Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš spoustu volna a zrovna nemáš nic na programu? Zabij nudu něčím prospěšným a vykouzli si úsměv na tváři.

7 tipů jak využít volné letní dny na maximum

Nuda
zdroj: Thinkstockphotos Nuda
aktualizováno 03.08.2018, 00:00 | 03.08.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Máš spoustu volna a zrovna nemáš nic na programu? Zabij nudu něčím prospěšným a vykouzli si úsměv na tváři.

Prázdninové dny jsou jako stvořené k tomu udělat něco pro sebe a věnovat se činnostem, na které běžně nemáme čas. Mrkni na naše tipy a vytěž z letního volna co nejvíc.

 

1. Věnuj se chvíli sama sobě

 

Přemýšlej, co si chtěla udělat už dlouho, ale nenacházela si čas? Konečně si přečti vytouženou knížku, vytvoř si nový účes, udělej si pleťovou masku nebo si zamedituj u oblíbené hudby. Poznávej sama sebe a relaxuj. Tělo i mysl ti za to poděkují.

 

2. Buď kreativní

 

Tvoření tě nabije novou energií a udělá ti radost. Baví tě malovat, vytvářet, fotit nebo třeba psát povídky? Rozvíjej svůj talent a nech fantazii pracovat. Vždycky jsi chtěla vyzkoušet nový netradiční recept, naučit se hrát na ukulele nebo si založit blog? Teď je ten správný čas! Na Youtube najdeš spoustu tutoriálů a návodů, které tě inspirují nebo pomohou realizovat tvůj cíl. Neodkládej své malé sny na neurčito, posunou tě dál. Možností je spousta, musíš jen najít tu nejlepší pro tebe. Poznáš ji tak, že nad danou činností strávíš několik hodin bez povšimnutí a výsledek tě naplní radostí, motivací a novou energií.

 

3. Protřiď svůj šatník a zbav se přebytečných věcí

 

Staré věci musí ven, aby uvolnily místo těm novým. Každá máme ve skříni pár kousků pro případ, kdyby se vrátily do módy, kdybych zhubla, kdyby…Pravidlo zní, že pokud si to tričko neměla rok na sobě, můžeš ho pokojně poslat dál, chybět ti nebude. Oblečení, které už nenosíš, lze prodat na internetových bazarech, darovat na charitu nebo udělat radost kamarádce. Některé internetové bazary nabízí možnost oblečení vyměňovat s jinými uživatelkami. To, co tebe už nebaví, někomu jinému prokáže velkou službu a naopak.

 

 

4. Zdokonal se v cizím jazyce

 

Kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem. Rozšíříš si obzory, lépe poznáš jiné kultury a neztratíš se na cestách. Od ležení v učebnicích si asi chceš během léta odpočinout, ale posunout se dál například v angličtině lze i mnohem zábavnější formou. Skvělým pomocníkem jsou mobilní aplikace jako například Duolingo, která je ideální spíše pro začátečníky a mírně pokročilé a zaměřuje se především na rozšíření slovní zásoby a správnou gramatiku. Pokročilí mají možnost konverzovat a chatovat s rodilými mluvčími pomocí aplikace Tandem. Lektoři cizích jazyků doporučují sledovat videa, filmy a seriály v originálním znění s titulky v jazyce, který se učíte. Nechceš-li trávit čas u počítače, vyraz do parku nebo na koupaliště s oblíbenou knížkou v překladu do jazyka, ve kterém se chceš zdokonalit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co nám pomáhá o prázdninách ZAHNAT NUDU?
Jak se nenudit... ve městě
Jak se nenudit... na vesnici

 

5. Udělej radost někomu dalšímu

 

Navštiv babičku a pomoz jí s nákupem. Vytáhni kamarádku ven. Překvap mamku a vystřídej ji v domacích pracích. Nauč něco nového svého mladšího sourozence. Vytvoříš-li úsměv na tváři někomu dalšímu, udělá to radost i tobě a utužíš vztahy se svými blízkými.

 

6. Protáhni své tělo

 

Léto je ideální čas pro venkovní sporty. Provětráš se, něco zhubneš a zlepšíš svou fyzickou kondici. Jízda na kolečkových bruslích a na kole, běh nebo jóga navíc nic nestojí a mají blahodárné účinky. Nezapomeň zapojit i své kamarádky a zahrajte si společně badminton nebo volejbal. Užijete si spoustu legrace.

 

7. Přemýšlej nad budoucností

 

Letní procházka nebo ležení na dece u vody vybízí k přemýšlení o budoucnosti. V čem by ses chtěla zlepšit? Co bys mohla udělat lépe? Čemu by ses chtěla více věnovat? S kým bys chtěla trávit více času? Jaké jsou tvé sny a přání? Sepiš si všechny své myšlenky na papír, přidej obrázky, fotky, citáty a vše vyvěs na viditelné místo. Od září můžeš na svých plánech pomalu začít pracovat. Dát své myšlenky na papír pomáhá uvědomit si svůj směr a cíle a nezapomenout na ně v každodenním běhu.0 hlasů
Vaše hodnocení