Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro fanoušky upíří tématiky, kteří jsou již nasyceni krví, přichází další fantasy žánr, který v krátké době oslovil čtenáře na celém světě!

Bavili tě upíři? Teď dej šanci andělům!

Krásní mrtví
zdroj: Fragment Krásní mrtví
aktualizováno 08.09.2011, 12:11 | 20.03.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Pro fanoušky upíří tématiky, kteří jsou již nasyceni krví, přichází další fantasy žánr, který v krátké době oslovil čtenáře na celém světě!

Románová série Krásní mrtví od britské autorky Eden Maguire je napínavým příběhem o temném tajemství, ztrátě a vykoupení. Ukazuje, co dokáže zármutek provést s lidmi a čeho všeho jsou pod jeho vlivem schopni.

 

Ukázka z knihy:

 

„Kde to jsem? Co se to děje?“ Phoenix nic nechápal, stejně jako já, slídil zvenčí.

„Copak tomu nerozumíš?“ zasmála se černovlasá dívka, ale přátelsky. „Copak jsi to neslyšel? Jsi jedním z nás – Krásných mrtvých.“

„Arizono?“ Phoenix potřásl hlavou úplně stejně jako já předtím. „Jak je to možné?“

„Musím něco zařídit,“ odpověděla a odhodila si vlasy z čela. „Dát nějaký věci do pořádku.“

Phoenix Rohr, Arizona Taylorová, Summer Madisonová a Jonas Jonson. Čtyři mrtví z Ellerton High.

Byli všichni tak krásní, s bledou pletí a divokým pohledem. Smrt je nepoškodila.

Srdce se mi svíralo láskou a žalem nad tou ztrátou.

 

Celou první kapitolu si můžeš stáhnout na http://krasnimrtvi.cz.

 

Krásní mrtví nejsou bezduchými krvelačnými zombíky. Jsou zobrazeni jako nadpřirozené andělské, ale zároveň lidské bytosti. Mají schopnost ovládat mysl živých lidí a vstoupit do jejich myšlenek a emocí. Na tento svět se vracejí, aby nalezli odpovědi o okolnostech jejich smrti a jejich duše tak mohly dojít odpočinku a vykoupení.

 

Krásní mrtví
(Foto: Fragment)

 

Hlavní hrdinkou je Darina, šestnáctiletá dívka, jejíž přítel Phoenix nedávno zemřel na následky pobodání nožem v pouliční rvačce. Phoenix je už čtvrtý z Darininých přátel, kteří zemřeli v průběhu posledního roku: Jonas měl nehodu na motorce, Arizona se utopila a Summer byla zastřelena. Všechno to byly očividné nehody.

 

Darina je zoufalá a často se uchyluje na své oblíbené místo několik mil od domova, kde se stane neuvěřitelná věc: spatří Phoenixe i další přátele, živé a zdravé. Jsou skuteční, nebo Darina trpí halucinacemi? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Je tolik nezodpovězených otázek… Stejně jako ostatní se vrací do světa živých z limbu, „čekárny, kam přicházejí duše zemřelých“, aby na ně nalezla odpověď. Darina je jediná, kdo může Krásným mrtvým pomoci.

 

Pro svou tetralogii Krásní mrtví nalezla Eden Maguire inspiraci na opuštěné coloradské farmě. Série vyšla v originále v letech 2009–2010 a stala se jejím prvním hitem. Všechny čtyři díly Krásných mrtvých teď vycházejí v češtině. V současnosti už Eden pracuje na další sérii, která se bude jmenovat Dark Angel, a jejíž první dva díly vyjdou v angličtině ještě letos.9 hlasů
Vaše hodnocení