Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít krásný a hlavně bílý úsměv jako filmová hvězda, by si přál kde kdo z nás, ale pokud i tebe trápí zažloutlé zoubky, nebo nejsi s nimi dostatečně spokojená a nemáš zrovna finanční prostředky na laserové bělení, nebo předražené bělicí pasty, zkus...

Krásný úsměv a levně? Vyzkoušej tyhle fígle!

úsměv
zdroj: Thinkstockphotos úsměv
aktualizováno 28.11.2014, 00:00 | 28.11.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Mít krásný a hlavně bílý úsměv jako filmová hvězda, by si přál kde kdo z nás, ale pokud i tebe trápí zažloutlé zoubky, nebo nejsi s nimi dostatečně spokojená a nemáš zrovna finanční prostředky na laserové bělení, nebo předražené bělicí pasty, zkus tyhle osvědčené, jak se říká: "babské" rady! A vsadím se, že si zaručeně najdeš aspoň jeden způsob, který ti padne do noty!

Co ještě neopomenout?

 

Některé potraviny, či nápoje, nám zrovna pro naší "bělost" nepřispívají, ale pozor! Teď netvrdím, aby si okamžitě přestala používat zde uvedené výrobky a změnila ze dne na den svou životosprávu, to ne! Ale stačí je však omezit, protože jejich přiměřené množství nemá zrovna blahodárný vliv na náš chrup!

 

Nejčastější škodící pro naše zoubky?

 

1) z nápojů:
káva, černý čaj, různé koly (mají i vysoký obsah cukru), červené víno, energetické nápoje..
2) z jídla:
čokoláda, kari, borůvky a ostatní barvicí potraviny
3) ostatní:
kouření, časté užívání antibiotik

 

Jak s tím hravě zatočit?

 

Tyhle způsoby jsou ověřené a otestované. Sama jsem vyzkoušela některé z bodů a je samozřejmé, že účinek se nedostaví hned jako po mávnutí kouzelné hůlky, protože všechno má svůj čas, stačí jen vydržet a rozhodně to jen tak nezahazovat!

 

Ovoce a zelenina? Proč ne!

 

Není na škodu vyzkoušet čištění pomerančovou kůrou, nebo banánovou slupkou, která obsahuje hořčík, draslík a mangan, který se absorbuje do naších zubů a vyčísti je. Zkus tak aspoň 5 minut masírovat zoubky - možná to nezní zrovna chutně, ale tenhle způsob zkouším a kdoví, třeba se opravdu osvědčí!


PŘEČTI SI TAKÉ:
BLOGERKA ROKU 2014: Velký rozhovor s Péťou a Mírou o natáčení videí, o blogerce roku a přípravách na velký večer 
17 faktů o úsměvech

 

Taky je dobré vyhledávat ovoce a zeleninu, která je křupavá a má drsnější dužinu. Zkusit tak můžeš: celer a pro ty mlsnější mrkev. jablka, hrušky, jahody - obsahují kyselinu mléčnou a tak odstraňují zabarvení na povrchu zubů. Zrníčka jahod naše zuby taky pořádně obrousí.

 

Co takhle dát si špenát?

 

Pravidelné žvýkání sýrového špenátu by mělo mít pozitivní vliv. Tím, že jej žvýkáme, nám pomáhá odstraňovat žlutý povlak ze zubů.

 

Zkus bylinky!

 

Bělicí účinek z bylinek mají listy šalvěje. Suché listy proto rozdrť a použij je jako pastu. Chuťově to tak hrozné není, proto se to dá přežít. Dále je dobrá i máta peprná, s kterou si zuby sice čisti nebudeš, ale zato jí použiješ jako žvýkačku. Budeš mít jak bíle zoubky, tak i svěží dech. Dvě mouchy jednou ranou!

 

Soda

 

O tomhle způsobu si už mohla slyšet určitě taky. Sodu proto nanes buďto na zubní kartáček a pokračuj s čištěním jako u zubní pasty, nebo můžeš sodu použít i jako směs, kterou naneseš na zuby a necháš působit aspoň dvě minuty a poté opláchni. Soda by ti nejenom měla odstranit skvrny, ale taky zpevnit chrup. Ale nezapomínej, že všeho moc škodí, používat by si sodu měla max. 3 do měsíce, protože časté používání by mělo opačné účinky a mohla by sis tak poškodit zubní sklovinu.

 

Jablkový ocet

 

Je to jeden z nejúčinnější způsobu! Sice to chce trpělivost, neboť to trvá aspoň měsíc, dva, než začnou být viditelné účinky. Ale výsledek pak bude stát určitě za to! Na jablečný ocet jsem četla různé recenze a diskuze a právě tento způsob byl hodně oceňován na výbornou.Jablkový ocet totiž odstraňuje nejenom stopy po kávě a nikotinu - což by uvítali mnozí z nás, ale taky bacha, obsahuje velké množství kyselin, proto je potřeba po čistění chrup dobře vypláchnout čistou vodou.

 

A co ty?

 

Znáš další babské rady, které by pomohly jak mě, tak ostatním? Anebo dáváš raději na modernější a mnohdy i rychlejší způsoby, jako pasty aj.?12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •