Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Runy jsou jedním z nejoblíbenějších forem věštění budoucnosti. Nauč se s nimi pracovat i ty!

Odhal svůj osud pomocí run

aktualizováno 20.09.2011, 08:30 | 20.09.2011, 00:00 | tej

Runy jsou jedním z nejoblíbenějších forem věštění budoucnosti. Nauč se s nimi pracovat i ty!

Pojem runa pochází z germánského jazyka a znamená tajemství, či mysterium. Jedná se o abecedu, která je tvořena 24 znaky, z čehož se používá ještě jeden kamínek, který je prázdný. Jak podle nich zjistíš svou budoucnost? Je to celkem jednoduché. Nejdříve se zeptáš na nějaký problém a potom runy buď rozhodíš na stůl, nebo je vyskládáš do vzorce. Záleží nejen na výběru kamenů, ale také na tom, jak padnou. Je rozdíl v tom, jestli leží normálně, nebo vzhůru nohama, či na levo a na pravo. Jednotlivé kameny se také vzájemně doplňují. Pro začátek ti postačí význam každé runy, bez toho se opravdu neobejdeš. Proto ti je zkusíme aspoň trochu nastínit.

 

 

Runy
(Foto: oficiální zdroj)

 

Co jednotlivé runy znamenají ve věštění?

 

Fehu (vlastnictví) – Tato runa znamená osobní majetek. Naznačuje ti, že bys měla zvážit cenu, kterou musíš dát proto, aby dostala co chceš. Máš se dělit s ostatními a zamyslet se nad tím, čeho si vážíš. Popřemýšlej o svých hodnotách, jestli jsou opravdu tvé nebo jestli plníš očekávání někoho jiného.

Uruz (síla) – Tento kámen ti ukazuje, že můžeš překročit téměř každou překážku. Uruz je runa vitality a síly, ale musíš se snažit. Pokud budeš dost cílevědomá, dokážeš co chceš. Měla bys hodit za hlavu celou minulost a žít dneškem, přijmi změny, které ti osud nadělil a využij je ke svému prospěchu.

Thurisan (nepřízeň) – Než učiníš nějaké rozhodnutí, tak si to dobře promysli. Tato runa ti dává varování, že ne všechno je takové, jak to vypadá. Měla bys být objektivní a na všechno se informovat dřív, než začneš cokoliv podnikat. Počkej si na signál ze tvé hlavy, který ti dá ve správný čas zelenou. Potom teprve můžeš jít.

Ansuz (bůh) – Runa s tímto znakem se snaží dát najevo, abys co nejvíce komunikovala s okolím. Mluv, naslouchej a uč se. Jedině tak budeš moudřejší a tvé kroky budou snadnější. Tato runa ti také naznačuje, že se tvůj život v pravou chvíli změní k lepšímu.

Raido (cesta) – Cesta nemusí znamenat pouze to, po čem chodíš. Může být i psychická, či duchovní. Měla by ses vydat novým směrem, než jsi zvyklá, aby ses naučila víc věcí o světě. Rozšiř pomocí myšlenek své obzory a neboj se nových věcí. Měla by sis vybrat cestu, která se líbí tobě, a ne ostatním.

Kenaz (pochodeň) – Tato runa ti ujasňuje tvůj postoj k okolí. V této době je pro tebe nejdůležitější vášeň a láska. Tvá sexuální a duševní spokojenost se odvíjí na tom, jak si k okolí a sobě samé upřímná.

Gebo (dar) – Gebo ti ukazuje úspěch v jakémkoliv vztahu. Pokud máš před sebou rozhodování ohledně něčeho nového, jdi do toho. Je jedno jestli se jedná o partnerský vztah, nebo o zaměstnání. Tato runa ti dává jen to nejlepší, co potřebuješ před důležitým rozhodnutím vědět.

Wunjo (úspěch) – Wunjo je také velmi dobrá runa. Pokud se budeš dostatečně snažit, je úspěch zaručen a je jedno v čem. Pokud se ti dlouho nebude dařit, nepropadej panice. Všechno chce svůj čas a brzy jistě uvidíš nějaké výsledky.

Hagalaz (krupobití) – Tento odklad znamená fakt, že se tvoje plány o něco zdrží. Nejdřív musíš vyřešit problémy, které k dokonání cíle jsou velmi důležité. Všeho co chceš se dočkáš, ale musíš ještě nějakou chvíli vydržet. Nevzdávej to, vytrvej a uvidíš, že se brzy dočkáš.

Nauthiz (nedostatek) – Signalizuje tvojí potřebu, či nedostatek něčeho, co potřebuješ. Měla bys však vyčkávat a ne se po hlavě vrhat do něčeho, co nemusí skončit dobře. Vše si raději dobře rozmysli. Pokud se jedná o peníze, tato runa slibuje lepší zítřky.

