Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pokud chcete být v životě skutečně šťastné, je potřeba vědět, co přesně vám v životě přináší radost.

Praktický návod, jak odhalit VÁŠ OSOBNÍ smysl života

šťastný život - 3
zdroj: Getty Images šťastný život - 3
aktualizováno 19.07.2018, 00:00 | 19.07.2018, 00:00 | Marie Trubetská

Pokud chcete být v životě skutečně šťastné, je potřeba vědět, co přesně vám v životě přináší radost.

To, kam v životě směřujete, co děláte nebo jakou školu studujete, jsou naprosto klíčové oblasti, které ve velké míře ovlivňují váš budoucí život.

Co vlastně chcete?

Chcete být ve vztahu nebo chcete být raději samy?

Kam chcete jít na vysokou školu?

Chcete na ni vůbec jít?

Tyto a podobné otázky je nevyhnutelné si zodpovědět, pokud chcete mít jistotu, že v životě míříte správným směrem.

 

Měly byste si uvědomit, že můžete všechno, co chcete. A právě proto je tak důležité si namíchat svůj vlastní "Koktejl štěstí" z ingrediencí, které nám chutnají, doporučuje česká koučka a spisovatelka Iva Lecká (miochodem tématu věnuje i celou knihu, nazvanou právě Koktejl štěstí).


Není vždycky snadné přijít na to, co vám štěstí přináší. Zejména ve chvílích, kdy vám v pochopení vlastního směřování "brání" názory rodičů, přítele a další blízkých osob. Dobrá zpráva je, že žádné období se tolik nehodí k rozklíčování vlastních ingrediencí štěstí, jako léto. Jak je můžete odhalit i vy?

 

šťastný život - 1
(Foto: Getty Images)


1. Dopřejte si dost času
Nejpodstatnějším krokem je hluboce se zamyslet nad svým životem. Co pro sebe můžete udělat, abyste byla šťastnější? Kdy se cítíte spokojená, co vám naopak schází, v čem se můžete posunout? Vyhraďte si na to jeden celý den nebo klidně i víkend, v závislosti na tom, jak moc se cítíte být ve svém životě "ztracené".


2. Prozkoumejte své možnosti
Uvědomte si, že vaše další životní kroky jsou už jen a jen ve vašich rukou. Inspirujte se příběhy lidí, kteří mají to, po čem vy toužíte. Chcete být módní návrhářkou? Přečtěte si příběhy mladých žen, kterým se to podařilo. Chcete psát? Zjistěte si, jak vydat svojí vlastní knihu. Fantazii se meze nekladou.

 

šťastný život - 2
(Foto: Getty Images)


3. Pište a plánujte
V momentě, kdy už v hlavě máte určitou představu a předpřipravený plán, je nezbytně nutné si ho sepsat. Jak přesně svých cílů dosáhnete? Co je v souladu s vaším štěstím, a co dělat rozhodně nechcete? Pokud ze svého života postupně vyřadíte věci, které vás šťastnou nedělají a změříte se na dosažení svých vytyčených cílů, pak budete přirozeně šťastnější. Skutečně si to zapisujte: ideálně si na to vytvořte motivační zápisník, díky kterému budete mít před očima nejen své sny a plány, ale i záznam toho, jak k nim krok za krokem postupujete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Recept na štěstí
Co je to štěstí?
Jak dosáhnout svých cílů?


4. Konejte
No a v momentě, kdy už máte konkrétní plán, nezbývá nic jiného, než konat. "Ke konkrétním cílům si dopodrobna sepište také aktivity, které povedou k výsledkům a k dosažení vašich cílů," doporučuje koučka. Uvidíte, jak moc se váš život promění od chvíle, kdy budete dělat převážně takové věci, které jsou v souladu s vaším vlastním koktejlem štěstí.0 hlasů
Vaše hodnocení