Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Voda je magická. Dává život, ale dokáže ho i vzít. Voda patří mezi čtyři živly, které ovlivňují náš život.

Máš depku? Zbav se problémů ve vodě

aktualizováno 03.07.2012, 12:29 | 03.07.2012, 00:00 | Krasna/kor / krasna.cz, Famous.cz

Voda je magická. Dává život, ale dokáže ho i vzít. Voda patří mezi čtyři živly, které ovlivňují náš život.

Léto je čas vody, čas koupání. Za horkých letních dnů se do ní rádi ponoříme, abychom se zchladili. Ale při plavání jen málokoho znás napadne, jak je voda důležitá a jak moc ovlivňuje náš život. Bez ní by totiž žádný život nebyl, ale dokáže ho i nemilosrdně vzít.

Voda patří mezi čtyři živly (oheň, voda, vzduch, země), které starověká filosofie a později magie a esoterika chápou jako základní složky světa a snaží se jimi vyložit nejen přírodní jevy, ale také vnitřní složení člověka. Jednoduše - to, ve kterém živlu ses narodila, ovlivnilo tvoji povahu, chování i postoj k životu.

Vodní znamení: rak, štír a ryby

Vodní lidé jsou lidé pocitoví - dávají přednost tomu, co cítí, předtím, co jim říká rozum. Mají mnoho kladných vlastností, jako je jemnost, citlivost, trpělivost, dobromyslnost, přirozenou schopnost cítit to, co cítí druzí.

Životně důležité jsou pro ně vztahy k jiným lidem, potřebují společenské kontakty jako sůl. Jsou nadáni velkou fantazií. Vodní lidé jsou velmi intuitivní a vycítí všechno, co se odehrává kolem nich. Jejich předtuchy se velmi často splní.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Láska podle živlů
Co prozradí kyvadlo?
Když máš problém s komunikací

Mají však taky hodně nedostatků, jsou pesimističtí, líní, bezcharakterní, nepraktičtí, neobjektivní, náladoví a prchliví. Raci jsou navíc majetničtí a mají věčné obavy z budoucnosti, štíři kolem sebe vytváří dusno kvůli přehnaným emocím a ryby charakterizuje bezbřehý sentimentalismus a citová nestálost.

Sílu vody můžeš poznat i ty


Voda očišťuje. Ano, umyje tě, ale jde také o očistu duše. Podíváš-li se na různá náboženství, všechny mají obřady spojené s vodou. Například v křesťanství existuje kropení svěcenou vodou v kostelech a křest.
Ale nemusíš být věřící, abys mohla využívat očistnou sílu vody. Stačí si stoupnout pod sprchu a symbolicky ze sebe smýt všechno zlé. Obyčejné sprchování můžeš proměnit v očistný rituál tak, že si zapálíš vonnou svíčku, nebo aromalampu, pak vejdi pod sprchu a představuj si, jak s vodou odéká do kanálku všechno zlé, co tě trápí. MYsli na to, jak je tvá duše čistá, spokojená a schopná přijmoput vše pěkné, co na ni čeká. Až budeš mít pocit, že vše zlé odplavalo, pomysli na své největší přání a vyslov ho nahlas. Říkej vše tak, jako by se to právě událo - například udělala jsem zkoušky. Větu třikrát zopakuj a říkej to tak, jako bys tomu opravdu věřila. 

Poté se osuš čistým ručníkem a vezmi si na sebe čerstvě vyprané oblečení, nejlépe v nějaké světlé barvě.

Očistný rituál se ti možná napoprvé nepodaří. Ale vyzkoušej ho několikrát a uvidíš, jak se jej pomalu naučíš. Po koupeli budeš odpočinutá a plná elánu.5 hlasů
Vaše hodnocení