Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Snad každá z nás touží po tom, mít doma nějakého zvířecího mazlíka. Jak ale přemluvit neoblomné rodiče? Zkus triky, které fungují!

Chci psa! Jak ale přemluvit rodiče?

Psí soutěž_1
zdroj: Thinkstockphotos Psí soutěž_1
aktualizováno 21.01.2011, 00:24 | 21.01.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Snad každá z nás touží po tom, mít doma nějakého zvířecího mazlíka. Jak ale přemluvit neoblomné rodiče? Zkus triky, které fungují!

Roztomilého pejska, mazlivé koťátko, možná jenom morče či králíčka, nebo naopak vlastního koně. Nějaké zvíře ale touží mít doma skoro každý. A ne každému se to bohužel podaříí. V čem je zádrhel? V rodičích!

 

O zvíře určitě škemráš od malička. A pořád jen slyšíš, jak se o něj nezvládneš starat, že tě za chvíli omrzí a podobně. Jak konečně rodičům ukázat, že už jsi na vlastní zvíře velká dost? Známe odpovědi na jejich věčné výmluvy.

 

soutěž VELKÁ SOUTĚŽ: Vyhrajte 30 000 Kč a žrádlo na rok za jedinou fotku pejska!

 

Až budeš dost velká...
Tuhle větu určitě slýcháš už tak od pěti let, kdy jsi začala o štěně škemrat poprvé. Jestli už jsi –náctiletá, určitě máš dost schopností a odpovědnosti na to, postarat se o zvíře. Rodiče tě prostě pořád vidí jako malou holku a neuvědomují si, že tahle výmluva na tebe neplatí.


Co jim na to říct? "Už mi není deset!" Jestli ti důvěřují natolik, že ti pořídili vlastní telefon nebo dokonce účet s kreditní kartou, jsi v jejích očích dost stará a zodpovědná. A tedy i schopná, postarat se o zvíře.

 

Když budeš mít na vysvědčení samé jedničky...
Tohle je hrozně hloupá výmluva. Jak tvoje známky souvisí s tím, jestli bys byla schopná postarat se o zvíře? Jasně, berou čtyřnohého mazlíka jako odměnu za dobré známky, ale každý prostě nemá na to, mít samé jedničky. Jestli to na ně nevypadá ani teď, musíš tuhle jejich podmínku zlomit, jinak ji nikdy nepřekonáš.


Co jim na to říct? "Moje známky přece nesouvisí s tím, jestli jsem schopná postarat se o psa. A navíc mě pes a péče o něj hodně naučí!" Což je pravda! Znalosti o zvířatech určitě zužitkuješ v hodině biologie. A nejen tam. Starost o zvíře tě naučí lépe si plánovat čas a znát i hodnotu peněz. Protože pes a starost o něj rozhodně nejsou zadarmo.

 

 

Musela bys každé ráno vstávat...
To je pravda. Pes potřebuje venčit několikrát denně, a jestli jsi jedináček, budou všechny tyhle vycházky jen na tobě. Bude se ti chtít vyvalit se z peřin o dvacet minut dřív, abys mohla ještě před školou se psem na procházku? Jestli s tímhle úkolem počítáš a není ti to proti srsti, jdi do protiútoku.


Co jim na to říct? "Já to přece vím a ukážu vám to." Rodiče si myslí, že by tě vstávání za pár dní přešlo a pak by bylo venčení na nich. Ukaž, že se mýlí. Udělej s nimi dohodu: celý měsíc budeš vstávat o půl hodiny dřív, abys jim dokázala, že to pro tebe nebude problém. A jak tu půlhodinu využít? Uč se, uklízej, pomož mamce s domácností. Jasně, je to trochu podlézání, ale to by tví rodiče museli být vážně krutí, kdyby ti po měsíci takového snažení psa nedovolili.

 

Není tu na něj místo...
Bydlíte v paneláku nebo v malém domečku? A rodiče argumentují, že pes, i se všemi jeho potřebnými proprietami, jako je pelíšek a pytel s krmením, by se tam prostě nevešli? Jenže spousta lidí má pejska ještě v mnohem menším bytě – a jde to. A určitě domů nechceš bernardýna nebo obrovskou dogu, ale malilinkatého roztomilého hafíka.


Co jim na to říct? "Už jsem vymyslela, kde bude spát a kam mu uložíme jeho věci. A zjistila jsem, že tu stejně máme tolik zbytečností, které můžeme vyhodit. Ráda při tomhle úklidu pomůžu." ;-) Ukázat snaživost a mít racionální plán jsou dobré zbraně. Chceš ještě jednu silnější? Pozvi si domů kamarádku, která má psa doma a bydlí v ještě menším bytě, než máte vy. Její argumenty určitě zaberou.

 

Za psa nemusíš utrácet. Útulky jsou jich plné.

 

Nemáme na to peníze...
Pořídit si psa můžeš i bez peněz. Útulky jsou jich plné, obzvlášť teď, kdy tam končí nevydařené "vánoční dárečky". Tyhle náklady tedy odpadají. Rodiče ale mají pravdu v tom, že pes něco stojí. Očkování, zdravotní vyšetření, krmení, hygiena, pelíšek, vodítko... Budeš muset ukázat, že jsi připravená se uskromnit a to, co z rodinného rozpočtu ukousne nový přírůstek, obětuješ ze svých potřeb hlavně ty sama.


Co jim na to říct? "Na všechno, co potřebuje do začátku, mám našetřeno. A pak budu chodit na brigádu/mi snižte kapesné. A v létě rozhodně nemusím na dovolenou k moři, stačí mi Mácháč. Hlavně že budu mít psa." Ukaž jim, že máš představu, co takový pes stojí. Nastuduj si v knížkách, kolik toho pes sní a v obchodech zjisti, kolik takový denní příjem bude stát. Zahrň rodiče přehlednými tabulkami a finančními plány. Uvidí, že to bereš vážně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Hledáš origoš brigádu? Dělej v cateringu

Jak se učit do školy?

Jaký bude rok 2011? Singl holky budou konečně šťastné

 

Nevíš, co to obnáší...
Správně, protože ti nikdy zvíře nedovolili, takže ses to nemohla naučit. Zkušenosti ale můžeš sbírat jinde. Choď pomáhat do místního psího útulku nebo venči nějaký čas s kamarádkou jejího psa. Zjistíš, jaké radosti i starosti s tím souvisí.


Co jim na to říct? "Zjistila jsem si to." Ukaž jim knížky, které jsi nastudovala a vyprávěj o své "praxi" u kamarádky nebo v útulku.

 

Pes je moc...
... hlučný, dělá nepořádek, co s ním, až pojedeme na dovolenou, navíc táta má přece alergii, v tomhle domě nejsou psi povolení... Bohužel existují argumenty, které jde zlomit jen velmi obtížně, nebo skoro vůbec.


Co jim na to říct? "Tak mi teď dovolte aspoň králíčka/kočku/rybičky a když se o ně zvládnu starat, za rok mi dovolíte psa." Chceš po rodičích, aby slevili ze svého postoje, ty bys možná měla taky. Když se teď smíříš s něčím menším, ale dáš jim jasně najevo svou podmínku, za rok budeš moct ukázat, že jsi všechno zvládla a že jsi vyřešila všechny podmínky nutné pro to, abys mohla mít vlastního psa.

 

Chceš ještě víc rad a otázek na tvé odpovědi? Podívej se na web chci-psa.cz, kde najdeš další chytré rady.52 hlasů
Vaše hodnocení