Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Která z nás by nechtěla mít dokonalý makeup a jít ven, na večírek, rande a kdekoliv jinde s vědomím, jak mi to dneska sekne?

Vyvaruj se těchto chyb při líčení

make-up
zdroj: Thinkstockphotos make-up
aktualizováno 21.12.2014, 00:00 | 21.12.2014, 00:00 | Tereza Benkovská/Krasna.cz

Která z nás by nechtěla mít dokonalý makeup a jít ven, na večírek, rande a kdekoliv jinde s vědomím, jak mi to dneska sekne?

Ale taky se někdy vloudí chybička, mnohdy i velká, a místo líčení, o kterém si kde kdo může nechat zdát, to bude spíše trefa do špatného - místo toho černého, proto velké BACHA, na tyhle chyby.

Obočí

S tímhle jsem musela začít jako první. Je to hit? Novinka? Kdoví, ale dívky si obočí buď to celé vytrhají a vytetují, nebo dokreslují nové. Já samotná jsem si na poprvé vytrhala své obočí - což by se dalo definovat slovy jako: hrůza, a poté jsem to bravurně zakončila ještě tím, že jsem si jej dokreslovala černou tužkou à la havran, i když se to ke mě jak barvou, tak tvarem vůbec nehodilo. Proto bych tě taky chtěla upozornit právě na tohle, protože až budeš mít chuť experimentovat se svým obočím, ať už jakkoliv, raději si zajdi za kosmetičkou která ti poradí a vysvětlí, jak na to.

Fleky, špatný odstín..

Najít správný odstín make-upu dá pořádnou fušku, to věřím. Ale pokud samotná dobře víš, že máš pleť skoro jako porcelán a naneseš si na sebe tmavý makeup - nebo opačně, s tímhle parádu zrovna neuděláš, nebo spíše vůbec. Jako například u mé kamarádky, která má pleť opravdu dost, dalo by se napsat, až průhlednou. A právě nedávno začala - nevím co jí to popadlo, experimentovat s tak tmavým make-upem, až jí to komplet vzhledově změnilo celou - ještě k tomu, když obličej měla tmavý a krk tak bílý. Ale pravdu o tom, jak jí to popravdě vůbec nesluší, nebrala ode mě ani přátel na vědomí až do doby, kdy přišla za mnou s brekotem, že se make-up obtiskl na triko jejího přítele. Proto je přece jenom lepší ubrat a hledat svůj správný odstín, než aby se vám stál podobný případ, protože tohle by nemuselo být zrovna nic příjemného.

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Tak to je ÚLET! Jak to dopadne, když šminky vezmou do rukou moc malé holky?

Oční linky krok za krokem

Červená rtěnka. Sexy doplněk nebo přešlap v líčení?

Líčka jako Marfuša

I přesto, že se o tom píše kdekoliv, některé dívky na tohle ohled neberou vůbec. Je to jak u make-upu, tvářenku by sis měla vybírat nejenom podle toho jak se ti líbí, ale taky podle barvy tvé pleti. A správné nanesení je snad umění, protože některým přijde větší množství nánosu jako přijatelnější volba, i když však není. Líčka jako Marfuša nebo klaun, zrovna nikoho neohromí a nevypadá to ani přirozeně, natož hezky..

Slepené a umělé řasy

Místo uhrančivého pohledu řasy jako pavoučí nožičky? Nebo žmolky a drolená řasenka? Tohle taky není zrovna chválihodný výstřelek při líčení. Pokud však chceš mít opravdu dlouhé řasy a neodolatelný pohled, dávej pří výběru řasenky větší pozor, protože tyhle problémy mohou způsobovat i nekvalitní, či staré a zaschlé řasenky.

A umělé řasy? Nejsem zrovna jejich fanda, ale přesto se mi líbí taky. Na večírky a podobné akce se určitě hodí, ale když si vezme slečna řasy, které dosahují výšky někde až do nebe, jde vidět lepidlo, má je na každém oku jinak, anebo jsou ozdobené vrstvou třpytek, ani se nedivím, že se tohle klukům zrovna moc nelíbí. Stačí pořádně zamrkat a vítr vás odnese daleko předaleko, aspoň takhle mi to někdy přijde.

A co ty?

Znáš, nebo jsou nějaké prohřešky v líčení, které nesnášíš?8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •