Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vložky tvoří důležitou složku kosmetické tašky každé dívky. Tento hygienický doplněk je navržený tak, aby absorboval kapalinu do své vnitřní části a vnější část zanechával suchou. Díky tomu ale mohou mít slipové vložky mnohem víc využití, než by v...

10 způsobů, jak využít slipovky jinak, než jste zvyklé

pot
zdroj: Getty Images pot
aktualizováno 28.11.2019, 00:00 | 28.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Vložky tvoří důležitou složku kosmetické tašky každé dívky. Tento hygienický doplněk je navržený tak, aby absorboval kapalinu do své vnitřní části a vnější část zanechával suchou. Díky tomu ale mohou mít slipové vložky mnohem víc využití, než by vás napadlo.

Už jste přemýšlely nad tím, jak jinak lze uplatnit vložky?


1. Vycpávka do podprsenky


Nejde o vycpávku jako takovou, která by dělala vaše prsa větší. Pokud ale máte podprsenku, která má velmi nepohodlné a ostré kostice, ustřihněte kousek slipovky a oblepte ho kolem drátů měkkou stranou ven. Tento způsob můžete využít také v případě, že se kostice protrhla a čouhá ven.


2. Do bot


Pravděpodobně vlastníte alespoň jedny boty, které vám rozdírají zadní část chodidel do krve. Odřízněte z vložky malý proužek a přilepte ho do zadní části těchto bot jako vystýlku. Tento trik se bude hodit také u nových bot, které ještě nejsou prochozené a tlačí.


Vložky najdou své využití také u bot s vysokými podpatky. Když si takové boty obujete naboso, často vám noha sklouzává dolů, hlavně když se zpotíte. Proti tomu ale stačí nalepit do boty slipovku lepivou částí směrem dolů. Ta do sebe nasákne vlhkost a vám se tak bude chodit mnohem lépe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co nahradí vložky a tampony?
Jak přelstít otravné pocení
HOLKY POZOR! Vložky a tampóny nám mohou uškodit


Vložky jsou také dobrým bojovníkem proti zápachu z nohou, právě díky tomu, že vysuší vlhké místo. Hodí se proto i do tenisek nebo sportovních bot, které vytváří na vašich nohou zápach. Slipovky v botách nejsou vidět a udělají velkou službu.


3. Do podpaží


Hodně se potíte a v podpaží pak vždycky máte mokrou skvrnu? Žádný problém, přilepte zevnitř na triko slipovku na místa, kde máte podpaží, měkkou stranou směrem k podpaží. Slipovka není vidět a krásně vstřebá veškerou vlhkost, takže už se nebudete muset stresovat, že máte v podpaží koláče potu.

 

vložka
(Foto: Getty Images)


4. Na provonění skříně


Protože vložky dobře vstřebají kapaliny, hezky se do nich vsáknou také voňavky nebo éterické olejíčky. Z vložky tak můžete snadno vyrobit voňavou podložku, která hezky provoní oblečení ve skříni, když ji vložíte mezi něj.


5. Vyčištění obrazovky telefonu


Na displeji se snadno uchytí prach nebo make-up, což rozhodně nevypadá nijak esteticky. Vložka je tak jemná, že dokáže všechen tento nepořádek jemně odstranit a nepoškrábat při tom obrazovku. Obrácenou stranu vložky, která lepí, zase můžete použít k tomu, abyste své oblečení očistily například od psích chlupů.


6. Na rozlitou tekutinu


Máte doma koberec a už několikrát se vám stalo, že jste na něj něco vylili? I v takové situaci je vhodné využít vložku, která do sebe nasaje rozlitou kapalinu a na vašem koberci toho zbude mnohem míň, než kdybyste místo vysoušely ručníkem. V tomto případě místo slipovky klidně využijte klasickou vložku, která toho absorbuje víc. Přiložte ji měkkou částí na skvrnu a chvíli počkejte.0 hlasů
Vaše hodnocení