Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bylo by fajn vědět, co tě čeká. Jestli to vyjde s frajerem ze školy, nebo s tím hodným klukem, co bydlí u babičky na Moravě. Jestli se přihlásit na vysokou školu, nebo se na rok vzdálit třeba na Nový Zéland.

Zajít ke kartářce, nebo si karty vyložit doma?

Výklad z karet
zdroj: Thinkstockphotos Výklad z karet
aktualizováno 09.08.2012, 00:00 | 09.08.2012, 00:00 | Krasna.cz/ipo

Bylo by fajn vědět, co tě čeká. Jestli to vyjde s frajerem ze školy, nebo s tím hodným klukem, co bydlí u babičky na Moravě. Jestli se přihlásit na vysokou školu, nebo se na rok vzdálit třeba na Nový Zéland.

Všechny řešíme nějaké životní situace a otázka je, jestli není někdy lepší nevědět a jestli vůbec věřit tomu, co řeknou karty.

Všeobecně panuje povědomí, že ti kartářka nic špatného neřekne, když ji o to dopředu požádáš. To bychom tedy měli vyřešené. Ale jak to vůbec funguje. Jak můžou nějaké obrázky nebo symboly vědět něco o našich životech a budoucnosti?

Existuje spousta názorů, které říkají, že člověk vnímá čas lineárně, kdežto vesmír ne. A když má člověk v sobě celé universum, má pak na jednom místě v jednom okamžiku schovanou právě i budoucnost. U kartářky jde tedy jen o to, aby se napojila na tvoji karmu.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co znamenají jednotlivé tarotové karty? 1. díl
Co znamenají jednotlivé tarotové karty? 2. díl
Co znamenají jednotlivé tarotové karty? 3. díl

Karma funguje na principu příčiny a následku. Tvoje myšlenky a činy vytvářejí budoucnost. Negativní energie přitáhne zase jen negativní zážitky. Jak říkával Earl Hickey v seriálu Jmenuji se Earl: "Děláš dobré věci a dobré věci se stanou i tobě. Děláš špatné věci a ty se ti pak vrátí.“

V případě výběru kartářky je potřeba dát si pozor na takovou, která ti bude říkat jen to, co chceš slyšet. Kartářka může být schopná, mohla by ti předpovědět pravdivě, ale rozhodne se ti říct jen to, co chceš slyšet. Ty pak odejdeš šťastná a spokojená a pravděpodobně se k ní budeš vracet. V praxi je toto ovšem na nic. Nejlépe je volit kartářku na doporučení.

 

 

Karty si ale klidně můžeš vyložit i sama. Můžeš být kartářkou amatérkou. Jako každý máš i ty v sobě energii, která ti navede ruku správným směrem. Původní karty určené pro výklad byly karty tarotové. Tyto karty jsou velmi staré. Používají se již možná déle než pět tisíc let, ale jejich původ a význam je vcelku nejasný. K sehnání jsou v různých čarodějnických obchodech a obchodech s magií.

Práce s energií, intuicí, karmou začíná už při výběru karet. Které taroty si pořídit? Doporučuje se opatřit si takové karty, které tě osloví hned na první pohled. V tomto případě dej přednost návštěvě kamenného obchodu před nákupem přes internet.

V obchodě tě rovněž nasměrují ke kartám pro začátečníky a doporučí i vhodnou literaturu. Uvidíš, že si s nějakou sadou karet padneš do oka. Balíček stojí kolem 700 korun. Internet můžeš ale využít k předběžnému zmapování nabídky. Uděláš si obrázek o tom, jak karty vypadají a určitě tě zaujme pár motivů, což ti ulehčí rozhodování v obchodě, kde tě karty prohlédnout nenechají. Karty se nepůjčují - to aby byly čisté a aby dokázaly vnímat energii svého majitele.

 

 

Pokud budeš chtít, vykládání se naučíš. Denně si můžeš dělat vykládací rituály. Uvidíš, že významy karet a odpovědi na tvé otázky ti budou časem jasnější. Vztah mezi tebou a tvými novými kartami se může přesunout na úroveň mnohaleté spolupráce.

Nejde o náhodu. Z karet se ani nečte osud. To, co se vyčte z karet, je odrazem tvého psychického těla. Není dáno, že budoucnost, kterou ti kartářka (nebo ty sama) vyčte, se nemůže změnit. Nic není vytesáno do kamene.4 hlasů
Vaše hodnocení