Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolikrát za den si vezmeš zrcadlo a podíváš se na sebe? Zajímá tě, jak vypadáš, ale skutečnost se ti zrovna nelíbí...

Nesrážej si sebevědomí zbytečnostmi

Sebevědomí
zdroj: Thinkstockphotos Sebevědomí
aktualizováno 14.09.2013, 00:07 | 14.09.2013, 00:07 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Kolikrát za den si vezmeš zrcadlo a podíváš se na sebe? Zajímá tě, jak vypadáš, ale skutečnost se ti zrovna nelíbí...

Určitě to udělala každá z nás (kromě těch, které jsou se sebou maximálně spokojené). Podíváš se do zrcadla a s nepříjemnou skutečností si říkáš, co by na tobě mohlo vypadat lépe. Hledáš chyby? Tohle nedělej!

Každý je sám o sobě krásný, ne doslova, ale nevěřím tomu, že existují oškliví lidé. Naopak, podle mne neexistují... Pokud člověk chce, dbá o sebe a nekašle na svůj vzhled (potlesk šťastlivcům, kteří ráno vstanou a vypadají k světu. Mě se to bohužel netýká), nemůže být nařčen, že je ošklivý!

PŘEČTI SI TAKÉ:
Buď sebevědomá a bez výčitek!
Už napořád silná a sebevědomá!

A pokud o tobě někdo řekne, ne přímo do očí, ale za zády, že jsi ošklivá, kašli na něj! Je to sice těžké a v hlavě ti bude hlodat červíček pochybností, ale kvůli jednomu člověku, který si musí své ego posílit tím, že srazí ego někomu jinému, se přeci trápit nebudeš. Ten člověk to nemá v hlavě v pořádku a určitě není sám se sebou spokojený. Kdo jiný by urážel pro nic za nic druhé?

Pokud zrovna sedíš a máš v ruce zrcadlo, co kritizuješ?

Ach, ty pupínky všude, kam se podívám - ber to, princezno, s nadhledem! Procházíš pubertou a tyhle věci se ti nevyhnou. Stačí si pořídit dobré kosmetické pomůcky anebo se smířit s tím, že to k životu patří, a tohle období prostě přečkat. Určitě nejsi jediná, kdo si láme hlavu nad jedním pupínkem. Při nejhořším použiješ kosmetické zázraky, jako je make-up, korektor a pudr!

Ach, ten nos, či oči, uši - nelíbí se ti na tobě zrovna nos? Existuje přeci plno typů jak velký nosík zakrýt. Nejlepší by ale bylo se s tímhle vyrovnat, určitě máš jiné přednosti, kterých si ostatní všímají více než tvého nosu. A co víš, třeba zrovna jenom tobě se zdá ošklivý, ale někomu přijde roztomilý! Tak přestaň být vůči sobě tak kritická, nebo se tím budeš zabírat čím dál víc a budeš se utápět v depresi, a to není třeba!

Postava - s tímhle snad nikdy žádná slečna nebyla spokojená, jednou jsou to tlustá stehna, velký zadek, malá prsa, velká prsa, krátké nohy, příliš vysoký péostava, příliš tlustá postava... V tomhle směru ti nijak nepomůžu, ale pokud jsi hodně zoufalá, najdi si na internetu nějaké programy na cvičení, je jich tam plno a nemusíš je narozdíl od fitka platit. Hlavně to chce mít chuť a odhodlání se do toho pustit! Potom už nad sebou nebudeš muset zoufat.

Ale pokud se sama se sebou nesmíříš, vždycky najdeš věc, která ti na tobě bude vadit. Z každého ošklivého káčatka se může stát krásná labuť, tak buď tou labutí i ty! Stačí se na sebe usmát do zrcadla :-)

Jak často se díváš do zrcadla? Myslíš si o sobě, že si ošklivá? Co se ti na tvém vzhledu, postavě, osobnosti, nelíbí?6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •