Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co musíš stihnout, než budeš dospělá? My to víme :-)

15 věcí, které bys měla udělat, než ti bude 15

Večírek s kamarádkami
zdroj: Thinkstockphotos Večírek s kamarádkami
aktualizováno 04.08.2019, 00:00 | 04.08.2019, 00:00 | Krasna.cz/lk

Co musíš stihnout, než budeš "dospělá"? My to víme :-)

15 let je zvláštní hranice. Budou ti předhazovat, že už jsi dospělá, tak že nemáš dělat blbosti, na druhou stranu ti nic nedovolí, protože ti ještě nebylo 18. Každopádně to, že dostaneš občanku, by teoreticky mělo znamenat, že se aspoň trošku přestaneš chovat jako dítě. A když uděláš nějakou dětskou hloupost, budou na tebe koukat spatra. Co by sis tedy měla užít, dokud ještě můžeš?

Přejíst se čokoládou až ti bude špatně
Oblíbená kratochvíle malých dětí se k dospělému věku už moc nehodí. Jednak si určitě začneš brzy hlídat postavu (pokud to ještě neděláš), aby ses líbila klukům, jednak dospělí mají mít rozum a svým zlozvykům odolávat. Takže si běž pro tolik čokolády, kolik uneseš, a pak se s ní nacpi, dokud budeš moct.

 

 

Udělat pořádnou pyžamovou party
A k party patří i polštářová bitva .-) Jasně že pyžamovou party můžeš uspořádat i později, ale už to bude trošku jiné. Za čas už ti totiž nebude stačit obyčejné tlachání s holkama o holčičích věcech. A jakmile začnete probírat a řešit kluky, už to nebude ono. A s party se pojí i další bod.

Celou noc nespat
Děti sní o tom, že budou celou noc vzhůru, ale nikdy to nevydrží. Ponocovat patří k dospělosti, ale to už si to neužiješ, protože buď nebudeš spát kvůli starostem, nebo tě budou nějaké povinnosti čekat hned po probdělé noci. Teď je ten správný čas vydržet celou noc vzhůru. Takže přiber kámošky, ať se navzájem podpoříte a hurá na to.

Koupit si první podprsenku
Pokud jí ještě nemáš, popros mamku a můžete hned vyrazit do nejbližšího obchodu s prádlem. Pokud máš malá prsa, podprsenka ti dodá pocit ženskosti a zvýší ti sebevědomí. A toho nemají holky v pubertě nikdy dost. A pokud máš prsa velká, podprsenka uleví tvým zádům.

Šíleně se zamilovat
První, zatím platonické lásky rozhodně patří do období před patnáctým rokem života. Nech se uchvátit nějakým pěkným klukem, mysli na něj před spaním, ve škole, při obědě. Uvidíš, jak je první láska sladká.

 

 

Někoho bezdůvodně vytočit
Jako dospělá osoba by ses měla chovat vážně, ale jako dítě si můžeš vymyslet nějakou pitominku a někoho pořádně namíchnout. Ale buď stylová, vymysli si něco vtipného, aby se ten člověk, až se uklidní, taky pobavil. Někomu bezdůvodně nadávat stylové rozhodně není.

Oholit si nohy

Chlupatý holky už dneska moc kluků nezajímají, takže pokud jsi to ještě neudělala, zaskoč do drogerky, kup žiletku a ohol si nohy.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Milovat ve 12 letech? Láska kvete v každém věku, ale..
Jiná doba, jiný mrav

Projevit zájem o svého idola
Až se odmiluješ ze své platonické lásky, přijde nějaký další idol, do kterého se zamiluješ. A ty se ho pokus sbalit. Napiš mu zamilovaný dopis, pošli mu sms, získej jeho FB, zkus cokoliv, co může mít šnaci na úspěch. Pozor, ne všechno najednou, aby si nemyslel, že ho stíhuješ.

Napsat básničku nebo příběh
Puberta přeje zejména poezii, tak se pokus napsat nějakou báseň, ale pokud nemáš střevo, klidně napiš i nějakou povídku. Můžeš si psát jen tak do šuplíku, nebo se můžeš se svou tvorbou pochlubit. Bude-li se líbit, nestyď se a šiř ji i mezi další lidi.

Obarvit si vlasy
Pokud víš, že by tě vaš zabili, pokud bys přišla s trvalou barvou, vyzkoušej jen nějaký šampon, ale změnu barvy prostě musíš zažít.

Udělat pořádný trapas
Trapasy k životu patří, a jestli se budeš pořád nějakého trapasu bát, nakonec se ti stane opravdu pořádný. Je lepší, když si to odbydeš dřív než později. Tak se přestaň pořád tak hlídat a až se to stane, pořádně se tomu od srdce zasměj. Holky, se kterými je zábava, má každý rád.

Nafotit s kámoškami ulítlé fotky
Nebo natočit video, to je vlastně jedno. Důležité je udělat záznam vašeho přátelství a doby, kterou právě prožíváte. Za pár let se na to budeš koukat a budeš se výborně bavit. Je to vzpomínka, na kterou se nezapomíná.

 

 

Uspořádat hororový večírek
Pozvi kámošky, ať se sama nebojíš, a zkoukněte několik hororů. To nevadí, že některé jsou do patnácti nepřístupné, koho to zajímá. Naopak, čím strašidelnější, tím lepší. Dneska bude děsivá noc!

Vyřadit z knihovničky dětské knížky
Jednoho deštivého dne vem krabici a postupně tam vyskládej všechny dětské knížky. Pěkně jednu po druhé. Každou prolistuj a vzpomínej, jaké pěkné chvilky jsi s ní zažila. A pokud narazíš na nějakou, kterou jsi jako dítě milovala, udělej si kakao, sedni na gauč a začti se. Pak všechny knihy odnes někam na půdu, abys je mohla uložit pro své děti.

Pořídit si první líčení
Nemusíš to přehánět, ale pořiď si první kosmetickou taštičku a do ní základní líčení. Zejména by ti neměl chybět korektor, pudr, stíny, tužka na oči, řasenka. Make-up v tomhle věku nemusíš nutně nosit, záleží na tom, v jakém stavu je tvá pleť. Pokud netrpíš akné, s make-upem ještě vydrž. Během svého života se ho napoužíváš dost a s přibývajícím věkem ho bude čím dál víc.

Všechny rady ber samozřejmě s rezervou, ale je fakt, že s dětstvím by ses měla nějak rozloučit. Byla to dlouhá etapa, která až skončí, bude ti nakonec ještě chybět. Protože už nikdy nebudeš mít tak beztarostný život, jako mají děti. Říkat ti, abys nikam nespěchala a nehnala se do dospělosti, je zbytečné, ale užívej to, co máš.

A co bys měla podle tebe zažít ty, než ti bude 15?26 hlasů
Vaše hodnocení