Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože se balení dárků může jevit jako zbytečná ztráta času, s láskou zabalené dárky však mnohdy v obdarovaném vyvolají i dvojnásobnou radost nebo umocní pocit překvapení.

Balení dárků povyšte na umění. Jak na to?

Balení dárků - 8
zdroj: oficiální zdroj Balení dárků - 8
aktualizováno 07.12.2018, 17:13 | 07.12.2018, 17:13 | Krásná.cz

Přestože se balení dárků může jevit jako zbytečná ztráta času, s láskou zabalené dárky však mnohdy v obdarovaném vyvolají i dvojnásobnou radost nebo umocní pocit překvapení.

Aby se však z balení nestalo pouze každoroční nutné zlo, je dobré k němu přistupovat s dostatečným předstihem a dobrou náladou. Nejlépe uděláte, vyhradíte-li si na balení například jedno celé odpoledne, které si zpříjemníte poslechem oblíbené hudby nebo tematickými pohádkami.


Mějte systém


Ještě, než začnete, zvolte si pro své dárky jednotný motiv a obstarejte si vše potřebné – balicí papír, barevné stužky, jmenovky a ozdobné lepící pásky. Své dárky můžete také ozvláštnit různými přívěsky, rolničkami či dřevěnými ozdobami a bát se nemusíte ani ozdob z přírodních materiálů jako jsou drobné šišky, jehličí, skořice nebo třeba snítka sušené levandule.

 

Balení dárků - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Udělejte z toho party


Také necháváte balení dárků na poslední chvíli, protože se vám do toho samotné nechce? Balicí papíry, lepenka, nůžky, ozdoby a vám už se z toho motá hlava. Domluvte se s kamarádkami a utvořte si takovou malou „skřítkovskou“ dílnu. Rozdělte si jednotlivé činnosti a uvidíte, že bude vše zabaleno raz dva a ještě se u toho skvěle pobavíte. Otevřete si k tomu pár lahví Frisca nebo si navařte hrnec svařáku a uvidíte, jak vám to půjde pěkně od ruky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoční tip: 13 LACINÝCH holčičích dárků, které vypadají naprosto LUXUSNĚ
Stylově zabalený dárek za minimum peněz? DIY nápady, které zvládneš i ty
Nechceš za dárky utrácet nehorázné sumy? Máme tipy na dárky do 250 Kč!


Vyzrajte na „měkouše“


Patřili jste jako dítě také k těm, kteří měkké dárky přeskakovali a dychtivě se hrnuli k pevným, těžkým krabicím? Potom pravděpodobně nebude výjimkou ani vaše mladší sestra nebo synovec. Proto, chcete-li je dostatečně zmást, umístěte měkké předměty nejdříve do pevnější krabičky a až potom dárek zabalte do ozdobného papíru. Odměnou vám bude nejen dychtivý výraz obdarovaného, ale také podstatně snazší balení samotného dárku.

 

Pro zajímavost:

 

Zatímco dárky balí podle průzkumu společnosti Albi více než tři čtvrtiny žen, totéž o sobě mohla říci jen necelá polovina mužů. Ti si je navíc více než 4x častěji nechávají zabalit ať už doma nebo v balicí službě.

 

Pokud už se rozhodnete nechat si dárky zabalit, pro pražské máme malý tip. Pokud na nákupy vyrazíte do Myslbeku, máte zde balení zakoupených dárků zdarma, navíc do originálních vánočních balících papírů, vytvořených známými osobnostmi ve prospěch Konta Bariéry. Design balicích papírů navrhli Lucie Vondráčková, Jolana Voldánová, komediální videobloggerské trio 3v1 a umělci z kreativní platformy Mindtravellers.

 

Zabalte dárek do krabičky s něžnou květinou. Jak na to?

 

Co budete potřebovat:
Oboustranná lepící páska (např. Scotch), bílý nebo krémový tvrdý papír, nůžky, knoflík

 

Balení dárků - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jak na to:
 

První krok: Použijte krémový tvrdý papír a vystřihněte 8 velkých a 4 menší okvětní lístky. Z modrého papíru vystřihněte kolečko.

 

Druhý krok: Okvětní lístky ohněte v polovině podle fotografie.
 

Třetí krok: Využijte oboustrannou pásku a přilepte čtyři velké okvětní lístky ohybem nahoru na modré kolečko. Do mezer nalepte zbývající 4 velké lístky.

 

Čtvrtý krok: Nalepte 4 středně velké okvětní lístky okolo středu.

 

Pátý krok: Přilepte žlutý nebo jinak barevný knoflík do středu květiny.


Šestý krok: Použijte proužek lepící pásky k připevnění květiny na váš dárek.

 

Inspirujte se i dalšími triky, jak můžete zabalit i dárky atypických rozměrů.

 

Balení dárků - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Balení dárků - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Balení dárků - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Balení dárků - 7
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení