Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prohlížely jste si někdy starší rodinné album a občas jste na fotkách zahlédly takové různě velké bílé kruhy? Řekly jste si, že je to asi chyba foťáku? Nebo nějaký jev způsobeným světlem, které se láme? Mnozí věří, že to má mnohem duchovnější význam.

UFO je známý fenomén, ale co je to UBO? Každý už se někdy setkal s těmito duchy na fotce

tajemno
zdroj: Getty Images tajemno
aktualizováno 06.07.2019, 00:00 | 06.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Prohlížely jste si někdy starší rodinné album a občas jste na fotkách zahlédly takové různě velké bílé kruhy? Řekly jste si, že je to asi chyba foťáku? Nebo nějaký jev způsobeným světlem, které se láme? Mnozí věří, že to má mnohem duchovnější význam.

Na některých fotkách vidíte to, čeho si vaše oko ve skutečnosti nevšimne. Občas tak na nich můžete vidět duchy nebo tajemné bytosti, podivné stíny, které nedovedete vysvětlit, ale také UBO (Unidentified ball-shaped objects) neboli fenomén ORBS. Objevil se až s příchodem digitálních fotoaparátů a foťáků na telefonech, dodnes však není uspokojivě vysvětlený.

 

orby
(Foto: Getty Images)


Jde snad o typ ducha nebo nějakou ztracenou duši? Je pravda, že UBO se objevuje hlavně na fotkách pořízených za tmy nebo alespoň přítmí. Orby navíc spatříte mimo jiné na fotkách, které jste pořídily na nějakém záhadném místě jako je třeba hřbitov, starý statek nebo pyramidy.


Ezotericky založení lidé tíhnou k tomu, že je to důkaz posmrtného života, nadpozemských bytostí či dokonce mimozemšťanů. Vždyť proč je na jedné fotce třeba deset takových koulí a na jiné žádná, i když byla druhá fotka vyfocena třeba jen hodinu po té první? Proč je někdy kruh velký a jindy sotva patrný? Je to znak nějaké paranormální aktivity, která v blízkosti pořizování fotografie probíhala? Mnozí věří, že orby se samostatně pohybují nebo jejich pohyb řídí nějaká vyšší síla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč má smysl věřit na pohádky, anděly a záhady
Věříš v reinkarnaci lidské duše?
Sny jsou odrazem duše. Co o tobě prozradí?


Skeptici však zjistili, že orby se vyskytují jen tehdy, když na fotce použijete blesk. Ten zapnete zejména v noci, když chcete fotku osvítit, ve dne vás to málokdy napadne. To svádí k tomu, že za tím nejspíš skutečně stojí spíš technika. Mělo by jít o nasvícené prachové částice, mezi které se rozloží světlo z blesku odražené od částic. Dokonce už se jim povedlo orby i uměle vyvolat, když před aparátem rozptýlili nějaký jemný pyl nebo částečky.


To, jestli bude světelný kruh velký nebo malý, prý závisí na tom, v jaké blízkosti se vír částic nachází. Často za tím stojí kromě prachu také mlha nebo déšť. Nutno říct, že fotka ponurého deště spolu s orby opravdu vypadá magicky a svádí k úvahám o duších. Někdy se v dešti ještě ke všemu vytvoří také jemný duhový efekt.

 

orby
(Foto: Getty Images)


Pokud byste si chtěly zkusit orby takhle "uměle" vyrobit, zkuste udělat fotku z bleskem v místnosti nebo i venku, kde je nějaké přítmí. Nesmíte ale zapomenout pustit blesk. Když fotíte přes den, tak si všimněte, že se tyto orby nachází také hned vedle vyfocených slunečních paprsků. Nebo raději dál budete věřit tomu, že jde o duše zemřelých?0 hlasů
Vaše hodnocení