnost, žárlivost, hrubost, krutost. Její život je plný dramatických změn. Bývá také zlomyslná.

 

19. Sounáležitost

 

Má velkou sílu a elán. Je intelektuálně založená, trpělivá a snaží se vyhovět druhým. V milostných vztazích je oddaná. Je úspěšná, vynalézavá a tvořivá. Věří sama sobě.

 

Nedostatky: Nevyrovnanost, náladovost, nadřazenost, žárlivost, nedůvěra. Je také tvrdohlavá a výbušná a pozor by si měla dát na hněv a sebelítost. Jde bezhlavě za svým cílem.

 

20. Intuice

 

Dívka narozená dvacátého je citlivá, oddaná a laskavá. Partner a milostný vztah hrají v jejím životě důležitou roli. Potřebuje lásku, něhu a harmonii. Je trpělivá, otevřená, spory řeší dohodou.

 

Nedostatky: Zlost, nervozita. Rychle mění názor a často trpí ztrátou sebevědomí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš znát svou budoucnost? Využij SUPER SLEV

 

21. Pochopení

 

Má velký potenciál. Snaží se pochopit druhé. Je společenská a diplomatická. Důležitá je pro ni komunikace, umí se prosadit. Má pozitivní přístup k životu. V milostném vztahu je ohleduplná a něžná.


Nedostatky: Dokáže ublížit řečmi, má sklony k rozčilování. Měla by si dát pozor na střídání nálad, chamtivost a vyvolávání sporů.

 

22. Vytrvalost

 

Tato osoba je citlivá a laskavá. Potřebuje proto oporu partnera. Má organizační schopnosti, ve svém povolání je výkonná a přesná. Touží po dosažení svých snů. Důležitou roli v jejím životě hraje rodina.

 

Nedostatky: Pocity křivdy, výbuchy emocí, nedostatek sebedůvěry. Je necitlivá k potřebám druhých.

 

23. Samostatnost

 

Rozhoduje se sama a nedá se ovlivnit. Žije svůj vlastní život. Někdy se zdá, že chce svobodu, ale ve skutečnosti potřebuje partnera. Je citlivá, něžná, milá a chce být milována. Je pilná a šikovná. Touží po realizaci svých představ.

 

Nedostatky: Přelétavost a nestálost. Těžko se s ní diskutuje o věcech, které neodpovídají její představě. Pokud nedokáže udržet rovnováhu ve vztahu, žije bez lásky, lásku věnuje majetku.

 

24. Přívětivost

 

Tato osoba je velmi kamarádská, ochotná, velkorysá, něžná a laskavá. Má ráda harmonii a krásu. Velmi důležitý je pro ni rodinný život. Má dobré srdce a snaží se pomáhat druhým. Je pilná a konstruktivní, vždy hledá dohodu a snaží se vyjednávat.

 

Nedostatky: Nejistota, nízké sebevědomí, tajnůstkářství. Nesnáší stres. Měla by si také dát pozor na deprese a výbuchy emocí.

 

25. Nenáročnost

 

Je to skromná a nenáročná osoba, tvořivá, zábavná, má umělecké sklony. Umí naslouchat druhým. Je také společenská, přitažlivá, praktická a trpělivá. Má analytické myšlení, dokáže využít příležitost. Pro život potřebuje citlivého partnera.

 

Nedostatky: Nerozhodnost, náladovost a podléhání emocím. Nedokáže čelit stresovým situacím v lásce, bývá závislá na druhých. Mívá pocity křivdy.

 

Vůně
(Foto: oficiální zdroj)

 

26. Průbojnost

 

Tato osoba je citlivá, laskavá a chápající. Má velkou vnitřní sílu, která jí pomáhá překonávat překážky. Má organizační a vůdčí schopnosti, je pracovitá, ctižádostivá, diplomatická a velkorysá. Dokáže motivovat druhé. Vztahy a kariéra jsou pro její život velmi důležité. Touží po bezpečí. Potřebuje udržet rovnováhu z hlediska plnění karmických úkolů.

 

Nedostatky: Arogance, krutost, pomstychtivost, pýcha a přeceňování vlastních schopností.

 

27. Svědomitost

 

Citlivá, poctivá, pragmatická a konzervativní - taková je dívka narozená v tento den. Je podnikavá, dokáže prosadit své plány a myšlenky. Důležité jsou pro ni rodina a milostný vztah. Rozhoduje se po až důkladné úvaze.

 

Nedostatky: Nevěří si, má sklony k sebeničení a nervovému zhroucení. Často kritizuje a obviňuje druhé.

28. Rozporuplnost

 

Je nezávislá a snaží se o úspěch. Řídí se nejprve citem, pak teprve rozumem. Ráda má vše pod kontrolou. Oceňuje spolupráci a dokáže motivovat. Partnerský vztah a rodinná pohoda jsou pro ni velmi důležité. Je něžná, milující, starostlivá, ale i dynamická, pokroková a ambiciózní.

 

Nedostatky: konfliktnost, dominance, diktátorství. Někdy je nositelkou hněvu a nepřejícnosti.

 

29. Nepřehlednost

 

Je to citlivá a vnímavá osoba. Má velký potenciál mimosmyslového vnímání, silnou intuici, hledá pravdu. Je pracovitá a vynalézavá. Snadno navazuje kontakty a je přitažlivá.

 

Nedostatky: Zranitelnost. Má snahu spíše otupovat svoje city, než je řešit. Občas je výstřední.

 

30. Ráznost

 

Tato osoba vyniká kreativitou a bystrostí. Je vynalézavá, má své kouzlo. Dokáže tvrdě pracovat, aby dosáhla pohodlí a komfortu. Je přátelská, společenská, se smyslem pro humor. V milostném vztahu je pro ni důležitá komunikace.

 

Nedostatky: Kritičnost, vypočítavost. Umí zneužít svých schopností k získání svých cílů. Má ostrý jazyk a sklony manipulovat s druhými. Měla by si dát pozor i na žárlivost a nepřejícnost.

 

31. Motivace

 

Tato osoba vyniká vysokou mentální energií. Je ochotna udělat vše k dosažení úspěchu. Vyhledává společnost inteligentních lidí. Je odvážná a má vůdčí sklony. Důležitá je různorodost v její činnosti.

 

Nedostatky: Povrchnost, neserióznost, sklon ke lhaní a podvádění. Je zlomyslná, panovačná a zneužívá bezbrannost druhých. Pozor na nadřazenost.55 hlasů
Vaše hodnocení