Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Známe to všechny. Práce, partner, domácnost, nějaké to cvičení. V kolotoči každodenních povinností je někdy těžké najít si chvilku sama pro sebe, natož pak na večerní povyražení s kamarádkami.

Nemáte na sebe čas? 5 rad, jak si s kamarádkami vyrazit častěji

Pivo
zdroj: Thinkstockphotos Pivo
aktualizováno 14.07.2018, 00:00 | 14.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Známe to všechny. Práce, partner, domácnost, nějaké to cvičení. V kolotoči každodenních povinností je někdy těžké najít si chvilku sama pro sebe, natož pak na večerní povyražení s kamarádkami.

Z nedávno provedeného průzkumu značky Frisco vyplývá, že s přibývajícími závazky ženy pociťují, že je čím dál těžší najít v přeplněném kalendáři čas (a buďme upřímní, někdy i energii) na setkání s kamarádkami. Více než polovina žen přiznává, že ve srovnání s dobou před několika lety se s kamarádkami vídá s menší frekvencí. Téměř 70 % žen by přitom chtělo na „babinec“ vyrazit častěji než jak tomu je nyní.

 

Co nám tedy brání? Nejlépe se přeci odreagujeme v kruhu těch, které nás znají nejlépe. Dle průzkumu si tento společně strávený čas s kamarádkami ceníme hlavně proto, že hodíme běžné starosti za hlavu, užijeme si zábavný večer plný legrace a uvolníme se od stresu a obvyklých povinností.

 

Máme pro vás 5 rad, jak zařídit, abyste se s holkami sešly častěji a takových chvil si užily co nejvíce.


Společná řeč


Založte si s kamarádkami společnou skupinu na některém z messengerů, kde se budete snadno domlouvat. Sdílejte zde fotky a videa ze skvěle vydařených akcí, které vám vždy připomenou, jak jste si společný čas parádně užily. Motivace je přece tak důležitá.


Scházejte se pravidelně


Řádem nic nezkazíte. Co takhle scházet se každý první pátek v měsíci nebo vždy společně oslavit příchod nového ročního období? Scházejte se vždy, když má některá z kamarádek narozeniny nebo svátek.

 

Společné chvíle si zpříjemněte dobrým jídlem a party drinkem. Co chutná nám a našim kámoškám?

 

* Místo chlebíčků si obložte třeba slané krekry (např. značky Tuc). Stačí trocha pomazánky, sýry, lučiny a pestré zeleniny a lehká pochoutka je na světe.

 

Občerstvení
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Milují kamarádky zmrzlinu? Skočte pro ni do jedné z nejlepších pražských zmrzlináren, Crème de la Crème v Husově ulici nebo v nedávno otevřené provozovně na Národní třídě. Letní nabídka je rozšířena o nabídku pochoutek s příchutí populárních drinků. Můžete vyzkoušet sorbety mojito, sicilský krvavý pomeranč s campari, prosecco broskev a aperol. Pokud dáváte přednost spíše klasickým smetanovým zmrzlinám, potěší vás varianta s baileys či italským vínem Marsala ve zmrzlině malaga s velkými a měkkými rozinkami.

 

Zmrzlina
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Ochucený cider Frisco Ananas & Lemongrass s osvěžující chutí ananasu s exotickým aroma citronové trávy.
 

* Cider Kingswood Rosé, který vyniká osvěžující chutí červeného jablka a výraznou jablečnou vůní.
 

Na přípitek
(Foto: Archiv firem)

 

* Sekt je na dámském setkání klasikou, pokud ale vytáhnete limitku od Champagne Piper-Heidsieck, kámošky budou teprve čubrnět. Jako symbol ženskosti, krásy a osobitosti je totiž lahev ukryta v balení v podobě velké rtěnky. Ta skrývá (a zároveň udržuje příjemně chladné) jedinečné champagne cuvée brut, vznikající spojením hroznů Pinot Noir, Meunier a Chardonnay.
 

* Gin tonic je klasika, ale zkuste smíchat oblíbený gin (ideálně sušší, aromatický) s tonikem Tonic & Pink Pepper z nové řady Schweppes Premium Mixer. Je díky růžovému pepři pikantní a magicky přitažlivý.


Plánujte dopředu


Domluvte se s předstihem, jaký termín bude všem vyhovovat, a už s ním pokud možno nehýbejte. Na dohodnutý den si neplánujte žádné jiné schůzky a povinnosti. Když občas nemůžete, protože jste nemocná, to každý omluví, ale vyměnit babinec za rande nebo učení na zkoušku, kterému jste mohli věnovat předchozí den, to je signál neúcty k vašim kamarádkám.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Je důležitější kamarádka, nebo tvůj kluk?
TEST: Jaký jsi typ kamarádky?
TEST: Je tvá kámoška skutečně kámoška?


Dnes to vedu já


Na závěr večera určete jednu z vás, která příští setkání naplánuje, včas vám termín připomene a zarezervuje stůl.


Společný víkend


Proč nevyrazit někam třeba i na celý víkend? Pokud vše zajistíte dopředu, snižujete tím šanci, že některá z vás na poslední chvíli akci odřekne.


Rada na závěr zní: neodkládejte. Vždy se najde něco, co budete muset udělat, vyřídit, zařídit. Ale bude to tu i zítra. Obvolejte kamarádky a vyrazte ven!0 hlasů
Vaše hodnocení