Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naplánovala sis ty nejlepší prázdniny, ale když přišlo na věc, sešlo z toho? Místo toho ti však přijde, že pořádná nuda bude za chvíli klepat na dveře? Zadrž to! Ještě máš dostatek času vše napravit, a své prázdniny tak proměnit k lepšímu! Mnohem ...

Nudné prázdniny? Určitě ne!

Prázdniny
Prázdniny
aktualizováno 14.07.2014, 00:00 | 14.07.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Naplánovala sis ty nejlepší prázdniny, ale když přišlo na věc, sešlo z toho? Místo toho ti však přijde, že pořádná nuda bude za chvíli klepat na dveře? Zadrž to! Ještě máš dostatek času vše napravit, a své prázdniny tak proměnit k lepšímu! Mnohem lepšímu!

V první řadě, neseď doma na zadku! V případě mojí kamarádky - seděla jen doma a z nudy projížděla Facebook a koukala kdo, co, kdy, kde, jak a proč dělá. A tohle člověku na náladě zrovna nepřidává. A pokud děláš to samé co ona, tak od Facebooku a celkově internetu, na nějakou dobu fakt pryč! Tam zábavu opravdu nezažiješ a maximálně budeš závidět těm, kteří tam sdílejí fotky z různých akcí s kamarády apod. a ty se tak budeš utápět ve smutku, že tohle samé nezažíváš, nebo toho nejsi součástí. A tohle snad nechceš!

 

Místo toho?

 

1) Vytáhni svou kamarádku na nákupy po obchoďáku!

 

Pořídit si nové kousky a následně se s nimi předvádět? Proč ne! Hned ti to zvedne náladu a tvé sebevědomí. A pokud zrovna tvá peněženka zeje prázdnotou, tak aspoň na čumendu. Takhle se můžeš pokochat novými hadříky, které si třeba časem koupíš, nebo si je rovnou můžeš vyzkoušet v kabince a pořídit cool fotky. Zkus si taky na sebe obléct nějaké ty bláznivé kousky, které by sis na sebe nikdy nevzala, či nekoupila a uvidíš, jakou zábavu si přitom s kamarádkou užiješ!

 

2) Sportem ku zdraví!

 

Chtěla jsi v průběhu školy cvičit a začít se věnovat sportu, jenomže na to nebylo dostatek času? Teď máš ale času dost! Pokud nemáš ani tušení, co se v tvém okolí vyskytuje za možnosti, můžeš omrknout internet a zjistit, co a kde se blízko tebe vyskytuje. Třeba taneční studio, co dává lekce pro začátečníky, či nábor na volejbalistky a mnoho dalšího, co by tě bavit mohlo! Stačit se přihlásit a s chutí jít do toho!

 

Pokud však nemáš ani páru, co bys mohla dělat za sport, k nám do ČR už konečně přišel hit twerking. Jedná se o natřásání tvých zadních partií. A tak zabiješ i dvě mouchy jednou ranou! Spojit zábavu s hubnutím vždycky stojí za to.

 

3) Adrenalinové zážitky

 

Nemáš pro strach uděláno a ráda zkoušíš nové věci? Tak s chutí do toho! Můžeš začít s horolezeckou stěnou a zakončit to třeba skokem z padáku (vtip samozřejmě). Anebo proč ne? Nic není nemožné! Určitě taky na nějakou adrenalinovou akci nalákáš svou partu, a můžete tak začít dobrodružství, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Tipy? Windsurfing, vodní lyžování, lanové centrum, bobová dráha, stanování s partou na neznámém místě (věř, že u toho zažiješ zábavu, jak se patří), Zorbing koule, sjíždění řeky.

 

4) Letní lásky, seznamování aj.

 

Vyraz na lov do ulic! Léto je naprosto stvořené pro sbližování s opačným pohlavím! Nemusíš jít do toho jenom s kamarádkou, seznámit se dá lehce, i když jsi samotná. Zkrášli se, jak nejlépe umíš, aby sis pak v odrazu zrcadla řekla: jó holka, dneska ti to fakt sekne, a jdi na věc! Hlavně nemusíš hned vystartovat na prvního kluka, kterého uvidíš, a přijde ti, že bude stát za hřích. Stačí vysílat nenápadné signály a pozorovat, kdo se na ně uchytí. A o co líp? Třeba padneš někomu do oka i ty, a tak se nebudeš muset nijak ani snažit!

 

Nemusíš taky chytat na návnadu jenom kluky, co třeba poznat i nové přátele? Máš přátele na Facebooku, ale některé neznáš osobně? Naprav to! A v kavárně, kde budeš sama, se dej do řeči s někým neznámým. Nebo se taky dobře seznamuje (což vím z vlastní zkušenosti) u manikérky, když si jdu udělat nehty:D Dát se tam do řeči se slečnou odvedle, protože se ti zalíbily její nehty, a prodiskutovat, jaký lak by se hodil? Proč ne!

 

5) Najdi si brigádu

 

Že nebyla k sehnání předtím? Třeba teď z fleku nějakou najdeš! Stačí projet internet, nebo můžeš v okolí narazit na letáčky s nabídkami brigád. A jestli nemáš pro strach uděláno a jsi výřečnější typ, můžeš se zkusit sama poptat v různých obchodech, nebo kde by tě to lákalo, zda neberou brigádníky. Za pokus nic nedáš a nikdo tě přece neukousne :-)

 

6) S partou kamarádů někam do pryč!

 

Máš našetřené peníze, nebo ti rodiče určitou částku přispějí? Vyraž se svou partou, ať už k moři, na stanování, na festival někde v ČR, či zahraničí, a užij si s nimi plno zábavy a poznávání novách zážitků. Pokud ti však nebylo 18 a rodiče ti takový menší odvaz nedovolí jeď na tábor! Přemluv partu a vyrazte buď na vodácký tábor, nebo i s různou tématikou (koňský, taneční aj.) který by vás zajímal. Tip: Nemusíš být přímo jako táborník, ale viz. bod 5. - můžeš tam najít brigádu jako vedoucí tábora, či výpomoc, a to taky nemusí být k zahození!

 

Jednoduše, žádná škola, dostatek času! Stačí zapojit svou drahocennou hlavičku, nebo se poradit s přáteli, a není možné, aby se něco na prázdniny (NE)vymyslelo!

 

A co ty?

 

Jaké máš plány na letošní prázdniny?
Trávíš prázdniny doma - v zahraničí?
S přáteli - rodiči?
Co na prázdninách miluješ, a naopak nesnášíš?4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •