Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rády cestujete? Potřebujete se občas domluvit s cizincem? Bez angličtiny to nepůjde. Přinášíme vám několik zábavných způsobů, jak na své angličtině zapracovat. Žádné nudné biflování z knížky!

5 skvělých tipů, jak si zadarmo a bez šprtání zlepšit angličtinu

Dívka s počítačem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s počítačem
aktualizováno 12.09.2018, 16:50 | 12.09.2018, 16:50 | Tereza Majzlíková

Rády cestujete? Potřebujete se občas domluvit s cizincem? Bez angličtiny to nepůjde. Přinášíme vám několik zábavných způsobů, jak na své angličtině zapracovat. Žádné nudné biflování z knížky!

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Určitě už jste toto známé přísloví slyšely, ale co tím chtěl vlastně básník říct? Nový jazyk otevírá svět. Otevírá dveře k novým příležitostem, lidem a zvyklostem. Jak ho ale nenásilně dostat do hlavy? Občas je to běh na dlouhou trať, ale díky těmto tipům vám bude čas ubíhat bez povšimnutí.


1. Sledujte seriály v původním znění s anglickými titulky


Máte svůj oblíbený seriál? Co tak si pustit všechny díly ještě jednou, ale tentokrát v původním znění? Pokud je pro vás zatím složité porozumět rodilým mluvčím, zapněte si titulky. Ideální jsou ty anglické, abyste viděly jednotlivá slovíčka i napsané. Jestli máte dostatečnou trpělivost, pořiďte si sešit, do kterého si pište všechna slova a výrazy, které jste předtím neznaly. Noste ho stále v kabelce a ve volné chvíli si je připomeňte. Ze začátku bude porozumění rodilé angličtině možná složité, ale nevzdávejte se. Den ode dne se budete zlepšovat.

 

 

Sex ve městě
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Jaké seriály baví nás: The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), Friends (Přátelé), Sex and the city (Sex ve městě)


2. Stáhněte si chytré aplikace


Pokud jste úplný začátečník, oceníte aplikaci Duolingo, která vás provede od výuky nových slovíček přes gramatiku až po poslech. Appka Lyrics training vás vytrénuje v poslechu. Budete jednoduše poslouchat hudbu a doplňovat chybějící slovíčka. Chtěly byste zapracovat hlavně na mluvené angličtině? Stáhněte si Tandem, vyplňte, jaký jazyk se chcete učit a pokecejte si online s lidmi z celého světa.


3. Už jste slyšely výraz "pen friend"?


Máte rády staré způsoby komunikace? Mrkněte na postcrossing.com a posílejte si pohlednice a texty s lidmy z celého světa. Udělá vám to radost, seznámíte se s novými místy a procvičíte svou psanou angličtinu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KVÍZ: Jaký jste knihomol? Odhalte 6 známých knih

Škola teprve začala a vy už k ní cítíte odpor? Jaká je příčina a co s tím jde dělat?

Back to school. Efektivnější rána dělají lepší den!
 

4. Najděte si svého oblíbeného youtubera, který natáčí v angličtině


Sledujete české youtubery? Dejte si do hledáčku i ty zahraniční. Výběr je opravdu velký. Bez problému najdete někoho, kdo je vám sympatický a věnuje se tématu, které vás zajímá. Na youtube navíc najdete i spoustu video lekcí zaměřených na slovní zásobu i gramatiku.

 

Jenna Marbles
(Foto: Profimedia)


Koho sledujeme my: EnglishLessons4U, Zoella, Jenna Marbles

 

5. Přihlaste se do programu na výměnu jazyků


Využijte každé příležitosti jazyk reálně použít. Připojte se do skupin na Facebooku, které sdružují expaty. Cizinci zde často nabízí výuku angličtiny výměnou za výuku češtiny. Ve větších městech pořádají události, které jsou zdarma a sdružují lidi, kteří se učí nový jazyk. Vlastně jen sedíte u stolu s dalšími lidmi a povídáte si. "Simple as that!"0 hlasů
Vaše hodnocení