Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina žen žije život doslova nabitý aktivitami. Nezáleží na tom, jestli studujeme, pracujeme, jsme na mateřské nebo v důchodu. Máme tendenci si toho na sebe brát moc a pak fungujeme v neustálém spěchu a stresu a odbýváme se.

4 jednoduché kroky, které vás vyvedou z kolotoče stresu

Meditace
zdroj: Getty Images Meditace
aktualizováno 20.07.2019, 00:00 | 20.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Většina žen žije život doslova nabitý aktivitami. Nezáleží na tom, jestli studujeme, pracujeme, jsme na mateřské nebo v důchodu. Máme tendenci si toho na sebe brát moc a pak fungujeme v neustálém spěchu a stresu a odbýváme se.

Tělo na to ale po nějaké době může nepříjemně zareagovat.

 Obrana je přitom snadná. Stačí následovat pár kroků…

 

Dopřejte si dostatek spánku


Spánek je důležitou součástí každodenní rutiny a není radno se o něj připravovat. Ve spánku dochází ke zpracovávání vjemů z prožitého dne a je pro to důležitá nejen jeho délka, ale také kvalita. Pokud dlouho žijete ve spánkovém deficitu, určitě se necítíte dobře a může se u vás vyvinout i deprese. Spěte tedy ideálně 6-8 hodin v dobře větrané místnosti a odstraňte z dosahu telefon, počítač i televizi. O neblahých vlivech tzv. modrého světla jste jistě už slyšely.


Náš tip: Pořiďte si na spaní pohodlný, ale přitom slušivý outfit, ve kterém se budete cítit dobře i před svým partnerem.

 

Přijde vhod k relaxaci - 7
(Foto: Archiv firem)


* Overal s krajkou, Timo, 699 Kč
* Modré pyžamo s proužky, 499 Kč

 

Odpočívejte a vyhraďte si čas sama pro sebe


Dejte si horkou vanu se svíčkami, zajděte na masáž, na kosmetiku, zkrátka udělejte cokoli, co vám udělá radost a přinese pocit uvolnění. Je to celkem jednoduché. Vyhraďte si nějaký čas, který budete mít jen sama pro sebe a využijte ho k tomu. A nezapomeňte, že někdy stačí z diáře vynechat pouze jednu věc a pocit relaxace se dostaví také. I kdyby se mělo jednat právě o vynechání plánované akce, na kterou se vám nechce. Je důležité poslouchat svoje tělo a pocity. Pak budete vyrovnané a spokojené.


Náš tip: Místo pasivního podřimování u televize sáhněte po inspirativní knize. Smysly uvolní i správně zvolená vůně nebo barvy, kterými se při chvilkách relaxace obklopte.
 

Přijde vhod k relaxaci - 2
(Foto: Archiv firem)

 

* Caroline Francová: Mise Hygge, vydává Jota, 298 Kč. Když šéfredaktor Alexandre oznámí Chloé, neohrožené válečné reportérce, že musí hned odjet do Gilleleje, malé pobřežní vesničky v Dánsku, která byla vyhodnocena jako nejšťastnější místo na světě, je novinářka vrcholně pobouřena. Má odejít do vyhnanství v zapadlé díře s nevyslovitelným jménem a zkoumat tam dánské hygge a štěstí při svíčkách? Když ji navíc šťastní lidé neskutečně deprimují? Neví ale, že tato mise, kterou považuje za trest, jí navždy změní život… V této knížce plné dánského koloritu vypráví Caroline Francová s humorem a sympatií o nečekané změně v životě jedné mladé ženy.

 

* Luxusní vonná svíčka Heart and Home, Elipsa, Mandarinka, limetka a bazalka, 584 Kč, prodává albi.cz. Vonná svíčka ve skle vyrobená ze směsi sójového vosku, která je šetrnější a přívětivější k životnímu prostředí a netoxická, a vy tak můžete relaxovat s pocitem, že jste přispěli k tomu, aby naše příroda zůstala krásná. Sójový vosk je aromatizovaný, takže svíčka navozuje nejen hřejivý pocit, ale váš domov bude i krásně provoněn vůní, i když svíčka zrovna nehoří.


Hýbejte se!


Pohyb není důležitý jen pro tělo, ale také pro psychiku. Nemusíte hned trhat sportovní rekordy. Když vás nebaví běh, neběhejte. Stačí najít aktivitu, která vás bude bavit a té se pravidelně věnovat. Tanec, jóga, plavání nebo in-line bruslení. Zejména s krásným počasím se vyplatí vyrazit ven nejen za sportem. I obyčejná chůze na čerstvém vzduchu dělá doslova zázraky!


Náš tip: Pohyb baví a nabíjí, jen když se při něm cítíte komfortně. Stojí-li něco za investici, jsou to hlavně kvalitní sportovní podprsenka, zajišťující potřebnou oporu, a pak boty, ve kterých zvládnete překonávat své limity.

