Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Travel blogerům na první pohled všichni závidí. Být celou dobu na cestách a ještě si tím vydělávat může vypadat jako pohádkový život. Jsou ale věci, které denně zažívají a o kterých vám na sociálních sítích nepoví.

7 důvodů, proč travel-blogeři nemají tak ideální život, jak by se mohlo zdát

cestování
zdroj: Getty Images cestování
aktualizováno 01.08.2019, 00:00 | 01.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Travel blogerům na první pohled všichni závidí. Být celou dobu na cestách a ještě si tím vydělávat může vypadat jako pohádkový život. Jsou ale věci, které denně zažívají a o kterých vám na sociálních sítích nepoví.

Život blogera-cestovatele není jen o ohromujících fotkách a dobrodružných videích. Co se za tím vším ve skutečnosti skrývá? Není to zdaleka tak vzrušující, jak jste si doteď myslely.


1. Nemají stabilní příjem


Když se rozhodnete vydělávat si blogováním o svých cestách, tak první rok nečekejte žádné výnosy. Nikdo nebude chtít inzerovat na webu, který je mladší než jeden rok, protože cestovní kanceláře a další případní inzerenti ještě nevědí, jestli by to byla dobrá investice. Musíte tedy vydržet, finanční stabilitu ale nemají ani zkušení blogeři. Jednu chvíli vydělávají hodně a jindy zase nic. Musí tedy spořit a rozumně zvažovat své výdaje. Peníze musíte vložit i do kvality svých zařízení, abyste mohly pořizovat pěkné fotky.


2. Pracují 24 hodin denně, nemůžou tomu každý den věnovat jen chvíli


Hodně lidí si myslí, že tito blogeři jen cestují a sem tam něco napíšou nebo zveřejní fotku. Mnoho z nich však přiznává, že nikdy v životě nepracovali tak tvrdě. Zvlášť v začátcích většina z nich strávila u notebooku až 12 nebo 14 hodin za den. Museli si vytvořit webové stránky a rozjet s nimi své podnikání. Cestovní blog není jen o psaní, ale také vyřizování emailů, jednání s inzerenty a klienty, úprava fotek, vytváření videí a navazování kontaktů s dalšími blogery. Neustále se musíte posouvat dopředu, protože je v tomto druhu blogování stále velká konkurence.

 

cestování
(Foto: Getty Images)


3. Vidí svět přes fotoaparát a jsou závislí na technologiích


Ať už cestujete kdekoliv, musíte se snažit získat co nejlepší fotky. Nemůžete se najíst nebo napít, dokud to nevyfotíte, protože také tyto momenty tvoří váš blog. Na skvělou fotku si často musíte nějakou tu chvíli počkat, a to i na nepříjemném či nebezpečném místě nebo v nepohodlné pozici. Veškeré vybavení navíc máte neustále u sebe, což je leckdy dost těžké a vyčerpávající celý den nosit. Také si musíte dávat pozor, aby vám to někde někdo neukradl. Stejně tak k blogování potřebujete internet, na některých místech ale není Wi-Fi nebo signál.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Návod pro začínající blogerky, jak založit kvalitní blog
TEST: Dokázaly už byste cestovat ÚPLNĚ SAMY?
10 nejdůležitějších aplikací pro všechny CESTOVATELKY


4. Dlouhé a vzrušující blogy často zůstanou bez povšimnutí


I když vás baví psaní, cestovatelské blogy musí mít určitou formu a vždy přinášet něco nového nebo užitečné tipy, aby zaujaly své čtenáře a byly pro ně použitelné. Článek musí být stručný, ale také umět pobavit, často se při tom tedy nevypíšete ze všeho, z čeho byste chtěly.


5. Musí předstírat lepší život, než ve skutečnosti žijí


Když se podíváte na cestovatelský blog, zdá se vám, že jeho pisatelé žijí sen. Za jejich neuvěřitelnými fotkami ale často stojí velká přetvářka. Tváří se blogeři na snímku šťastně a jakoby byli plní energie? Pak věřte tomu, že v tu chvíli určitě byli vyčerpaní a třeba i hladoví. Často chtějí svou kariéru cestovatelského blogování zahodit a konečně se trochu vyspat než žít ve stálé nejistotě, co bude zítra.

 

cestování
(Foto: Getty Images)


6. Nejsou v kontaktu s přáteli a příbuznými, nemohou mít vážný vztah


I když existuje Facebook a Skype, stále to není to samé jako přímý kontakt s vašimi přáteli. Ti ale mohou být během vašich cest víc než tisíc kilometrů daleko. Problém je také se vztahy a seznamováním. Po všech těch zážitcích bude těžké nechat mluvit na první schůzce toho druhého, nemluvě o tom, jak by probíhal vztah na dálku. A pokud byste se rozhodli blogovat o cestách spolu s partnerem, byla by to pro vás opravdu náročná zkouška vašeho vztahu. Když někoho naopak potkáte během cestování, často jde jen o dočasný románek, kdy víte, že to nakonec skončí. On zůstane na místě a vy zase pojedete dál nebo se každý rozjedete jiným směrem.


7. Cestování ztrácí své kouzlo


Když jedete někam na prázdniny, těšíte se a pak si z toho pamatujete každou maličkost. Najednou je ale cestování na vašem každodenním pořádku a zevšední vám to. Všechny města i západy slunce vám začnou připadat skoro stejné a nic už vás tolik neohromí.0 hlasů
Vaše hodnocení