Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Za pár dní nás čeká jeden z nejmagičtějších dnů v roce, podzimní rovnodennost. Nastane v pondělí 23. září, přesně v 9:50 hodin ráno. Slunce vstoupí na měsíc do znamení Vah, což pro vás může znamenat mnohé. V tomto období byste měly zhodnotit svůj ...

V pondělí nastane podzimní rovnodennost! Využijte to a splňte si přání

podzimní magie
zdroj: Getty Images podzimní magie
aktualizováno 21.09.2019, 00:00 | 21.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Za pár dní nás čeká jeden z nejmagičtějších dnů v roce, podzimní rovnodennost. Nastane v pondělí 23. září, přesně v 9:50 hodin ráno. Slunce vstoupí na měsíc do znamení Vah, což pro vás může znamenat mnohé. V tomto období byste měly zhodnotit svůj dosavadní život a věnovat se spíš vnitřnímu rozvoji, ke kterému chladnější a tmavší podzimní dny přímo vybízí.

Slunce ve Váhách vám navíc pomůže k tomu, abyste v životě nalezly ztracenou harmonii, ať už v rodině, mezi přáteli nebo v oblasti lásky. Snažte se s ostatními lidmi vždy najít kompromis a celkově zlepšit vaši vzájemnou komunikaci, než abyste se uchylovaly k hádkám. Také byste měly udělat takzvanou „vnitřní sklizeň“, tedy uvědomit si, co je ve vašem životě dobré a být rády za to, čeho se vám dostalo.


Ozdoby


Už staří Keltové věřili, že aby v jejich obydlí přetrvávala pozitivní energie i během temnějšího zimního obydlí, musí své příbytky prozářit barvami. Využívali červenou, hnědou a zlatou, tedy typické barvy podzimu k tomu, aby toto období zdárně přežili. Zároveň se vyhýbali šedé barvě v jakékoliv podobě.

 
Vyzdobte si i vy svůj pokoj například klasy obilí či tykvemi, aby se vás drželo štěstí. Kromě toho je to také hezká dekorace. Využít je možné i sušené plody, listí nebo květiny, ze kterých si můžete vyrobit třeba věnec na dveře. A nezapomeňte na magický symbol uvadající rostliny.


Aby ale magie těchto předmětů fungovala, ukliďte si v pokoji všechny předměty spojené s létem, které už je pryč. Musíte také vymést všechny pavučiny a utřít prach, aby odešla negativní energie. Když si uklidíte v pokoji, tak si uklidíte i v sobě a nebudete si s sebou nést břemena do dalšího období. Správně byste se měly zbavit všeho, co nepotřebujete!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Oslav podzimní sabat Mabon
Jaká jsi podle stromů? Keltský stromoskop - 4. díl
12 pravidel bílé magie


Rituály pro podzimní rovnodennost


Tento den můžete využít k tomu, abyste dosáhly mnohých snů a přání. Stačí si vybrat jeden z následujících rituálů.


Chodíte rády na procházky? Až příště půjdete ven, vezměte si s sebou nějakou tašku a nasbírejte tam pár šišek, trochu jehličí, sežeňte kousek břečťanu a čtyři listy různých barev. Pak si udělejte třeba na zahradě mohylu z kamenů, na které dáte postupně listí, šišky, břečťan a až nakonec jehličí.

 

Nejpovedenější nebo něčím zajímavá strana mohyly by měla směřovat k východu, aby do ní vstoupila sluneční energie. Nechte to tak dva dny odstát a pak si vyzvedněte jeden z listů, které na místě zůstaly. Večer si ho dejte pod polštář a dávejte si pozor na to, co se vám bude zdát. Naznačí vám to vaši budoucnost nebo vám to napoví v důležitých rozhodnutích.

 

podzimní magie
(Foto: Getty Images)


Chtěly byste nějaký jednodušší rituál? Kromě podzimní rovnodennosti probíhá od soboty 21. září do neděle 29. září svátek Mabon, který je svátkem přání a splněných snů. Napište svou vizi nebo touhu na papírek a umístěte ho někam ve svém pokoji. Nezapomeňte papírek nějak ozdobit, aby se vám přání skutečně splnilo.


Stejně tak si můžete uplést takzvaný provaz přání. Stačí si vzít pár provázků a něco z nich umotat, přitom byste však měly myslet na to, po čem v životě opravdu toužíte. Hotový provázek si dejte na důležité místo v pokoji nebo ho s sebou můžete nosit při důležitých událostech.


Využijte bylinky


Baví vás zkoumat různých bylinách a vyznáte se v nich? Jestli ano, můžete si vyrobit takovou vlastní svěcenou vodu. Naložte do vody šalvěj nebo větvičky chřestu. Nechte to trochu vylouhovat, přeceďte to a pak vodou jemně pokropte váš pokoj.


Vyřežte si amulet


Žádný amulet není silnější než ten, který si vyrobíte samy. Symbolem podzimní rovnodennosti jsou stromy bílý topol a osika. Když seberete spadlou větev z těchto stromů a něco si z ní vyřežete, máte perfektní a účinný amulet pro následující období.0 hlasů
Vaše hodnocení