Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zdaleka ne všechny trávíme celé letní prázdniny mimo domov, a pakliže nemáme jiný oblíbený koutek, převážnou většinu času se zdržujeme ve svém pokojíčku.

3 tipy, jak si přes léto vylepšit svůj pokoj

pokoj - 1
zdroj: Getty Images pokoj - 1
aktualizováno 12.07.2018, 00:00 | 12.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Zdaleka ne všechny trávíme celé letní prázdniny mimo domov, a pakliže nemáme jiný oblíbený koutek, převážnou většinu času se zdržujeme ve svém pokojíčku.

Z toho důvodu je nesmírně důležité, abychom se v něm cítily dobře. Ať už strádáte tím, že cestujete málo, nebo jste doma spokojené, vždycky můžete kreativně využít čas, který máte v tomto období roku doma k dispozici. Například reorganizací a výzdobou svého pokoje. Jak na to?


1. Zahoďte všechno staré a nepotřebné

Ne nadarmo se říká, že bordel, který máme v tom nejspodnějším šuplíku, je srovnatelný s tím, který máme v hlavě. Kdy jindy než o prázdninách se pustit do třízení, čištění a vyhazování? Udělejte si místo ve skříni a zároveň učiňte dobrý skutek tím, že věci předáte skutečně potřebným. Zbavte se starých sešitů, hraček i nenošeného oblečení a dalších věcí, o kterých víte, že už je zkrátka nepoužijete. Uplatnění najdou ve školní burze učebnic, na různých bazarech, leccos můžete darovat do dětských domovů nebo nemocnic. Uvidíte, že se vám zvláštním způsobem uleví. A jako bonus, získáte prostor pro pořízení nových věcí.

 

pokoj - 3
(Foto: Getty Images)


2. Zútulněte si pokojíček

Prostředí, ve kterém se nacházíte, má na vaši psychiku mnohem větší vliv, než si vůbec připouštíte. Proto je důležité, aby byl váš pokoj místem, do kterého se rády vracíte, kde si zalezete s knížkou a čajem do postele, a zkrátka si to užíváte.


Tip pro vás:


Top 3 levné věci, které vašemu pokojíčku dodají šmrnc


1) Svíčky – protože okolnímu prostředí přidají na příjemné atmosféře nejen v zimě.
2) Polštářky a deka – protože není nic příjemnějšího než si večer zalézt pod peřinu a psát si zážitky z uplynulého dne do deníčku.
3) Květiny – nejen, že vašemu pokoji dodají krásný vzhled, ale také hromadu kyslíku.

 

pokoj - 2
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chceš originální pokoj?

Jak si vylepšit pokoj?

Zařiď si pokoj podle feng šuej


3. Dovezte si prázdninovou atmosféru do pokoje
Když vy nemůžete za cestováním, „dovezte“ si cestování s sebou. Jak? Projděte si na internetu články a fotky s vašimi vysněnými destinacemi a vytvořte si „nástěnku snů“. Nechte si od kamarádů z dovolených poslad pohledy, dovézt mušle nebo stylové "cetky" za paár korun. Nebo si svůjvlastní cestovní deník naplánujte předem, no a, že se na takovou dovolenou snů dostanete kdoví kdy. Zkrátka se obklopte krásným prostředím a buďte si jisté, že se vám co nevidět vaše vysněné destinace přiblíží. A když ne tento rok, tak příští.0 hlasů
Vaše hodnocení