Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste hned po ránu svěží a čerstvé nebo jen rozespale koukáte a vždycky si ještě pár minut poležíte, abyste se dospaly? Způsob vstávání vypovídá spoustu věcí o vašem charakteru a zálibách, pro které byste měly mít vlohy.

Vrháte se do věcí po hlavě nebo jste pohodlné? To se pozná podle stylu vstávání

probuzení
zdroj: Getty Images probuzení
aktualizováno 15.06.2019, 00:00 | 15.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Jste hned po ránu svěží a čerstvé nebo jen rozespale koukáte a vždycky si ještě pár minut poležíte, abyste se dospaly? Způsob vstávání vypovídá spoustu věcí o vašem charakteru a zálibách, pro které byste měly mít vlohy.

Článků o tom, co o vaší povaze prozradí poloha, ve které spíte, už bylo napsáno mnoho. Napadlo vás ale někdy přemýšlet, jakým způsobem se vlastně probouzíte a vstáváte a proč? Mnohdy to opravdu hodně vypovídá o vašem typu osobnosti a vlastnostech. Ne nadarmo se říká, že podle toho, jak vstanete, bude probíhat váš den.


Ranní ptáče dál doskáče?


Pokud se budíte brzy ráno a nemáte problém hned vyskočit z postele, patříte mezi čilé a aktivní lidi. Nikdy nic neodkládáte, a i kdyby šlo o sebevíc nepříjemnou záležitost, tak ji raději co nejdřív vyřešíte. Přísloví co můžeš udělat dnes, odlož na zítřek, vám tedy vůbec nic neříká.

 

probuzení
(Foto: Getty Images)


Lidé, kteří ráno rychle vstávají, se rádi a s vervou pouští do nových úkolů a každou potíž berou jako další výzvu. Často však jejich počáteční nadšení velmi rychle opadne, když zjistí, že je nějaká situace ve skutečnosti jiná, než jak se zdála. V těchto případech dokážou ranní ptáčata zažívat velká zklamání.


Jestli patříte do této skupiny, tak máte také pravděpodobně nějaký sportovní talent a jste rády, když můžete být v pohybu. Jít si po ránu nebo večer zaběhat je pro vás dokonalým relaxem. I při běhu ale často vložíte hodně energie už na začátku a nezbývá vám tak třeba mnoho sil na dokončení tratě, kterou jste si předsevzaly zdolat.


Sovy vítězí svou trpělivostí


Jestli jste však typické sovy a ráno naopak rády vyspáváte, přičemž vám trvá dlouho, než se úplně proberete, tak patříte spíš mezi rozvážné a přemýšlivé dívky. Než se do něčeho pustíte, tak důkladně zvážíte všechna pro a proti. Nerady byste se totiž spálily, a tak vždy raději čekáte to horší a občas tak máte sklony k pesimismu. Odkládání je pro vás na rozdíl od ranních skřivanů běžnou záležitostí a míváte sklony k nedochvilnosti. Ke svému okolí jste však trpělivé a nikdy na nic nechvátáte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hodíte se k sobě? Podívej se, jak spí
Spánek o tobě prozradí, jaká jsi
Co o vašem vztahu prozradí pozice, ve které spíte?


Pro sovy je velice důležité mít v životě své pohodlí. Zakládají si na tom, aby byl svět kolem nich v harmonii a psychické pohodě a ony se tak nemusely zbytečně stresovat. Často je pro ně těžké vystoupit ze své komfortní zóny, když musí něco vyřešit nebo po nich někdo vyžaduje změnu. Zřídkakdy mění svá rozhodnutí, a přestože dokážou být dost spontánní a nepředvídatelné, jejich svět stojí na pevných základech.


Sovy jsou noční ptáci a rády tak žijí nočním životem. Lidé, kteří vstávají pozdě, plně otevřou oči až někdy během odpoledne. Když už všichni začínají být v pozdních hodinách unavení, tak vy překvapíte svým elánem a neotřelými nápady. Milujete umění a rády se věnujete autorské tvorbě či DIY nápadům.

 

probuzení
(Foto: Getty Images)


Protahujete se po ránu?


Jestliže se po ránu protahujete, neznamená to jen skutečnost, že chcete rozhýbat své tělo. Protahující se lidé někdy dávají příliš najevo své emoce a nebojí se být vůči svému okolí otevření. Naopak ti, kteří se neprotáhnou, mají tendence spíš dusit své pocity v sobě. Jsou méně tiší a trochu uzavřenější, ale zato dokážou lépe udržet třeba svěřené tajemství.0 hlasů
Vaše hodnocení