Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Den blbec, anglicky bad day nebo bad hair day, občas potká každou z nás. Obvykle to začne tím, že zaspíte, ráno nestihnete nic udělat s přeleželými nebo mastnými vlasy, a když už konečně vyrazíte mezi lidi, tak zjistíte, že máte na oblečení flek. ...

Bad day: Jak zlepšit den, kdy vás potkává jeden problém za druhým?

den blbec
zdroj: Getty Images den blbec
aktualizováno 23.07.2019, 00:00 | 23.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Den blbec, anglicky bad day nebo bad hair day, občas potká každou z nás. Obvykle to začne tím, že zaspíte, ráno nestihnete nic udělat s přeleželými nebo mastnými vlasy, a když už konečně vyrazíte mezi lidi, tak zjistíte, že máte na oblečení flek. K tomu všemu vás třeba čeká nějaká důležitá schůzka nebo rande. Jak se s tím popasovat a změnit den odsouzený k neúspěchu k lepšímu?

Když vás začne potkávat jeden průšvih za druhým, tak byste asi nejraději zalezly do postele a počkaly tam až do večera, dokud to nepřejde. Neměly byste ale zbytečně zahazovat celý den jen proto, že jste ráno vykročily levou nohou. Vyzkoušejte ověřené metody, díky kterým se takový den stokrát zlepší.


Uklidněte se


Když už se vám během jednoho dne něco podesáté nepovede, podepíše se to na vaší náladě a motivaci vůbec něco dělat. Než ale začnete být zoufalé, na chvíli si sedněte a zamyslete se. Proč dnes děláte chyby nebo vám přijde, že se vám lepí smůla na paty? Možná jste jen víc nepozorné než obvykle býváte. Myšlenkami jste třeba někde úplně jinde, a tak se nesoustředíte na běžné věci, díky čemuž snadno zakopnete nebo něco rozbijete. Utřiďte si myšlenky, než se pustíte do nějaké další činnosti.

 

den blbec
(Foto: Getty Images)


Dejte si něco dobrého


Dobré jídlo dokáže rychle zlepšit náladu a negativitu snadno promění v nový optimismus. Jestli se vám od probuzení nedaří a vy už si to skoro začínáte vybíjet na ostatních, zastavte se a udělejte si nebo si kupte něco chutného. Může jít i o obyčejnou zmrzlinu nebo čokoládu. To vám vykouzlí úsměv na tváři a rázem se všechny vaše dnešní problémy budou zdát jako něco úplně nepodstatného.


Běžte si zaběhat


Přemýšlíte, proč máte náladu pod psa a co dalšího se vám dnes ještě stane? Přestaňte se tím až moc užírat, nazujte si pořádné boty a vyrazte někam za sportem. Nejenže si vyčistíte hlavu, ale také se vám vyplaví endorfiny a i den, který začal katastrofálně, si nakonec užijete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak vybruslit z fuckupu?
11 důvodů k úsměvu každý den
Vyvaruj se zbytečných hádek!


Nasaďte sluchátka


Pořád po vás dneska někdo něco chce nebo máte příliš mnoho vlastních myšlenek? Jestli právě prožíváte špatný den, pusťte si do uší něco veselého. Už se tolik nezabývejte tím, co všechno se vám dnes ještě stane, hudba umí zlehčit i ty největší trapasy nebo omyly. Navíc tím ostatním ukážete, že umíte vypnout a chvíli nic neřešit.


Zasmějte se tomu


Nakonec pokud vás celý den doprovází jen samé nezdary, řekněte o tom své kamarádce. Sdílením se každý problém zmenší na polovinu. Nebo si někam sepište, co všechno vás potkalo a uvidíte, že je to vlastně spíš komické než smutné.

 

Náš tip: A abyste viděly, že v tom nejste samy, tak si můžete pustit film Jeden průšvih za druhým neboli Královna plesu, který bude 24. července od 18:15 na Nova Cinema. V den maturitního plesu středoškolačka Monica zjistí, že její vlasy vypadají naprosto příšerně a navíc se jí zničily plesové šaty. Z vysněného dne se tak rychle stává jedna velká noční můra. Co všechno ji ještě potká? Proč k ní domů přijde agentka FBI a co Monica zjistí o svém příteli? Do jaké krádeže se dívka k tomu všemu nechtěně zaplete? Na to se podívejte ve filmu.

 0 hlasů
Vaše hodnocení