Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Budoucnost zajímá snad každou z nás a vede mnoho cest k tomu, jak se ji snažit zjistit. Málo z nich je ale tak jednoduchých jako věštění z čajových lístků. Zvlášť pokud patříte mezi milovnice čaje. Udělejte si s kamarádkami čajový den a poznejte, ...

Věštění z čajových lístků znáte z filmů, naučte se takhle předpovídat i vy!

věštění z čaje
zdroj: Getty Images věštění z čaje
aktualizováno 13.04.2019, 00:00 | 13.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Budoucnost zajímá snad každou z nás a vede mnoho cest k tomu, jak se ji snažit zjistit. Málo z nich je ale tak jednoduchých jako věštění z čajových lístků. Zvlášť pokud patříte mezi milovnice čaje. Udělejte si s kamarádkami čajový den a poznejte, co vás bude čekat.

Karty, čtení z ruky nebo třeba magická koule. I to jsou věštecké metody, zvlášť k posledním dvěma ale potřebujete trochu zkušeností, abyste při věštění nešláply úplně vedle. Mnohem rychlejší a nenáročnější na přípravu je ale věštění z čajových lístků. Jak na to?


Příprava čaje


K věštění si samozřejmě připravte sypaný čaj, nejlépe čínský nebo indický, s čajovými pytlíky byste toho moc nepoznaly. Lístky by měly být jemné, čaj můžete připravit do konvice a samozřejmě necedit.


Čím bude vrchní okraj hrnku, do kterého nalijete čaj, širší, tím se vám bude věštit lépe a vaše věštba bude efektivnější. Vnitřek hrnku by také měl mít spíš světlejší barvu, abyste dokázaly čajové usazeniny správně rozeznat.

 

věštění z čaje
(Foto: Getty Images)


Aby věštba fungovala, nemíchejte čaj s cukrem ani mlékem. Tomu, kdo bude žádat o vyložení budoucnosti, musí čaj chutnat, jinak by věštba neplatila.


Věštění


Čaj totiž musí vypít ten, kdo o věštbu žádá, přičemž na dně nechá asi tak jednu malou lžičku nevypité směsi. Po vypití čaje hrnek překlopí směrem od sebe dnem nahoru a položí ho nejlépe na podšálek, pro zesílení efektu předtím může hrnkem třikrát otočit po směru hodinových ručiček. Poklepe třikrát na dno, aby se lístky lépe rozprostřely.


Ucho hrnku se pak otočí směrem k tomu, kdo čaj pil a komu se tedy bude věštit budoucnost. Nyní je čas šálek otočit, což udělá ten, kdo bude žadateli věštit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyvěšti si budoucnost z kostek
Poznej svou budoucnost
TEST: Má tvůj vztah budoucnost?


Pokud jsou čajové lístky seskupeny u okraje hrnku, značí to blízkou budoucnost. Čím jsou naopak od okraje dál až na dně, tím je vykládaná budoucnost vzdálenější. To platí i u čísel, pokud rozpoznáte číslici u okraje hrnku, značí den, jestli ale až na dně, tak se tu hraje o měsíce.


Mezi další věci, které můžete po nahlédnutí do hrnku spatřit, patří například tyto symboly:


Kruh


Pokud se ve vašem hrnku objevil kruh, znamená to, že se vaše aktuální problémy vyřeší. Nic netrvá navždycky a vaše situace se určitě zlepší.


Čtyřlístek


Jestliže se čajové lístky uspořádaly do tohoto symbolu, jasně na vás čeká štěstí.


Anděl


Vidíte okřídlenou postavičku? Očekávejte úspěch v lásce, ve které vám něco pomůže. Počkejte si a uvidíte.

 

věštění z čaje
(Foto: Getty Images)


Hvězda


Hvězdy plní přání, a tak si během věštby něco přejte nebo se vám splní to, po čem toužíte už dávno.


Řiďte se intuicí!


Výklad těchto symbolů je ale spíš inspirací pro to, jak byste měly čajové obrazce vykládat. Při věštění byste se totiž měly řídit hlavně instinkty a fantazií, mozek vám sám napoví, co v šálku vidíte a jaký je význam. Každý je jiný, a tak nemůže být jedna univerzální interpretace pro všechny.


Čím jsou symboly nalezené blíž k žadateli, tím je pro něj věštba jistější. Když jsou naopak blízko vykladači sedícímu naproti žadateli, tím méně se může splnění věštby obávat.


Vyzkoušíte to? 0 hlasů
Vaše hodnocení