Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoční svátky už jsou za dveřmi. Co byste rozhodně neměly zapomenout zařadit do svého programu?

10 must-does během letošních svátků: Co všechno musíte stihnout?

Vánoční trhy
zdroj: Instagram Vánoční trhy
aktualizováno 13.12.2018, 00:00 | 13.12.2018, 00:00 | Krásná.cz

Vánoční svátky už jsou za dveřmi. Co byste rozhodně neměly zapomenout zařadit do svého programu?

Bez čeho se správné vánoční svátky neobejdnou?

 

1. Navštivte všechny, které máte rády

 

Vánoce jsou hlavně o setkávání a stmelování rodiny. Udělejte si trochu času na své blízké i kamarády, i když jste se třeba během roku vídali minimálně.

 


2. Udělejte někomu radost

 

Potěšte své nejmilejší. Vyrazte s mamkou, tátou nebo třeba babičkou na nějakou typickou vánoční aktivitu a upevněte vztahy. Co třeba bruslení nebo teplý vánoční čaj v místní útulné kavárně?

 
3. Vezměte pár kamarádek na vánoční trhy

 

Vánoční trhy jsou každoroční příjemnou povinností. Vyrazte s kamarádkami na něco dobrého k snědku, načerpat vánoční energii a nakoupit nějaké ty dárečky. Udělejte si výlet a obhlédněte trhy ve vedlejším městě nebo v sousedním státu a ochutnejte místní speciality.

 

Vánoční trhy
(Foto: Instagram)


4. Ochutnejte teplé cukroví

 

I když přes rok mnoho z nás vaření a pečení zanedbává, na vánoční cukroví se vyplatí udělat si trochu času. Probuďte v sobě tvořivého ducha a užijte si jedinečnou chuť cukroví čerstvě vytaženého z trouby.

 

Vánoce
(Foto: Getty Images)


5. Projděte se zimní krajinou

 

Co si budeme povídat. Vánoce jsou nejen o setkávání, ale velmi často také o přejídání. Vyplatí se udělat si procházku někam do přírody, provětrat svou mysl a načerpat novou energii.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojíte se svátečních kil navíc? Zažene je devítidenní předvánoční detox

Předvánoční energetická očista prostoru podle feng shui: Zbavte se všeho negativního a nastolte doma pohodu a harmonii


6. Podívejte se na čistě vánoční film

 

Láska nebeská, Ukradené Vánoce, Grinch nebo Sám doma nikdy nezklamou. Za zhlédnutí stojí také české pohádky jako například Anděl páně nebo třeba Zázračný nos.


7. Odvzdušněte šatník

 

Připravte svou skříň na tzv. měkké dárky a povánoční slevy. Protřiďte oblečení, které už nenosíte a buď ho někomu věnujte nebo prodejte či vyměňte na aplikacích typu Vinted a Letgo.


8. Ozdobte si pokoj

 

Vytvořte si vánoční atmosféru i ve své ložnici. Fantazii se meze nekladou. Například světýlka vypadají velmi efektivně a pohrát si můžete i s přírodními materiály. Provoňte svou místnost pomerančovou kůrou, skořicí a jehličím.


9. Rozmazlujte se

 

Udělejte radost i sobě. Dopřejte si dlouhou horkou vanu a čas na péči o pleť i nehty. Do nového roku pak vstoupíte jako vyměněné.


10. Pořádně si odpočiňte

 

Nenechte se smést vánočním shonem a relaxujte. Na chvíli na nic nemyslete, pusťte si oblíbený film po boku svých nejmilejších a prostě jen chvíli buďte.

 

Jak letošní svátky trávíte vy?0 hlasů
Vaše hodnocení