Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jediný úsměv dokáže vyjádřit mnoho emocí. To, jak se na někoho usmíváte, řekne, jaký způsob radosti nebo jiného pocitu právě prožíváte. Ať už chcete nebo nechcete, dáte jím najevo víc, než byste si mysleli. I když se dá úsměv natrénovat, tak ten f...

Typologie úsměvů: Jak poznat svůdce nebo falešného člověka?

usmev
zdroj: Getty Images usmev
aktualizováno 22.06.2019, 00:00 | 22.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Jediný úsměv dokáže vyjádřit mnoho emocí. To, jak se na někoho usmíváte, řekne, jaký způsob radosti nebo jiného pocitu právě prožíváte. Ať už chcete nebo nechcete, dáte jím najevo víc, než byste si mysleli. I když se dá úsměv natrénovat, tak ten falešný se dá zpravidla dost dobře poznat.

Není úsměv jako úsměv. U druhého člověka prozradí to, co se zrovna odehrává v jeho hlavě, jen pouhé nadzvednutí koutků. Usmívá se člověk naproti vám zrovna širokým úsměvem nebo moc často neukazuje zuby? Naučte se typy úsměvů a odhalte lidi podle toho, jak se na vás smějí ještě před tím, než jim jejich úsměv oplatíte.


Od ucha k uchu


Když se na vás někdo usmívá na plnou pusu jako herečka Julia Roberts, nemusíte se bát žádných křivých úmyslů. Takovému člověku se od úsměvu vytvoří mimické vrásky kolem očí. Když se někdo takhle usmívá, tak chce dát najevo to, že je zrovna šťastný a chce, aby se tak cítili všichni kolem něj. Proto takový člověk většinou rozzáří celou místnost, když do ní s tímto úsměvem na rtech vstoupí.

 

usmev
(Foto: Getty Images)


Úsměv bez zubů


Rty se sice roztáhnou do stran, dotyčný ale neukáže zuby. Tento druh úsměvu už tak velkou otevřenost jako ten předchozí neukazuje. Člověk, který se takhle usmívá, naopak může něco skrývat, mít před vámi nějaké tajemství nebo si nebýt něčím jistý. Úsměv, při kterém neukážete zuby, se také někdy používá jen ze zdvořilostních důvodů. Neměly byste se tak nechat oklamat, že vás dotyčný skutečně rád vidí a začít mu přehnaně věřit.


Jeden koutek nahoru


Tento úsměv občas mimo jiné naznačuje vysoké sebevědomí, samolibost až domýšlivost či převahu nad někým dalším. Někdy se používá při flirtování, druhá strana si ho však může špatně vyložit jako znak arogance nebo zmatenosti. Jednou stranou rtů se ten člověk usmívá, tak proč nezapojí i tu druhou? Asi není až tak nadšený, to by se přece usmál úplně, řeknete si.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bělejší zuby nemusí být jen sen! Pozor ale na tyto chyby
Získejte úsměv celebrit na počkání
17 faktů o úsměvech


Tento poloviční úsměv je dost těžké rozluštit a každý si ho tak vyloží po svém. Když se vám nepovede, tak navíc může vypadat až jako nespokojený úšklebek, i když jindy se naopak takhle "usmějete", když jste nadmíru spokojené. Musíte tedy dobře odhadnout správnou situaci pro jeho použití.


Svůdný úsměv


Jestli se někdo usmívá a zároveň si pohrává s vlasy, dotýká se rtů, kouše se do nich nebo až moc často mrká, tak jsou jeho úmysly úplně jasné. Chce vás sbalit nebo svést! Úsměvem vám chce dát najevo, že se ho nemusíte bát a můžete se k němu přiblížit. Všemi těmi dalšími věcmi, které dělá navíc, však vyjadřuje, že jeho záměry nejsou až tak úplně přátelské.

 

Pozor! Neplést s nervózním úsměvem během zkoušek, u kterého si koušete nehty nebo se škrábete na hlavě.


Jak poznat falešný úsměv?


Falešný úsměv není jen jeden. Patří sem nucený úsměv, když slyšíte špatný vtip a musíte se zasmát jen proto, abyste někoho neurazily. Ústy se sice usmíváte, ale vaše oči zůstanou chladné a většinou se to neprojeví ani na mimických vráskách kolem nich. Výhodou je možná to, že se vám z tohoto úsměvu časem nenadělá tolik vrásek, stojí to však skutečně za to?

 

falešný úsměv
(Foto: Getty Images)


Tento naučený úsměv je také někdy typický pro hostesky, servírky, recepční nebo zkrátka lidi, kteří se musí během výkonu svého povolání usmívat a působit příjemně a srdečně, i když se tak třeba vůbec necítí.


Falešný úsměv je někdy také ten, který používáte během focení. Příliš se soustředíte na to, jak na fotce vypadáte a jestli je váš úsměv souměrný, než abyste se skutečně upřímně usmály.1 hlasů
Vaše hodnocení