Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolem čokolády se točí spousta emocí. Je jen hrstka těch, kteří ji „nemusí“, a valná většina těch, kteří ji milují.

7 situací, ve kterých vás spolehlivě zachrání čokoláda

Čokoláda
zdroj: Thinkstockphotos Čokoláda
aktualizováno 12.10.2019, 00:00 | 12.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Kolem čokolády se točí spousta emocí. Je jen hrstka těch, kteří ji „nemusí“, a valná většina těch, kteří ji milují.

My Češi jsme toho vzorným příkladem. Vždyť čokolády, respektive kakaa a produktů, jež je obsahují spotřebujeme až 7 kg na osobu za rok! V průzkumech tvrdíme, že nejraději máme hořkou, ale prodeje ukazují, že z 60 % vede mléčná… Ať je to, jak je to, jedno je jisté: bez čokolády by byl život smutnější. A komplikovanější. Protože jsou situace, z nichž vás zachrání právě dobrá čokoláda!


1. Když na vás útočí splín a blbá nálada


Když se svět tváří šedivě, je čokoláda perfektní „lék“. A vůbec nejde o to, že je sladká. Dokonce čím víc hořká, tím v tomto případě lépe. Protože obsahuje tzv. tryptofan, látku, jež v těle podpoří tvorbu hormonu serotoninu, o němž se mluví jako o hormonu štěstí.


2. Když jste ve stresu a přetažení


Konzumace čokolády pak mozek přepíná také na tzv. theta vlny, na nichž se obvykle „vezeme“ během meditace. Zažít uvolnění díky kousku kvalitní čokolády je mnohem snazší.


3. Když máte „vybité baterky“


V okamžiku, kdy byste dali cokoliv za kafe, můžete dát cokoliv i za čokoládu. Obsahuje totiž theobromin, látku podobnou kofeinu, jež má stimulační účinek. No, a samozřejmě – cukr je tu coby zdroj „rychlé energie“.

 

Čokoláda
(Foto: Getty Images)


4. Když potřebujete zmírnit bolest


Co zní jako špatný vtip, je v mnoha ohledech pravda. Obsažený hořčík je třeba skvělou zbraní při bolestech hlavy…


5. Když chcete sex


Afrodiziakální účinky čokolády jsou známé už po staletí! V tomto případě je to zásluhou látky zvané fenylalanin, jež mimo jiné povzbuzuje libido.


6. Když potřebujete někoho rozmluvit


Nabídnout komukoliv kostičku dobré čokolády nebo kvalitní čokoládový bonbón je zárukou rozvinutí konverzace. Snad že obsahuje všechno výše zmíněné, je čokoláda sama o sobě maličkostí, která vypomůže vždycky, když „small talks“ selhávají.


7. Když zapomenete na dárek


Její obliba je natolik rozšířená, že s čokoládou prakticky nemůžete šlápnout vedle. A když vyberete opravdu prémiové čokolády nebo prémiové čokoládové bonbóny, pak máte jistotu, že neurazíte ani nejnáročnější přátele nebo obchodní partnery.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hubne se po čokoládě? Důvody, proč ji jíst!
Co na tebe prozradí oblíbená čokoláda
Tajemství čokolády: Toto jste o ní určitě nevěděli

 

Naše sladké tipy:

 

Sladkosti
(Foto: Archiv firem)

 

* Nebráníte se ani v chladné dny kornoutu zmrzliny? Spojte obě své lásky a dopřejte si čokoládovou zmrzlinu. Že není jen jedna jediná, poznáte v pražském Crème de la Crème (Národní 23 a Husova 12), kde na vás v druhé polovině října čekají čokoládové hody kdy budete moct ochutnat více než deset zmrzlin s touto afrodiziakální surovinou. Těšit se můžete například na klasickou čokoládu, čokoládu se solí a karamelem, čokoládu s chilli, veganskou zmrlinu a další a překvapivá spojení chutí. Pokud si držíte štíhlou linii, sáhnout můžete po čokoládové zmrzlině bez cukru se sníženým obsahem tuku.

 

* Rozmazlení pro sebe sama nebo chutný dárek pro někoho blízkého? Tou správnou volbou se může stát Čokoládový labužník, balení 10+1 čokolády od Ajaly (950 Kč, k dostání na ajala.cz). Jedenáct tabulek čokolády za cenu deseti, různé chutě v nádherných obalech. Nechybí mezi nimi ani novinka, tmavá Vánoční čokoláda, inspirovaná chutí i vůní těch nejkrásnějších svátků.

 

* Ořechy a ovoce namočené v čokoládě, to je láska na první kousnutí. Vychutnejte si tuto nesmrtelnou kombinaci díky mixu Křupavé ovoce a ořechy v čokoládě od Mixit (129 Kč, koupíte na mixit.cz). Vychutnejte si naprosté chuťové blaho při křupnutí pořádné vrstvy čokolády, pod kterou se skrývá mrazem sušený rybíz, maliny, jahody, borůvky nebo lískové oříšky a mandle.


* Chcete-li kvalitní čokoládové bonbony a toužíte-li ochutnat je v zajímavých kombinacích, zamiřte do obchodů Captain Candy. V Praze jsou na čtyřech místech: v ulicích Melantrichova 11, Uhelný trh 6, Na Příkopě 10 a Karlova 7. Čekají tu na vás soudky plné čokoládových bonbonů, ale i želé dobrot, vybírat můžete čistě jen podle vlastních preferencí. A klidně se stavte i večer, Captain Candy má otevřeno až do nočních hodin, nebo využijte možnost objednat si sladký balíček na captain-candy.cz s doručením po Praze do 90 minut.0 hlasů
Vaše hodnocení