Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Barvy nás podle odborníků ovlivňují více, než si myslíme. A nejen to, barvy zároveň i vypovídají něco o člověku. Podle barvy, jakou máte na sobě, se tedy dá odhadnout, jaké jste.

Barvy kolem nás: Jaký mají význam a co o nás vykazují?

Líčení očí
zdroj: Thinkstockphotos Líčení očí
aktualizováno 19.08.2017, 00:02 | 19.08.2017, 00:02 | Krásná.cz / sim

Barvy nás podle odborníků ovlivňují více, než si myslíme. A nejen to, barvy zároveň i vypovídají něco o člověku. Podle barvy, jakou máte na sobě, se tedy dá odhadnout, jaké jste.

Už na počátku dvacátého století prokázal profesor Nils Finsen, že barevná chvění, která procházejí lidským tělem, v něm mohou vyvolat výrazné reakce. Přečtěte si charakteristiky nejčastěji se vyskytovaných barev.

 

ŽLUTÁ - Nejsvětlejší z pestrých barev by nás měla rozveselovat a oživovat naše myšlení. Povzbuzuje také přenos impulsů a působí povzbudivě na naše nervy. Lidé, kteří mají rádi žlutou, jsou ale trochu chaotičtí. Odmítání žluté barvy prozrazuje zklamání a nedůvěru v budoucnost.

 

ČERVENÁ – Výrazná barva, která značí impulzivitu, mnohdy až agresivitu. Obecně v nás červená vyvolává silné emoce a povzbuzuje i chuť k jídlu. V oblibě ji mají psychicky silní lidé, kteří jsou otevření. V přítomnosti červené barvy jsou lidé hovornější a snaživější.

 

ORANŽOVÁ – Oranžová je extrémně povzbuzující barva, která podporuje aktivní úsilí. K tomu také podporuje naše trávení a pomáhá překonávat deprese. Podobně jako červená barva ale povzbuzuje emoce, které vedou občas až k agresi.

 

 

RŮŽOVÁ – Sladká barva ovlivňuje naše emoce a to tak, že v nás probouzí soucit a lásku. Kdo má růžovou za svou oblíbenou barvu, je citlivý, vřelý a přátelský.

 

FIALOVÁ – Všimly jste si, že se tato barvička velmi často objevuje v cukrárnách? Podporuje totiž chuť na jídlo. Zároveň to je však barva, která podporuje klid a meditaci.

 

MODRÁ – Milovníci modré barvy jsou obvykle věrní a přizpůsobiví. Tato barvička otevírá mysl, uklidňuje a uvolňuje. Rádi ji mají lidé s bohatým vnitřním životem, romantikové a introverti.


ČTĚTE TAKÉ:

Jaké má oči? BARVA DUHOVKY prozradí o tvém klukovi neskutečné věci!

Zaujmout, ale neurazit: Jak se obléknout na svatbu?

Už žádné ošklivé sny! Vyrob si svůj vlastní LAPAČ SNŮ

 

ČERNÁ – Jsi věčně zahalená v černé? Nejenom že tato mystická barva zeštíhluje postavu, vykazuje o tobě, že jsi citlivá a trochu tajnůstkářka. Kdo má v oblibě černou, touží po riziku.

 

BÍLÁ – Jestli máš ráda bílou barvu, jsi zřejmě otevřená, upřímná a nekompromisní. Bílá v místnostech opticky zvětšuje prostor a navozuje pocit čistoty.

 

ZELENÁ – Pohled na zelenou barvu posiluje smysly a oživuje oči. Obecně uklidňuje naši nervovou soustavu. Pokud jsi přátelská a plná energie, nejspíš máš i ráda zelenou barvu. Zároveň se milovníci zelené nezaleknou překážek a umí si stát na svém.0 hlasů
Vaše hodnocení