Isa (led) – Tato runa ti ukazuje, že jsi se zastavila na nějakém bodě a nemůžeš se pohnout nikam. Značí třeba chlad ve vztahu, nebo nedostatek úspěchu. Měla bys posoudit, co se ve tvém životě děje. Udělej si přestávku, zamysli se a všechny plány odlož stranou. Zapomeň na minulost a své myšlenky předej spíše do budoucnosti.

Jera (rok) – Pokud jsi se v něčem velmi snažila, můžeš polevit a očekávat odměnu. Připrav se i na budoucnost, kdy budeš muset tvrdě pracovat, abys dosáhla svého cíle. Buď sebevědomá a rozvíjej schopnosti. Pokud se ti to povede, budeš mít v životě samé důvody k oslavám.

Eihwaz (tis) – Chceš-li něčeho dosáhnout, musíš přistoupit k rozhodným činům. Neobávej se změn a přijmi je. Odhalíš pravdu a skrytá tajemství. Neodstrkuj šanci na změnu svého života, bude to krok k lepším zítřkům.

Perthro (tajemství) – Runa perthro ti značí, že je na čase odhalit pravdu. Vezmi osud do svých rukou a nespoléhej se na ostatní. Nikdo tě k ničemu nemůže nutit, pokud sama nepodvolíš. Pokud si jí vytáhneš samotnou, značí, že bude brzy odhaleno nějaké tajemství. Vytáhneš-li si jí společně s Uruz, Gebo nebo Wunjo, znamená sexuální slučitelnost.

Algiz (ochrana) – Hlavní význam této runy tkví v ochraně a obraně a je jedno jestli se jedná o fyzickou, či duševní. Její symbol je velmi pozitivní, takže se nemáš čeho bát. Algiz ukazuje tvé nutkání chránit sebe a ostatní, pojednává i o nabytém postavení, o které se bojíš.

Sowulo (slunce) – Jedná se o jednu z nejpozitivnějších run. Obsahuje nejenom ochranu a pozitivní sílu, ale také vítězství, či slávu. Pokud ti padne při věštění, znamená to, že se můžeš těšit z dobrého zdraví, máš životní sílu a štěstí.

Teiwaz (soutěž) – Pokud čekáš v blízké době nějaký pokrok, třeba ve škole, můžeš se posunout hodně dopředu. Tvá motivace a elán ti přenese úspěch. V problémech v milostném životě se projeví vášeň a velmi hluboké city. Na obzoru se objeví nový muž, který pro tebe bude vhodný, ale měla by dát pozor na soky.

Berkana (bříza) – Tato runa je symbolem obnovy, očištění a léčení. Je runou domova a rodiny, signalizuje fyzickou i duševní plodnost, osobní růst, prosperitu v životě a může zvěstovat narození potomka.

Ehwaz (kůň) – Padne-li vám tato runa, pohnete se směrem kupředu ve svém životě. Nezáleží na tom, zda se pohnete v rovině psychické, či materiální, ale znamená to krok kupředu.

Mannaz (člověk) – Měla bys naslouchat druhým, kteří se ti snaží dobře poradit. Pomůže ti to rozšířit tvůj pohled na svět. Převezmi zodpovědnost za svůj život a nenechávej to na druhých. Přijmi svou přítomnost takovou jaká je a ne takovou jaká by měla být.

Laguz (voda) – Laguz je velmi dobrá runa. Ukazuje ti, že se vše obrátí ve tvůj prospěch, ale musíš věřit své intuici. Jdi kupředu a ničeho se neboj.

Inguz (Frey) – Tato runa ti ukazuje, že tvoje snaha dojde k dobrému zakončení. Dostaneš nějakou příležitost, ať už pracovní, nebo milostnou. Neboj se toho, je to odměna za tvou snahu.

Othila (dědictví) – V této runě se nejedná pouze o materiální hodnoty dědictví. Znamená, že pokud budeš dědit, musí někdo zemřít. Pokud tedy třeba dostaneš hodně peněz, budeš mít smůlu v lásce. Každé pro má i své proti a ty se musíš rozhodnout, co je pro tebe nejdůležitější.

Dagaz (den) – Runa dagaz znamená štěstí. Pokud se máš do něčeho pustit, rozhodně neotálej a jdi do toho. Čeká tě pouze pozitivní zakončení tvé snahy. Věř si a za ničem se neohlížej, jedině tak dosáhneš svého vytouženého cíle.

Wyrd (osud) - Jedná se o neoznačenou runu. Dej si život do svých rukou a převezmi zodpovědnost za své volby.
 5 hlasů
Vaše hodnocení