Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý už určitě někdy zkoušel vyvolávat duchy. Někdy se ale tato hra může ošklivě zvrhnout.

Vyvolávání duchů: Zábava, nebo nebezpečná hra?

Duchové
zdroj: Thinkstockphotos Duchové
aktualizováno 23.05.2015, 07:26 | 23.05.2015, 07:26 | Krasna.cz/lk

Každý už určitě někdy zkoušel vyvolávat duchy. Někdy se ale tato hra může ošklivě zvrhnout.

Byla to oblíbená zábava na dětských táborech nebo školách v přírodě. Vždy se našlo pár dětí, které se posadily do kruhu a zkoušely vyvolávat ducha. Přestože tomu skoro nikdo nevěřil, když pak bouchly dvěře, nebo se hýbala záclova v průvanu, děti se s křikem rozprchly.

Většina z nás se nějakého vyvolávání duchů zúčastnila, přestože nikdo neměl žádné okultní a magické vědomosti. Ani jsme nevěděli, s čím si zahráváme. Proč? Vyvolat ducha je mnohem snazší než ho bezpečně poslat pryč.

Duch není člověk, kterým za života býval. Je to pouze energie, která po daném člověku zbyla, a tak se snadno může stát, že pokud nedokážeme ducha zase odvolat, "přilepí" se na někoho, komu bude škodit, nebo energie zůstane v místnosti a zde se pak objevují nevysvětlitelné úkazy.

Na vyvolávání duchů existuje mnoho metod. Někdo používá spiritistickou tabulku, kde duch ukazuje na jednotlivá písmenka, a tak odpovídá. Jiný zase využívá plamen svíčky nebo klíč na provázku, kyvadlo... Jedno mají tyto metody společné, duch projevuje skrze nějaký předmět, nikdy se nezjeví a nemluví sám. Lidé obvykle sedí v kruhu a drží se za ruce.

 

Svíčka
Ke komunikaci s duchem ti může posloužit svíčka. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Při dalších spirituálních seancích je zase přítomno médium, které jediné se na ducha napojí a duch komunikuje skrz něj.

Jak tedy duchy vyvolávat?

Pokud se tedy rozhodneš ducha vyvolávat, nikdy se do toho nepouštěj sama. Měli byste být minimálně dva, je to kvůli vaší ochraně i kvůli větší energii, kterou můžete ducha nabít. Najděte si temné místo, kde vás nic nebude rušit, nebo alespoň zatáhněte ve svém pokoji žaluzie.

Postavte na stůl zapálenou svíčku, spiritistickou tabulku, nebo kyvadélko, záleží na tom, co chcete při komunikaci s duchem používat. pozor, v případě svíčky je potřeba zukontrolovat, zda v místnosti není průvan!

PŘEČTI SI TAKÉ:
Dobrodružství venku z těla - astrální cestování
Udělej si svůj talisman
Intuice nikdy nelže. Nauč se jí věřit

Sedněte si do kruhu kolem stolu a uchopte se za malíčky. Pozor, kruh neslouží k vyvolávání ducha, je to vaše ochrana, proto ho nikdy nerozpojujte. Zavřete oči a třikrát proneste magickou formuli, ve které přesně uvedete, o jakého ducha máte zájem. Nejlepší je jasně vyslovit jeho jmého, datum narození, datum a místo úmrtí.

Poté požádejte ducha, aby vám dal vámi uvedeným způsobem znamení své přítomnosti. A pak formuli opět třikrát zopakujte. "Duchu, pokud tu jsi, dej nám znamení plamenem svíčky." Pak otevřete oči a čekejte, zda se duch projeví.

 

Duch
Duchové jsou jen energií mrtvých lidí. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Ducha nikdy nevyvolávejte jen tak z nudy, mohl by se naštvat. Pokud už ho vyvoláte, mějte přepiravené otázky, které mu položíte, nebo problém, se kterým potřebujete poradit. Otázky musí být jasně formulované, protože duch má jen vemi omezené možnosti vám odpovědět. Proto se ptejte tak, aby mohl odpovědět jasně - ano, nebo ne. Například ano bude, když se pohne plamen svíce, ne bude, když zůstane v klidu.

Až budete vědět vše, co jste potřebovali, nebo když duch přestane odpovídat, poděkujte mu za to, že se vám objevil a že byl ochotný odpovídat. Pak ho pošlete zpět do říše mrtvých. Při odvolávání ho opět oslovte jménem a celou formuli zopakujte nejméně třikrát.

Opět opakujeme, že odvolání ducha je velmi důležité, a to hned po seanci, odvolat ho později je daleko složitější. Nezapomeňte místnost uklidit a vyvětrat.30 hlasů
Vaše hodnocení