Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V tomto článku najdete malý seznam věcí, které možná stačí v životě odstranit nebo změnit a ono to štěstí přijde i samo.

6 věcí, kterých se zbavit, abys byla konečně šťastná!

Štěstí
zdroj: Thinkstockphotos Štěstí
aktualizováno 18.08.2015, 18:07 | 18.08.2015, 18:07 | krasna.cz/tvnoviny.sk

V tomto článku najdete malý seznam věcí, které možná stačí v životě odstranit nebo změnit a ono to štěstí přijde i samo.

Štěstí. Abstraktní pojem, obrovská množina, skládající se z velkého množství podmnožin. Konkrétně podmnožiny máme každá jiné. Funkční vztah, dobrá práce, rodina, budoucnost... Jednotlivé podmnožiny variují v přímé závislosti na věku člověka, jeho cílech, jeho životních postojích, zkušenostech a co je hlavní - životním nadhledu.

 

Mnoho lidí dnes žije "honbou za štěstím". Většinou tento cíl vidí v těkavých materiálních statcích, které dodají sice jistotu, ale jistota se ne vždy rovná štěstí. Občas v rámci mylného pocitu jistoty děláme mylné rozhodnutí, držíme se křečovitě věcí, které v našem životě již ztratily svůj význam. V tomto článku najdete malý seznam věcí, které možná stačí v životě odstranit nebo změnit a ono to štěstí přijde i samo.


Dejte sbohem toxickým vztahem ve svém životě

 

Říká se, že když pustíte ze svého života lidi, kteří vás neobohacují, ale naopak, není to akt krutosti. Je to akt vašeho pudu sebezáchovy. Přátelé, partneři. Může to být kdokoliv.

 

Podstatné je, že nikdy nevidí sklenici jako poloplnou, ale jako poloprázdnou. Svět je celý špatný a to hlavně na ně. Velmi často se staví do role oběti, které vlastně všichni ublížili. A vy si po setkání s tímto typem člověka uvědomíte, jak strašně vás vysál a unavil. Vysál z vás život.

 

Je věčně nespokojený, ale nikdy neviní sebe. Tito lidé jsou skvělí manipulátoři. Doslova skrytí. Dokážou ve vás probudit nelogický pocit odpovědnosti vůči nim, který je téměř vždy bezdůvodný.

 

Vy nejste zodpovědná za ničí štěstí ani neštěstí. To si musí každý v sobě uklidit sám. Vám jen reálně hrozí, že se nastavíte na stejnou vlnu jako tento člověk. Ovlivní vás natolik, že jeho názory přijmete za své. Což by byla škoda.

 

Takže počínaje tímto okamžikem se rozhodněte obklopit lidmi, kteří jsou silní, pozitivní a vždy po setkání s nimi odcházíte klidná a spokojená. Dejte na vnitřní pocity. Nikdy nelžou.

 

 

Dejte sbohem vlastním ponižujícím myšlenkám

 

"Nejsem dost dobrá."

"Nikdo mě nemá rád."

Jsou vám tyto věty povědomé? Negativní smýšlení je nebezpečné, neboť přímo formuje vaši budoucnost.

 

Eliminujete svou motivaci a tato slova a věty vás nakonec přímo degradují ve vaší snaze. Možná se vám něco v životě nepovedlo. Možná zkouška ve škole. Podstatné je, jak ke svému neúspěchu přistoupíte. Pokud si namísto "selhala jsem", řeknete: "sice to nevyšlo, ale každý neúspěch mě učí", váš život se začne rychle měnit.

 

Dejte sbohem nerealistickým očekáváním

 

Zde je hranice tenká. Co je nerealistické očekávání? Těžko budete řídit Lamborghini, když máte hrůzu z toho, že tramvaj jde rychleji než běžně. Také nezhubnete 15 kilo do zítra.

 

Základem je, určit si v sobě svá očekávání a vyškrtnout ty, které "jsou příliš". Vždy můžete doufat. Ale moudrý člověk nečeká na příležitost, on si ji tvoří sám. Proto mějte vždy plán B i C.

 

Pokud se jednou rozhodnete, NIKDY se nevracejte zpět. Bez ohledu na to, jak to dopadne, buďte emocionální připravená na výsledky. Specifickou kapitolou jsou očekávání od partnerů. Očekávání: "proč mi neodpustil, vždyť jsem se omluvila", také není vždy košer. Bez rozhovoru se nepohnete. Čím dříve přestanete od lidí očekávat to, co vám nevědí dát, tím dříve budete šťastnější.

 

Nesrovnávejte se!

 

Proč? No proto, že nejste na stejné výchozí pozici s tím člověkem, který se stal cílem vašeho porovnávání. Nestojíte na stejné startovní čáře. Nejste o nic lepší, ani horší, než ostatní. Když si zvyknete na tuto skutečnost, přinese vám obrovskou vnitřní svobodu.

 

Lidská psychika je zajímavá věc. Vy si přece neděláte žádnou laskavost, když se porovnáváte s někým, kdo je podle vašeho názoru "méně" či "více", než vy. Jemu může být váš názor zcela lhostejný a sobě tím nijak nepomůžete. Způsobí vám to pouze nelogický a absurdní pocit nadřazenosti či naopak podřazenosti, který nemá nic společného s pravdou. A se štěstím už vůbec ne.

 


Dejte sbohem starostem

 

Většina starostí, kterých se obáváme, je zcela mimo spektrum naší kontroly. Jednoduše s nimi neuděláme nic. Seznam našich starostí je nekonečný. Budoucnost, peníze, vztahy...

 

Více než toto je znepokojující fakt, že se v problémech zacyklíme a posuneme je na první příčky ve svém životě, nelogicky a zbytečně. A to způsobuje problémy. I zdravotní. Vy jste paní své mysli. Oprostěte se od věcí, které neovlivníte. Uvidíte, jaké budou výsledky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejsi se sebou spokojená? Najdi svůj osobní SMYSL ŽIVOTA
Čerpej pozitivní energii ze zdrojů, o kterých jsi nevěděla!
Pozor na předávkování Facebookem, může způsobit deprese!

 

Dejte sbohem strachu ze změny

 

Změnu lze chápat z různých úhlů. Jako věc prospěšnou, ale i nejistou. Lidé jsou křehcí a změn se bojí. Vždyť kdo by dobrovolně kráčel do neznáma? Lidé chtějí předvídatelnost a jistotu. Proto zůstávají v zaměstnáních, kde trpí, v nefunkčních vztazích, manželstvích a životních situacích.

 

Cítí se být ohroženi, i když je změna na dosah a slibuje lepší budoucnost. Život vám však nikdy nedává záruky. Život je změna - to je klišé. Nejšťastnější a nejsilnější lidé však vždy změnám dívají přímo do obličeje. Naučte se čelit změnám s odvahou a vírou, že změna vždy přinese pozitiva. Začátky změn jsou těžké. To je fakt. Ale konce sladké.18 hlasů
Vaše hodnocení