 

Přijde vhod k relaxaci - 4
(Foto: Archiv firem)

 

* Růžová sportovní podprsenka Kari Traa Trud, 999 Kč, k dostání na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na 4camping.cz. Síťované panely v zadní části a po stranách zajistí dokonalé odvětrávání, délkově nastavitelná širší ramínka společně s širším pružným spodním okrajem zase maximální pohodlí. Rychleschnoucí materiál je tvarově i barevně stálý
 

* Tenisky Puma Jaab XT Iridescent TZ Wn's, 1423 Kč, prodává vemzu.cz. Tréninkové tenisky doplněné funkcemi a technologiemi, které podporují laterální, agilní pohyb. Mezipodešev PROFOAM umožňuje špičkové odpružení a rychlou odezvu.

 

Dobře jezteO důležitosti zdravého stravování slyšíme ze všech stran. A víte co? Oprávněně. Dostatek živin ve správném poměru je důležitý pro správnou funkci organismu. To v konečném důsledku ovlivňuje i náladu člověka nebo množství energie, které cítíme. Snažte se proto o pestrost a pravidelnost v jídelníčku, a to v každém věku.

 

Náš tip: máte-li chuť na sladké, klidně si trochu dopřejte. Místo smetanové zmrzky nebo nadýchaného koláče ale mějte doma připravené mňamky, které jsou sladké, ale zároveň doplní tělu vitaminy.

 

Přijde vhod k relaxaci - 6
(Foto: Archiv firem)

 

* Bonbony Pedro Hambáče, 14,90 Kč. Lahodné želé bonbonky se třemi ovocnými příchutěmi s 5% obsahem ovocné šťávy.
 

* Meruňky mrazem sušené VitaCup, 59,90 Kč, prodává rohlik.cz. Lyofilizace je proces sušení ovoce mrazem. Ovoce je nejdříve prudce zmraženo a následně sušeno při nižším tlaku, kde se voda z ovoce mění v páru a ovoce si tak zachovává svou přirozenou strukturu, barvu, vůni a především nutriční hodnotu včetně všech vitamínů a minerálů obsažených v čerstvém ovoci.

 

Náš tip: Dobré jídlo je někdy na zdravotní neduhy krátké. Necítíte-li se dlouhodobě fit, nebo potřebuje vaše tělo trochu větší péči, vsaďte na vhodné doplňky stravy.

 

Přijde vhod k relaxaci - 5
(Foto: Archiv firem)

 

* Bylinky na odvodnění Liftea forte, 149 Kč. V tobolkách se nacházejí výtažky z kopřivy a břízy, tedy bylin, které podporují vylučování, a to včetně vody. Doplňují je výtažky z petržele a jalovce obecného, který má příznivý vliv na normální činnost ledvin a vylučování vody z organismu. Do se projeví na zdravotním stavu, vitalitě, postavě i vzhledu pokožky.

 

* Doplněk stravy GS Mamavit, 499 Kč. Dostatečný příjem všech živin je třeba hlídat zejména v období těhotenství. Získat je pouze ze stravy může být obtížné. Proto existují speciálně uzpůsobené těhotenské multivitaminy vhodné jako doplňky stravy. GS Mamavit obsahuje ve správném poměru 23 minerálů a vitamínů, důležitých pro vývoj dítěte i zdraví nastávající maminky.

 

Zajděte na pokec s kamarádkami


Každá máme po ruce nějakou správnou parťačku na kafíčko nebo kamarádku, se kterou jsme se už dlouho neviděly. Zvedněte telefon a vyrazte spolu konečně ven. Dozvíte se spoustu nového. Ruku na srdce, vždy pomohou zjištění, že i cizí životy jsou nedokonalé, náš život není středem vesmíru a že naše „problémy“ ani nejsou mnohdy tak vážné, jak to v danou chvíli může vypadat.


Náš tip: Nestresujte se chystáním složitého občerstvení. K přátelskému pokecu klidně stačí dobrá káva nebo vychlazený drink. Zkuste iskřivé víno nebo oblíbené koktejly.

 

Přijde vhod k relaxaci - 3
(Foto: Archiv firem)


* Víno Pálava, vinařství Gotberg, výběr z hroznů 2017, 270 Kč. Na prestižní světové soutěži vín londýnské Decanter World Wine Awards získala stříbrnou medaili. Vyznačuje se slámově žlutou barvou se zelenými reflexy. Voní po tropickém ovoci, zejména po liči a ananasu. Je charakteristická kořenitou chutí a výraznými tóny čerstvé vanilky.


* Frisco Spritz, 21 Kč, prodává rohlik.cz. Cider s příchutí oblíbeného nápoje Spritz - se svěží chutí hořkého pomeranče a bylin.0 hlasů
Vaše hodnocení