Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná už jste o něm slyšely. Velký podíl na jeho popularitě má známý film Tajemství. Zákon přitažlivosti praví, že si pozitivním myšlením dokážete do života přitáhnout vše, co si jen přejete. Některé negativní myšlenky naopak uskutečnění vašich sn...

Zákon přitažlivosti: Co vám brání v uskutečnění vašich snů a jak zhmotnit jakékoliv přání do reality?

Přání
zdroj: Getty Images Přání
aktualizováno 19.01.2019, 00:00 | 19.01.2019, 00:00 | Tereza Majzlíková

Možná už jste o něm slyšely. Velký podíl na jeho popularitě má známý film Tajemství. Zákon přitažlivosti praví, že si pozitivním myšlením dokážete do života přitáhnout vše, co si jen přejete. Některé negativní myšlenky naopak uskutečnění vašich snů blokují. Jak to celé vlastně funguje?

Jak si do života přitáhnout věci nebo lidi, po kterých toužíme?

 

Svůj svět si tvoříme samy


Pro pochopení tohoto zákona je důležité přijmout, že za všechno pozitivní i negativní, co se vám v životě děje, si můžete samy. Ovlivňujete to tím, jak o určitých věcech smýšlíte a jaký k nim máte vztah. Pokud ho chcete ovládnout, musíte být ochotné převzít zodpovědnost a začít na sobě pracovat.


Například si přejete zhubnout. Pokud o sobě neustále smýšlíte jako o tlusté a neschopné holce a tak nějak cítíte, že boj s kily máte dopředu prohraný, nikdy se vám to nepovede. Zákon přitažlivosti praví, že podobné přitahuje podobné. Pokud se soustředíte na svůj neúspěch, o to více jej přitahujete. Pokud věříte, že se vám vše podaří, je pravděpodobné, že se tak i stane.

 


Myslete pozitivně


Co to vlastně znamená myslet pozitivně? Jak poznám, jestli se mi to daří? Opět využijeme příklad týkající se hubnutí, který lze ovšem aplikovat i na jiné životní oblasti jako jsou například mezilidské vztahy nebo finance.


Co cítíte, když pomyslíte na to, že jste trochu přibraly a potřebovaly byste zhubnout? Pokud je to stres, vina, stud, smutek nebo se naopak snažíte tuto myšlenku potlačit, pak myslíte negativně. Naopak byste měly cítit výzvu a odhodlání. Měly byste si představit, jak zdravé a plné energie se budete cítit, až se vám to podaří. Možná jste se sebou velmi nespokojené. Nebičujte se za to. Přijměte to jako fakt, se kterým se dá něco udělat. Musíte to cítit vnitřně, nestačí si to pouze monotónně opakovat.

 


Jděte svým snům naproti


Nestačí jen pasivně sedět a čekat. Pokud svým snům opravdu důvěřujete, pak jim přirozeně půjdete naproti. Stačí udělat jen drobné krůčky. Zákon přitažlivosti vás povede správným směrem a přihraje vám do cesty lidi a situace, které vám na vaší cestě pomohou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DIY: Vytvořte si svou tabulku snů a vyšlete své přání do vesmíru!

Vesmírné znamení? Jak se nechat životem vést ve chvílích, kdy nevíte kudy kam?

Neumíte se rozhodnout? Tyto jednoduché věštící metody vám pomohou!

Důvěřujte


Stále nevidíte výsledky? Nepolevujte a nepřestávejte věřit. Dostaví se ve správný čas a až to budete mít vnitřně srovnané. 

 

Anketa
Věříte na zákon přitažlivosti?
57 hlasů
Ne. Je to blbost.
Hlasovalo 283 lidí
 

 

Co nejčastěji blokuje splnění našich snů?


Kromě negativních myšlenek si dejte pozor také na stěžování si. Pořád svým přátelům vyprávíte, jak věčně přitahujete jen ty špatné typy, a že jsou všichni chlapi k ničemu? Je pravděpodobné, že přesně takový typ muže vám brzy přijde do života.


Pomlouváte druhé a obviňujete je za svůj neúspěch? Může se vám stát, že se vám to vrátí. Do života si budete stále přitahovat jen lidi, kterým pomluvy nejsou cizí a fungují na stejně negativních vibracích podobně jako vy. Dejte si na to pozor. Hodně štěstí!0 hlasů
Vaše hodnocení