Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste vášnivé cestovatelky a rády občas vyrazíte i dál než do vedlejší vesnice? Pak si do telefonu rozhodně stáhněte tyto vychytané aplikace, které vám na cestách ušetří spoustu času a nervů.

5 neprofláknutých mobilních aplikací, které vám na cestách usnadní život

Výlet
zdroj: Getty Images Výlet
aktualizováno 17.01.2019, 00:00 | 17.01.2019, 00:00 | Krásná.cz

Jste vášnivé cestovatelky a rády občas vyrazíte i dál než do vedlejší vesnice? Pak si do telefonu rozhodně stáhněte tyto vychytané aplikace, které vám na cestách ušetří spoustu času a nervů.

Pokud rády cestujete, ty nejpopulárnější aplikace jako je například Airbnb, Google Maps, Google Translator nebo Trip Advisor už asi dávno znáte. Které další appky jsou pro cestovatele a dobrodruhy hotový poklad?

 

1. Splittr

 

Cestujete s kamarády? Tato aplikace vám usnadní spravedlivé rozpočítání výdajů. Znáte to. Jeden ještě doma na letišti nakoupí svačinu, druhý po příletu zaplatí taxíka, třetí už dávno uhradil rezervaci v hotelu a vy v tom máte pořádný zmatek. Jednoduše každý svůj výdaj zaznamenejte. Aplikace je navíc multiměnová a tak se nemusíte otravovat s přepočítáváním korun na eura a obráceně.

 

2. XE Currency

 

Jdete si v zahraničí koupit malou svačinku, a jelikož ještě nejste zběhlé v místní měně, deset euro za housku s máslem a šunkou se vám pocitově nezdá tak moc, utrácíte jako o život a doma vás čeká pořádný šok. Mějte vždy při sobě tuto aplikaci, která vám v rychlosti přepočítá měnu dle aktuálního kurzu.

 

randící aplikace
(Foto: Getty Images)

 

3. Yelp

 

Chcete se dobře najíst nebo si vychutnat kvalitní kávu a bojíte se, že zapadnete do tzv. turistické pasti?  Tato aplikace vám v mžiku oka vyhledá nejbližší restaurace, bary i kavárny společně s hodnocením a fotografiemi ostatních cestovatelů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Randící aplikace, které bys měla znát! Na jakém principu fungují?

Jak bys vypadala po plastice? Podívej se díky šikovné aplikaci!

Jaké jsou ty nejlepší aplikace pro holky?

 

4. Showaround

 

Chcete ochutnat místní život, objevit schovaná místa a dozvědět se něco navíc? Lidé z celého světa zde nabízí své průvodcovské služby a další zážitky, které vám poskytnou ve svém rodném městě. Někteří je nabízí dokonce zadarmo, jiní za předem stanovenou cenu.

 

Koloseum
(Foto: Getty Images)

 

5. Tripit

 

Poslední dobou je populární vyrazit na delší dovolenou a navštívit ve vybrané destinaci rovnou více míst. Takový výlet už vyžaduje detailní plánování, které vám tato aplikace výrazně usnadní. Nahrajte do ní všechny letenky, jízdenky a rezervace a už jen čekejte, až vám je sama přehledně seřadí.

 

Na jakou aplikaci nedáte na cestách dopustit vy?0 hlasů
Vaše hodnocení