Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

A co mě vůbec donutilo tenhle článek napsat? Nedávno jsem se se známou bavila na téma blog a blogování. Známá mi na rovinu řekla, že nechápe, jak něčím takovým můžu vůbec ztrácet čas a že je to dětinské.

Je blogování ztrátou času?

Dívka s notebookem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s notebookem
aktualizováno 28.03.2013, 01:33 | 28.03.2013, 01:03 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

A co mě vůbec donutilo tenhle článek napsat? Nedávno jsem se se známou bavila na téma blog a blogování. Známá mi na rovinu řekla, že nechápe, jak něčím takovým můžu vůbec ztrácet čas a že je to dětinské.

Abych pravdu řekla, docela mě to namíchlo, ale nemůžu jí ani ostatním, co blogováním opovrhují, nic vytknout. Nebo ano?

Je blog dětinský?

Pro jiné ano, pro jiné ne a pro mě už vůbec ne. Zkuste to brát takhle. Psali jste si někdy deníček? Já třeba ano, ale postupem času, kdy nastoupily novější technologie a počítáče vládly světu, jsem na internetu našla stránku blog.cz. Bylo mi tehdy 13...

Nebudu se tu rozepisovat o mých začátcích, ale byl to docela fajn pocit svěřovat se několika těmi řádky, co se mi stalo, jaké mám problémy, co mě baví a podobně. A co mě ještě k tomu víc lákalo, bylo, že tím vším jsem si neprocházela sama. Deníčku jsem se svěřit mohla, ale deníček mi nic neokomentoval a ani neporadil, ten spíše mlčel. Proto ten důvod.. 

A jak jsem rostla, vystřídala jsem mnoho blogů. Několikrát jsem s tím taky sekla, neboť mi to, jak si někteří myslí, přišlo jako ztráta času, ale přesto jsem se nakonec k blogování vždycky přece jenom vrátila. Až jsem nakonec zůstala u jedné adresy.

Je to ztráta času a co mi blog vůbec dáva?

Pokud sedíš u blogu denně od rána do večera a kašleš na své povinnosti, tak to určitě ztráta času je. Ale já tenhle problém nikdy neměla. Napsala jsem a píšu tehdy, když mám něco na jazyku a když mě něco napadne. A je také dobré blogovat, když jsou deštivé dny a venku to nestojí za nic, protože pak si tvé zážitky přečte víc lidí. A to rozhodně potěší, když už jsme u toho, co mi blog dává.

Jednoznačně jsem si tady našla několik přátel. Přijde ti to nemožné? Není. Najdou se lidé, kteří tvůj blog čtou pravidelně, zaujal je, nebo jsi je dokonce zaujala ty sama. Přijdou první komentáře, až se z toho zrodí virtuální přátelství. Já nezůstala jenom u toho virtuálního, ale s některými blogerky jsem se setkala i naživo a bavíme se nadále :-)

Taky je tady možnost, že si tvého blogu všimne kupříkladu web, podobný Krásné. Nebudu tvrdit, že jsem měla ze začátku kdoví jak velkou radost, když jsem odhalila svoji identitu, a díky tomu si mého blogu začali všímat jiní lidé. Dokonce i lidé z mého okolí nebo ti, které nemám zrovna moc v lásce. Ale postupem času jsem to začala mít prostě na háku. Baví mě to? Baví! Tak ať mi vlezou na záda. A stejně, když jim to přijde dětinské, proč ten můj blog či tvou vlastně čtou? Něco na tom přece jenom je :-)

A abych nelitovala toho, že jsem svůj blog otevřela i jiným lidem než normálním blogerům, tak mi portál Krásna.cz otevřel mnoho možností. Přijde ti nemožné? Stačí si projet těch několik článků, nejenom ode mě, ale i od ostatní blogerek, a bude ti to více než jasné.

Díky blogu za všechno, já toho nelituji.

Měla jsi někdy blog? Případně máš ho pořád? Přijde ti to opravdu tak trapné, když člověk z tvého okolí bloguje? Znáš někoho, kdo má blog? Máš své oblíbené blogery?5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •