Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

K létu patří cestování a k cestování v 21. století zase patří chytrý telefon, který je vytuněný těmi nejpromakanějšími aplikacemi. Co tedy tvůj mobil nutně potřebuje?

10 nejdůležitějších aplikací pro všechny CESTOVATELKY

Cestování
zdroj: Thinkstockphotos Cestování
aktualizováno 01.08.2016, 16:19 | 01.08.2016, 16:19 | Krásná.cz / DyA

K létu patří cestování a k cestování v 21. století zase patří chytrý telefon, který je vytuněný těmi nejpromakanějšími aplikacemi. Co tedy tvůj mobil nutně potřebuje?

Airbnb
Proč utrácet peníze za mainstreamové hotely? Zkus si najít ubytování právě přes Airbnb, kde své byty a baráky pronajímají domorodí obyvatelé. Jedině tak poznáš, jak vypadá jejich kultura a zvyky. Neboj se, že jde o nějakou ubytovnu nebo podivné spolubydlení. Byt si jednoduše pronajmeš jenom pro sebe a s majitelem budeš v kontaktu pouze při předávce klíčů.


Wifi Map
Ruku na srdce, nikdo z nás si při cestování nechce kupovat drahé balíčky od operátorů, které nabízejí neomezený internet. Lepší variantou je wifi, ale tu najdeme většinou v hotelu a možná v Mekáči. Tento problém za nás vyřeší aplikace Wifi Map, která ve tvém okolí najde wifi pointy a přidá k nim i hesla. No není tohle sen?


Skyscanner
Tak tohle je must have pro všechny milovníky létání. Přes tuto aplikaci si můžeš najít ty nejlevnější letenky. Nezapomeň myslet na to, že nejlevnější letenka v sobě může nést několik přestupů a prodloužit tak cestu letadlem třeba na dvojnásobek. Pokud ti tento fakt nevadí, tak směle do toho. Určitě budeš se Skyscannerem spokojená.

 


Rome2Rio

Někdy nepřestaneme žasnout nad tím, jak jsou lidé vynalézaví. Aplikace Rome2Rio ti dokáže najít nejlevnější spojení mezi dvěma místy. Využívá k tomu všechny druhy dopravy, spočítá ti výslednou cenu a čas, který strávíš cestováním. Ty si pak můžeš v klidu porovnat, jaká doprava bude pro tebe nejvýhodnější v porovnání cena čas.


Uber
Skvělá aplikace pro všechny, kteří nechtějí jezdit hromadnou dopravou nebo se jenom chtějí dostat z letiště rychle na hotel. Nespoléhej se na taxiky, které mají mnohdy poštelovaný taxametr ku svému prospěchu. Uber řídí obyčejní lidé, kteří využívají své auto a snaží se přivydělat. V aplikaci uvidíš, který řidič je poblíž tebe a kolik si bude za cestu účtovat.


Tripadvisor
Tripadvisor ti pomůžu s každým bodem cestování. V aplikaci zjistíš, který hotel je nejoblíbenější, kam si zajít na večeři, nebo která památka vůbec nestojí za zhlédnutí. Obsah tripadvisoru tvoří sami cestovatelé, takže se nemusíš bát, že jde o nějakou skrytou reklamu.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak chránit svou pokožku během cestování
PrayforParis není důvod obávat se cestování!
Menstruace na dovolené - co s tím?


GasBuddy
Tahle aplikace se ti bude hodit v případě, že se chystáš na trip po USA. V aplikaci zadáš místo, kde bys chtěla natankovat a vyjedou ti nejbližší benzinky a jejich ceny za benzin a naftu. Ty si tak můžeš vybrat tu nejlevnější benzinku ve městě. Myslím, že bychom podobnou aplikaci potřebovali i u nás v Česku.


Google Maps

Google Maps je záruka toho, že se ve městě neztratíte. Tuhle aplikaci používám i po větších městech v České republice, a nikdy mě nezklamala. Jedinou nevýhodou je, že musíte být stále online. Existuje však možnost, že si mapy daného města stáhnete doma přes wifi. Stačí, když kliknete na Stáhnout offline oblast.


Couchsurfing
Pokud ti nedělá problém komunikovat v cizím jazyce a ráda poznáváš nové lidi, pak je pro tebe Couchsurfing naprosto ideální volba. Právě v této aplikaci si můžeš najít, zda někdo v dané lokalitě nenabízí volný pokoj u sebe doma. Nejlepší na tom je to, že tvůj pobyt je zadarmo. Je neuvěřitelné, že v dnešní době ještě existují lidé, kteří nabízejí postel a střechu nad hlavou zadarmo a nezištně. Tak toho využij!

 


Google Translator

Tuhle aplikaci asi nemusím dlouze představovat, protože Google Translator používá většina z nás i v běžném životě, když vidíme cizí slovní spojení nebo slovíčko, které neznáme. Translator dokáže obstojně překládat i věty, ale samozřejmě je potřeba jeho překlad brát s rezervou.0 hlasů
Vaše hodnocení