Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Instagram se v posledních letech stává čím dál tím populárnějším, a není divu, že stále více z nás chce mít naprosto vyšperkovaný profil. Jen málokdo ale ví, jak na to.

4 praktické tipy, jak být úspěšná na Instagramu

instagram - 2
zdroj: Getty Images instagram - 2
aktualizováno 22.08.2018, 16:25 | 22.08.2018, 16:25 | MT

Instagram se v posledních letech stává čím dál tím populárnějším, a není divu, že stále více z nás chce mít naprosto vyšperkovaný profil. Jen málokdo ale ví, jak na to.

Není to už jen o tom prezentovat svůj profil před kamarády. Spousta lidí skrz online svět buduje svoje jméno, a čím více je známých youtuberů, instagramerů a jiných známých osobností, tím větší zájem je také i o to, mít nejen hezký, ale i úspěšný Instagram. Chcete také vědět, jak na to?

 

instagram - 3
(Foto: Getty Images)


1) Základem je feed


Základem instagramu je tzv. feed. Už dávno to není jen o obědových fotkách nebo selfies. Fotky, které sdílíte ve feedu, by měly být ty nejhezčí, které vůbec máte. Feed je vaše hlavní prezentace, a tudíž byste si na něm měly dát skutečně záležet.

 

Nejdůležitější je, aby vám barevně ladil a aby byl nějakým způsobem sjednocený. Inspiraci můžete najít kdekoli na internetu.

 

Zároveň by vaše fotky s sebou vždycky měly nést nějaké sdělení nebo příběh. Vyprávějte zážitky z cest nebo vašeho všedního dne.

 

Úpravu fotek můžete provádět buď přímo v telefonu, nebo v některé z dostupných aplikací. Programů na úpravu je celá řada, ale mezi ty nejpopulárnější patří VSCO nebo Lightroom - ten doporučuje Natálie Kotková, jejíž další tipy najdeš v našem rozhovoru.

 

instagram - 1
(Foto: Getty Images)


2) Snažte se držet tématu


Váš profil by měl být tematický, což znamená, že byste si měly co nejvíce specifikovat, kterým směrem se budete ubírat. Půjde vám spíš o jídlo nebo se chcete zabývat módou? Určete si téma dopředu a snažte se ho co nejvíce držet.


3) Komunikujte s followers


Způsobů komunikace je celá řada. Začínat byste měly už od popisků fotek, ale jedním z úplně nejúčinnějších nástrojů jsou Instastories. V těch můžete vašim budoucím fanouškům a followers sdělit v podstatě cokoliv, a zároveň se jich také můžete na cokoliv zeptat.


Tip.: Vyzkoušejte také nové funkce Insagramu, jako jsou anketa nebo „zeptej se mě“.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4+1 nejefektivnějších způsobů, jak získat sledující na Instagramu

Staň se hvězdou Instagramu! 6 rad, které ti přihrají followery na počkání

TEST: Proč nemáš více followers na Instagramu?


4) Používejte hashtagy


Hashtagy, které se označují #, by měly být přinejmenším stejně tematické, jako celý váš profil. Ideálně by tedy měly odpovídat nějakému vašemu konkrétnímu směru. Můžete využívat buď zahraniční, nebo české popisky. Vždycky byste se ale měly držet tématu sdílené fotky.


Tip: Vymyslete si svůj vlastní hashtag, a používejte ho k označování svých fotek. Časem, až budete mít více fanoušků, můžete je pobídnout, aby je používali i oni, nebo ho můžete využívat k různým druhům soutěží.0 hlasů
Vaše hodnocení