Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Talisman je magický předmět, který přináší štěstí. Můžeš ho sice dostat nebo si ho koupit, ale daleko větší sílu bude mít, když si ho vyrobíš sama.

Udělej si svůj talisman

Podkova pro štěstí
zdroj: Thinkstockphotos Podkova pro štěstí
aktualizováno 27.11.2012, 00:00 | 27.11.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Talisman je magický předmět, který přináší štěstí. Můžeš ho sice dostat nebo si ho koupit, ale daleko větší sílu bude mít, když si ho vyrobíš sama.

I když jsme dnes a denně obklopeni výkřiky moderní techniky, stejně ve skrytu duše věříme na něco vyššího, co ovlivňuje náš život. Někdo věří v Boha, jiný zase v mocné síly, ale ve skutečnosti jsou si všechny víry podobné. Doufáme totiž v to, že na život nejsme sami, že nám někdo pomůže, abychom to všechno zvládli. A síly, ve které věříme, se snažíme povzbudit k činnostmi různými rituály. Někdo se modlí, někdo používá amulety, aby při něm štěstí stálo. A právě o amuletech bude dnes řeč.

Přičaruj si lásku

Po lásce toužíme často, někdy proto, že si vybíráme špatné kluky. A tak to je již celé věky. Dívky se vždy zamilují a pak udělají téměř cokoliv, aby svého vyvoleného získaly. A v dřívějších dobách bylo zcela běžné vyzkoušet nějaký magický rituál, který mohl lásku přivolat. Důležitým zvířetem v čárách lásky byl netopýr. Někde dávala děvčata svému milému do vína srdce netopýra, jinde natírala jeho krví špičky bot svého milého, nebo mu nabídla cukroví ponořené do krve z tohoto zvířete. Nechutné, že. My naštěstí netopýra zabíjet nebudeme, protože ti jsou dnes chráněni zákonem a něco takového se nedělá. A asi málokdo by na to dnes měl žaludek.

Místo toho se pokusíme o rostlinnou magii, která přivolá příslušného člověka do tvého života. Magie způsobí, že se budeš víc setkávat s lidmi a komunikace s nimi pro tebe bude snažší. Rostliny sloužící k přivolání lásky vysílají do širokého prostoru své jemné vibrace, následkem čehož si možná uvědomíš, že ostatní jsou k tobě najednou pozornější. Ostatní je jen na tobě.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Máš svůj talisman pro štěstí?
Máš přání? Vyzkoušej magii svíček
Chceš kouzlit? Musíš dodržovat pravidla

Talisman k přivolání a posílení lásky by měl obsahovat některé z těchto rostlin: astra, azalka, břečťan, chrpa, květy íbišku, jalovec, jaterník, listy javoru, kardamon, kontryhel, kopretina, kořen lékořice, levandule, růže, rozmarýn, vanilka. A je jedno, jestli je předem nasušíš, nebo budou čerstvě utržené.

Účinek talismanu zesílíš provoněním sáčku, doporučuje se levandule, pomerančovník nebo gardenie, a jeho barvou, nejvhodnější je zelená.

Zbohatni kouzle


Kouzlo zvyšuje především smysl a cit pro to, jak s penězi nakládat. Můžeš je získat formou daru nebo dědictví. Čarování se ale může projevit i zvýšením kapesného nebo výplaty nebo tím, že ti někdo vrátí dluh. Představuj si při výrobě talismanu, na co chceš peníze využít.

 

 

 

Talisman k získání peněz by měl obsahovat: bazalku, heřmánek, hrách, jetel (čtyřlístek přivede k pokladům, pětilístek peníze přitahuje), kořen kostivalu, majoránku, makovici, mátu, zrna pšenice, prášek z oddenku zázvoru. Talisman by měl vonět po citrusu, mátě nebo pačuli, jeho vhodná barva je červená.

Nejúčinnější talismany

Boty – ze zlata, stříbra nebo kůže nošené jako přívěšek nebo brož zajistí klidný nekonfliktní život.

Netopýr
– přináší dlouhý život a lásku milované osoby. Budeš-li mít u sebe pět kovových netopýrů, zaručí ti bohatství, dlouhověkost, zdraví, mír a štěstí.

Nůžky
– obstarej si pár malých nůžek ze zlata nebo stříbra a nos je na krku nebo jako náušnice. Odstřihnou tě od neštěstí, komplikací a smůly.

Náhrdelník ze stříbrných penízků zavěšených na šňůrce z černého hedvábí. Za každým penízkem zavaž uzlík a přitom se soustřeď na svá přání. Hodí se zejména k zajištění hmotných statků.

 

 

Mořská ulita – chrání zdraví a je jedno, zda je to dekorace v bytě, nebo ji nosíš ve šperku.

Mléčný zub zasazený do zlatého prstenu nebo zavěšený na řetízku přináší štěstí a plní všechna přání.

Bílý sáček zajišťuje štěstí a osvobozuje od neblahých vlivů. Ušij si sáček z bílé látky a dej do něj hlavičku česneku, stéblo máty, trochu petržele a kadidlo. Než ho zavřeš, řekni formulku: "Chraň mě před mými nepřáteli a vším, co mi může uškodit.“ Zavaž ho bílým provázkem a dej na noční stolek.

Příprava magického obřadu

Aby talisman plnil svou funkci, musí být zasvěcen tím, kdo ho bude nosti. Před započetím jakéhokoliv kouzla musíš vybrat vhodné místo. (Kouzla musíš provádět potají, aby pohrdavé pohledy a úsměšky ostatních neoslabily tvé magické schopnosti). Může to být speciálně připravená místnost, v přírodě pak křižovatka cest nebo místo, kde se odehrálo něco dramatického. Tam nakresli svěcenou křídou magický kruh (symbol živlu země) a postav do něj svíci z včelího vosku (symbolizuje oheň), pohár (voda) a vykuřovadlo (vzduch). Očisti se koupelí a oblékni se do čistého a pohodlného oděvu. Sedni si dovnitř magického kruhu a soustřeď se na to, čeho chceš dosáhnout.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
Sex v magickém stylu! Předvěďte mu svá kouzla v posteli
RADY ČARODĚJKY: Jak okouzlit muže, kterého milujete

Na bílý talíř (nepoužívaný) polož talisman a přikryj ho pravou rukou. Levou sevřenou v pěst dej na srdce, pohled upři na oblohu a odříkej magickou formuli: "Koncetrujte své magické fluidum na (vyjmenuj všechny součásti talismanu) a dejte jim takovou sílu a kvalitu, jaká je zapotřebí, aby plnily má přání. A já (řekni své jméno) s vaší pomocí zvítězím, překonám všechny překážky, dosáhnu všeho, co si přeji, stanu se bohatou a nikdo mi neuškodí. Voda, oheň, vzduch a země ať mi dají sílu, abych s magickou pomocí tohot talismanu dosáhla všeho, co si přeji."

Talisman otoč a postup zopakuj. Pak ho navoň příslušnou esencí. Jde-li o talisman na přivolání lásky, vlož do něj jméno osoby, o kterou se jedná, Po zasvěcení uchovej talisman 30 dní na temném místě. Teprve pak bude připraven k použití.5 hlasů
Vaše hodnocení