Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda se bojíš a čteš knížky, které nejsou tak sladké jako romantika, ale s pořádnou příchutí strachu?

RECENZE: Máš pro strach uděláno? Knížka Démonolog bude pro tebe určitě to pravé!

Strašidelná kniha
zdroj: Thinkstockphotos Strašidelná kniha
aktualizováno 25.10.2014, 00:00 | 25.10.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Ráda se bojíš a čteš knížky, které nejsou tak sladké jako romantika, ale s pořádnou příchutí strachu?

Které nemají milostné zápletky, ale pořádný příběh posetý scénami, ze kterých ti bude běhat mráz po zádech? Tak čti dále..

Ukradené dítě. Dávné zlo. Otcův pád. A mistrovské literární dílo, které obsahuje klíč k záchraně jeho dcery.

Oč se jedná?

Profesor David Ullman patří k předním světovým autoritám v oblasti literatury zabývající se démony. Specializuje se na klasickou poemu Johna Miltona - Ztracený ráj. David však na nadpřirozené zlo a ostatní jevy nevěří. Jednoho dne ho ale navštíví neznámá žena, která jej požádá, aby odjel do Benátek a stal se svědkem jakéhosi tajemného a naprosto nevysvětlitelného jevu. Za jiných okolností by se David touto nabídkou ani nezabýval a zpočátku ji taky odmítl. Ale jeho rodinný život se mu rozpadá jako domeček z karet, a tak se rozhodne využít téhle na jednu stranu i výhodné příležitosti a udělat si výlet do Benátek i s jeho dvanáctiletou dcerou Tess. Místo příjemných dnů ho v romantickém městě čeká skutečné peklo. David se zcela nečekaně mění ze skeptika na přesvědčeného věřícího. V úděsném pátrání ve spleti symbolů a hádanek ze stránek Ztraceného ráje musí sledovat démona, který se zmocnil jeho dcery, a odhalit tak jeho jméno, protože jestli se mu to nepodaří, Tess ztratí navždy...

Ukázka z knížky:

Včera v noci jsem měla zase ten sen. Až na to, že to není sen. Vím to, protože když ke mně přichází, jsem ještě vzhůru.

Táta si myslí, že tomu, co za ním jde, může uniknout. Možná to dokonce nevidí, nebo si namlouvá, že to nevidí. TO JE ALE JEDNO. Stejně to po něm jde. Tak jako to jde po mě.
Jednou jsem viděla přírodopisný dokument o medvědech grizzly. Říkali v něm, že když potkáte medvěda v divočině, nikdy byste neměli utíkat, ale zůstat na místě. Mluvit k němu. Útěk vás označí jako kořist. Jako potravu.
Ti, kteří prchají, nikdy neutečou.
Ale možná, že když se mu člověk postaví, ukáže, že se nebojí. Může získat víc času. Najít způsob, jak uniknout nadobro.
Až nastane čas, já utíkat nebudu. Budu se dívat ZPŘÍMA. Možná to bude stačit k tomu, abych dala tátovi šanci.
Poněvadž když medvěd nedostane jednoho z nás, dostane oba.

Knížky s podobným zaměření jsem ještě nečetla, a upřímně je z počátku ani nevyhledávala. S touhle jsem si na první pohled nebyla jistá a po přečtení obsahu si řekla, že to nějak rychle pročtu. Ale jako vždycky (skoro) jsem se mýlila.

Po přečtení prvních stránek mě kniha nijak nepřitahovala k sobě, ani s tím pocitem: otevři mě a čti dále! Ale přesto jsem se do ní pustila a četla dál. Jednak proto, že nemám ráda, když knihu nedočtu do konce, ale taky že bych udělala velkou chybu - což je fakt. Než se celá situace v knížce pořádně rozjela - protože nějakou tu chvíli to trvalo, ale díky tomu právě (když se na to podívám zpátky) jsem měla možnost nahlédnout přímo do myšlenek Davida a jeho spekulací a dohadů nad danou situací, ve které se ocitl.


PŘEČTI SI TAKÉ: 

RECENZE: John na konci umře
Tajemný svět dystopie: Knižní poklady, které na tebe zatím čekají
Filmy, které za to stojí!


Doslova jsem začala hltat stránku po stránce a s upřímnosti můžu říct, že jsem knížku měla přečtenou do dvou dnů (čtu rychle a nuda z nemoci dělá své). Postavy, které autor v knize tak skvěle vykreslil, si okamžitě zamiluješ, nebo naopak zprotivíš jako já. Taky samo scénky, které bych slabším povahám nedoporučovala číst po nocích, protože budeš mít strach projít se i na ten záchod! :-D Jak jsem si na internetu vyhledala, tenhle spisovatel Andrew Pyper se doslova vyžívá v tom, aby jeho knihy budily hrůzu, a to se mu daří, dle mého mínění, fakt na jedničku. Taky jedno velké plus! A to, že kniha není jenom hrůzostrašná, ale díky některým z uvedených prvků v příběhu je i vzdělanecká.

Ještě takový dodatek, fakt by bylo skvělý, kdyby se knížka za nějaký ten čas nechala z filmovat!


Démonolog
(Foto: Oficiální zdroj)Co je třeba vědět?

Název knihy: Démonolog
Autor knihy: Andrew Pyper
Nakladatelství : Jota
Počet stran: 320
Čtení: napínavé, hrůzostrašné, o podmanivé zápletky není nouze!


A co ty?

Máš rád/a knihy s podobným zaměřením?
Četla jsi i nějaké jiné díla od Andrewa Pypera?7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •