Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Masturbace rozhodně patří mezi intimní témata, o kterých se na veřejnosti příliš nemluví. Mnoho holek navíc nepřizná, že si tuto rozkoš dopřává. Pojďme se seznámit s dvanácti fakty, které bys o masturbaci rozhodně měla vědět!

12 šokujících věcí, které bys měla vědět o MASTURBACI

Masturbace
zdroj: Thinkstockphotos Masturbace
aktualizováno 07.11.2017, 13:47 | 07.11.2017, 13:47 | Krásná.cz

Masturbace rozhodně patří mezi intimní témata, o kterých se na veřejnosti příliš nemluví. Mnoho holek navíc nepřizná, že si tuto rozkoš dopřává. Pojďme se seznámit s dvanácti fakty, které bys o masturbaci rozhodně měla vědět!

Těchto dvanáct věcí pro tebe odhalila Ellen Kate Friedrichs, která pracuje jako sexuální koučka v New Yorku.


1. Masturbace není jenom o vagíně! Některé dívky vzrušují doteky na prsou, jiné stimulace klitorisu. Jak se říká, proti gustu žádný dišputát.


2. Masturbovat je naprosto normální. Studie z roku 2011 zjistila, že přes 58 % dívek ve věku od 14 do 17 let má zkušenost s masturbací.


3. Kluci jsou na tom lépe. Protože ze stejné studie vyšlo najevo, že 80 % kluků ve věku od 14 do 17 let pravidelně onanuje.


4. Mnoho holek se domnívá, že pokud masturbují, pak se z nich stávají sexuální zvrhlíci. Na masturbaci není nic divného nebo zvrhlého. Je to naprosto normální věc, za kterou se nemusíš stydět. Pokud ti ale onanie nic neříká, pak to neznamená, že jsi frigidní. Pro někoho masturbace je, jinému se líbit nemusí.

 


5. Je to fajn způsob, jak poznat své tělo. Pravdou zůstává, že pokud sama zjistíš, co se ti líbí, pak můžeš svého kluka snadno navést k tomu, aby ti vyčaroval orgasmus. "Můžete se o svém těle dozvědět zajímavé informace ještě předtím, než budete mít sex s partnerem. A následně můžete partnerovi ukázat, co se vám líbí," radí Friedrichs.


6. Díky masturbaci můžeš docílit orgasmu. Když je člověk vzrušen, pak má napjaté svaly. Orgasmus vzniká uvolněním tohoto napětí a rozlitím endorfinů zvaných serotonin do krevního oběhu. "Tyto chemikálie mohou způsobit intenzivní a příjemné pocity. Někdo se může cítit šťastný, jiný ospalý," říká Friedrichs."

 

Anketa
V kolika letech jsi začala s masturbací?
340 hlasů
V 10 - 11 letech.
696 hlasů
Ve 12-13 letech.
142 hlasů
Ve 14-15 letech.
Hlasovalo 1743 lidí
 


7. Orgasmus nepřijde hned. Cesta k jeho dosažení může trvat několik minut, ale klidně i hodinu. "Nevzdávejte se, i když si myslíte, že to nefunguje," říká Friedrichs.


8. Nemysli si, že masturbaci si užiješ jenom v případě, že dosáhneš orgasmu. Orgasmus je skvělá věc, která je považována za pomyslnou třešničku na dortu, pravdou ale zůstává, že samotná masturbace také není k zahození.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Masturbace: Zaručené techniky, které ještě neznáš!
Rozpalte se společnou masturbací
Zahoď stud a dopřej si orální sex


9. Je to nejbezpečnější forma sexu - sólo sexu. A protože u ní neexistuje žádné riziko těhotenství nebo sexuálně přenosných infekcí, můžeš si ji užívat bez obav o tvé zdraví.


10. Před masturbací si nezapomeň umýt ruce! Pokud bys tak neučila, pak by se do tvého těla mohly dostat nebezpečné bakterie. Zkus si toto pravidlo vzít za své.

 


11. Můžeš masturbovat, a přitom být stále panna. "Lidé se domnívají, že panna je někdo, kdo v životě neměl nic ve vagíně, opak je ale pravdou. Pokud jsi neměla sex s partnerem, ale užíváš si masturbaci, pak jsi stále panna," vysvětluje Friedrichs.


12. Pokud tvůj přítel masturbuje, neznamená to, že tě nemiluje. I když je naprosto spokojený s vaším vztahem, nic mu nezakazuje, aby se sám sebe dotýkal. Navíc se traduje, že pokud partneři masturbují, pak mají šťastnější a spokojenější vztah.0 hlasů
Vaše hodnocení