Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Abych hned tak pro začátek dodala, Zajíci v krabici jsou pro mě opravdu novinka.

Co ukrývají Zajíci v krabici za překvapení?

zajíci v krabici - 5
zdroj: Archiv blogerky zajíci v krabici - 5
aktualizováno 13.06.2014, 00:00 | 13.06.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Abych hned tak pro začátek dodala, Zajíci v krabici jsou pro mě opravdu novinka.

Takže zkušenost, která se nedá (NE)vyzkoušet. Proto jsem natěšená jako malá holka (která očekává Ježíška) letěla pro balíček a nejradši bych ho otevřela už venku.

 

Oč jde? Jak na to?

 

Pro ty, kteří o Zajících v krabici nemají ani tucha! Každý měsíc ti přichází krabička s různými výrobky. Samozřejmě nebudeš předem vědět, co se v ní ukrývá, ale právě tohle na tom miluji! Překvápko! Nikdy nevíš, co na tebe z krabičky totiž vybafne za novinku, a to je další bod, který bych za to zajícům dala. Nejenom, že se uvnitř ukrývají novinky - pro tebe třeba zcela nepoznané, ale jak už jsem očihla předchozí vydání, jedná se o takové věci, které jen tak v obchodech nenajdeš a když už ano, možná o ně okem nezavadíš nebo nemáš s to chutí, si je sama od sebe koupit.

 

A pokud si potrpíš, nebo máš chuť vyzkoušet nějakou tu zdravou výživu, je to pro tebe jako dělané. Balíček oplývá jenom zdravými výrobky (dobře, našlo by se raz za čas něco mírně nezdravého), takže pro vegany a ty, kteří tímto stylem žijí, je to to pravé ořechové.

 

S kým jsem měla tu čest, se v krabičce potkat?

 

Po rozbalení balíčku na mě vykoukli přímo ti zajíci (ne nadarmo ten název). Design krabičky je opravdu jednoduchý, se zajdou trůnícím nahoře. Ale v jednoduchosti je přece krása a přeplácanost by tomu neslušela, takže v mém případě se jedná o spokojenost. V krabičce hned nahoře na mě koukala jedna kartička za druhou. Jednalo se o recepty, které můžeš z daných surovin v krabičce vytvořit. Což beru jako skvělý nápad, protože nad některými potraviny by člověk dumal, co to sakra je? A k čemu to je? Po přečtení dopisu, který v krabičce nesměl chybět taky, jsem však byla chytřejší a stručně s výrobky obeznámena.

 

zajíci v krabici - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

První z výrobku, po kterém jsem chňapla byla ta sladká část, lízatka Yummy Earth. A jak jsem se mohla dočíst, lízátka dokonce začali vyrábět jedni američtí rodiče, aby jejich a ostatní děti neměly mls bez zbytečných barviv, rafinovaného cukru apod. A díky jejich mňamkovité ovocné chuti, vyrobené čistě z přírodních surovin, jsem se do jednoho z lízátek ihned pustila (druhé mi ukradl brácha).

 

Druhý z výrobku a dosti zajímavý, byl Gomasio.

 

zajíci v krabici - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Známe tři skvělé triky, jak se obléct za pár babek
RECENZE: Andělé nežijí pouze v nebi
RECENZE: Závrať

 

Prvně jsem myslela, proč mi posílají nějaký zob pro ptáky? Samozřejmě, že se o zob pro ptáky nejedná, ale Gomasio se užívá především pro makrobiotiky jako dochucovadlo do salátů, polévek, na uvařenou rýži (což hned vyzkouším, jakmile na jídelníčku bude rýže) nebo na obilniny či chléb. Gomasio má taky milé účinky, pokud si dáš denně 1/2 lžíce do úst, zvýší ti to energii a posílí trávení. Příznivě působí taky na léčbu anémie, hypoglykémie, roztroušené sklerózy a při zánětlivých poruchách, které vznikají při příliš kyselé stravě.Takže na rozbouřený žaludek skvělé uklidnění, místo prášků.

 

zajíci v krabici - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Třetí překvapení - Mixit.cz

 

zajíci v krabici - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Ti dva muži, kteří tohle založili si zaslouží ode mě jednu velkou pochvalu. Jedná se o mix, ve kterém najdeš müsli, sušené ovoce, kukuřičné lupínky - pohankové BIO vločky a mnoho dalšího, co nasytí tvůj žaludek. Krabička je dosti objemná a na snídani se hodí jako dobrý start do dne!

 

zajíci v krabici - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Do čtvrtice se připrav na sušené plátky řasy Nori.

 

zajíci v krabici - 7
(Foto: Archiv blogerky)

 

Po otevření jsem se pošklebovala, že tohle fakt nesním. Jedná se totiž o plátky řasy, zlehka opražené na sezamovém oleji, tenoučké jako papír a pokud máš strach, že ucítíš rybí vůni, tak to opravdu nehrozí (naštěstí!). A moje zkušenost? Ano, jak už jsem psala, šklebila jsem se až, až ale chuťově to pro mě nebylo zase tak špatné. Jednoduše něco nového, na co můj mlsný jazýček není ještě tak zvyklý. Ale co se týče chlapského osazenstva, bylo mi řečeno, že to chutná jako pražené slunečnice, takže u nich to zabodovalo :D!

 

Do pětice tady máme specialitku pro gurmány. Je léto a tak nám v krabičce dopřáli takový bonusek a to: Barbecue Sauce! Sice nepatří mezi nejzdravější potraviny, ale trocha množství uškodit nikdy nemůže. Chystáš se grilovat maso, zeleninu apod.? Barbecue omáčka ti zpestří pořádně tvoje grilování a tvé chuťové buňky budou na pokraji vymření (myslím v dobrém). Opravdu lahoda!

 

zajíci v krabici - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

Poslední, ale neméně důležitý výrobek jsou Semínka lichořeřišnice. (Pozor! LICHOŘEŘIŠNICE, nikoliv lichoměřice, jak jsem si prvně myslela). Teď možná některé jedlíky zklamu, ale potravinu bez vlastního nasazení jen tak nesníte. Na pěstování je nenáročná a roste opravdu rychle.

 

licho
(Foto: Archiv blogerky)

 

První lístky lze ochutnat do měsíce. Jak jsem byla informována, rostlinka chutná dobře, připomíná ostřejší řeřichu nebo ředkvičku. Takže vášnivým zahrádkářům to určitě radost udělá. Já si ji teda rozhodně pokusím zasadit! A uvidíme!


Tak co? Slyšela jsi už o Zajících v krabici? Máš chuť experimentovat? Popřípadě, piš tvé zkušenosti s balíčkem! A zda si vyzkoušela nějaké užitečné recepty! Boxík si můžeš objednat zde.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •