Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Divadlu a muzikálu ještě neodzvonilo! Vezměte kamarádku, přítele, rodiče nebo klidně celou partu spolužáků na jedno z divadelních nebo muzikálových představení a užijte si skvělé odpoledne nebo večer nabitý kulturními zážitky. Oprašte lodičky a sv...

Vyrazte za kulturou! Tipy na skvělá představení v Praze, Plzni, Brně, Olomouci a Ostravě

Divadlo
zdroj: Getty Images Divadlo
aktualizováno 07.11.2018, 11:13 | 07.11.2018, 11:13 | Tereza Majzlíková

Divadlu a muzikálu ještě neodzvonilo! Vezměte kamarádku, přítele, rodiče nebo klidně celou partu spolužáků na jedno z divadelních nebo muzikálových představení a užijte si skvělé odpoledne nebo večer nabitý kulturními zážitky. Oprašte lodičky a sváteční šaty a vychutnejte si skvělou atmosféru pražských, brněnských, ostravských nebo olomouckých divadel.

Přinášíme vám několik tipů na muzikálové nebo divadelní představení, ze kterých si vybere úplně každý.

 

Kam v Praze za kulturou?


* Divadlo Hybernia, muzikál Iago


Určitě znáte známé Shakespearovo dílo "Othello". Je to příběh o velké lásce, žárlivosti a zradě. Jak asi celá situace vypadá z pohledu lstivého Iaga? Tento proradný zrádce vás provede celým příběhem a nepochybně ve vás vzbudí silné emoce. Hudbu a text má na svědomí Janek Ledecký a úžasná podívaná je také na propracovanou scénu a kostýmy.

 

* Divadlo Kalich, muzikál Mauglí


Tento muzikál vás roztančí a po cestě domů si budete pobrukovat chytlavé melodie. Příběh se odehrává v džungli, kde po celou dobu zní hravé švitoření opic, které vás dostanou svými akrobatickými kousky. My jsme v roli pantera Baghíry viděly Jiřího Korna, který svým jedinečným hlasem doslova ovládl celé publikum.

 

Muzikál Mauglí
(Foto: Profimedia)

 

* RockOpera Praha, Malý princ

 

Nejznámější dílo francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ se proměnilo v rockovou operu pro malé i velké návštěvníky. Kromě Kamila Střihavky, který stvárňuje hned několik rolí, mohou diváci vidět Irinu Andreevu a Marii Steigerwaldovou v roli Malého Prince.

 

* La Fabrika, The Watcher

 

Divadlo nepotřebuje slova, strhující emoce se dají vyjádřit i pohybem, tancem a hudbou, která se zažírá hluboko pod kůži. To můžete pocítit v tanečně hudební show, kterou mají na svědomí choreograf Václav Kuneš, soubor 420people a hudební projekt Please The Trees. Téma hry je bavíc víc než aktuální: potřeba sledovat a být sledová zapůsobí nejvíce na generaci, prorostlou se sociálními sítěmi a nutkavou touhou být neustále on-line a v centru domnělého dění.

 

The Watcher
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Divadlo Hybernia - Mefisto

 

Honosný sál Divadla Hybernia tento měsíc uvítá již 100. představení muzikálu Mefisto, ve kterém Josef Vojtek v ústřední roli rozehrává ďábelskou hru a otevírá otázku, za co vše stojí šance být opět mladý.

 

Mefisto
(Foto: oficiální zdroj)

 

Kam v Brně za kulturou?


* Divadlo Husa na provázku, představení Ze života hmyzu-Oh! Jaká podívaná!

 

Alegorické drama z dílny bratrů Čapkových, ve kterém autoři vyjádřili svůj pohled na sobeckost soudobé společnosti. Pokud se chystáte letos maturovat nebo vás čeká písemka z literatury, znalost tohoto představení se vám bude hodit.

 

* Buranteatr, představení Čecháčci a Čoboláci

 

Kreace "Čecháčci a Čoboláci" je na pomezí stand-up comedy a divadla a využívá slovní i pohybovou komiku, tanec, zpěv či improvizaci. Autobiografické výpovědi se zde střetávají s etudami, které rozebírají vztahy Čechů a Slováků. Atmosféra divadla je uvolněná a alternativní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Muzikálové tipy: Co si nenechat ujít v roce 2018?

Divadelní etiketa: Co si obléknout a jak nebýt za burana?

Divadlo mi dalo zkušenosti k nezaplacení!


Kam v Olomouci za kulturou?

 

*  Divadlo Tramtarie, představení Sex zadarmo nedostaneš

 

Baví vás hořké a provokativní příběhy, které píše sám život? Kupte si lístky na tuto komedii a poslechněte si příběh muže, který se po pár nevydařených vztazích rozhodne, že už další pokusy vzdává. Jak se ale vypořádá s absencí sexu? Začne za něj platit.

 

Divadelní představení
(Foto: Archiv firem)

 

* Moravské divadlo Olomouc, představení Sluha dvou pánů

 

Máte chuť na klasiku? Tahle komedie nikdy nezklame. Sluha Truffaldino se dostane do zapeklité situace a zapříčiní spoustu nedorozumění a situačních kotrmelců. Možná vás překvapí, jak aktuální a nadčasové jsou charaktery jednotlivých postav.

 

Kam v Ostravě za kulturou?

 

* Divadlo Petra Bezruče, představení Miláček

 

Představení je adaptací známého románu od Guy de Maupassanta. Protagonista je mladý a  bezohledný muž toužící po kariéře. Příběh je především svědectvím o době, která už pevná morální pravidla, slušnost a ohleduplnost nepovažuje za důležitá.

 

Představení Miláček
(Foto: Archiv firem)

 

* Národní divadlo Moravskoslezské, opereta/muzikál Romeo a Julie

 

Dávný příběh dvou milenců znovu ožívá. Na muzikálu se podílel mimo jiné Jaromír Nohavica a Boris Urbánek, kteří jsou zárukou strhující hudby a podmanivých textů.

 

Kam v Plzni za kulturou?


Muzikál Chyť mě, jestli na to máš
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Chyť mě, jestli na to máš

 

Muzikál Chyť mě, jestli na to máš je založen na stejnojmenném filmovém trháku režiséra Stevena Spielberga s Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem v hlavních rolích. Českému divadelnímu publiku se představí v Hlavní roli zpěvák Martin Harich, kterého při jeho dobrodružných podvodech pronásleduje Martin Stránský (v alternaci s Martinem Šeflem). Těšte se na pořádnou hudební jízdu, přehlídku skvělých kostýmů a jedinečnou scénu, která vás naprosto vtáhne.

 

Navštěvujete divadla? Které představení ve vás zanechalo největší emoce?0 hlasů
Vaše hodnocení