Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Blíží se závěr roku a s ním se nabízí i ohlédnutí za rokem 2018 a plány do roku 2019. Jak z toho nemít v hlavě zmatek?

Bilancování na konci roku? Zvládni ho bez depky

Sebevědomá dívka
zdroj: Thinkstockphotos Sebevědomá dívka
aktualizováno 30.12.2018, 00:00 | 30.12.2018, 00:00 | Krasna.cz/trm

Blíží se závěr roku a s ním se nabízí i ohlédnutí za rokem 2018 a plány do roku 2019. Jak z toho nemít v hlavě zmatek?

Novoroční bilancování má svůj význam. Zjistíme, co hezkého nás v uplynulém roce potkalo, co potěšilo, za co jsme na sebe hrdí. Samozřejmě vzpomínáme i na věci, které se nám nepovedly, nepotěšily nás, nebo nás dokonce negativně ovlivnily.

 

I když se ti v roce 2018 moc nedařilo, nemusíš z toho mít depky. Životní koučka Nikola Šmorancová ti poradí, jak takovým bilancováním projít bez pláče a najít správnou motivaci pro vykročení do dalšího - a lepšího roku.

 

Co když se mi letos moc nedařilo a cítím se sama se sebou nespokojená?

 

Najděte v uplynulém roce momenty, které stály za to, a klidně si je vypište - za co jste ráda, že se ve vašem životě doposud stalo, co byste nikdy nevrátila zpět a proč stojí za to si ten život užívat? Bilancování není nic špatného - jen mi lidé jsme vymysleli jakýsi konec roku, přitom život jde stejně dál i bez těchto symbolických "konců". Změnit to můžete hlavně změnou myšlení - zkuste se na tyto "konce" dívat jako na další příležitosti, které na vás čekají. :) Nemá smysl se zabývat minulostí - důležité je žít tady a teď. To, jak budete žít teď, taková bude i vaše budoucnost.

 PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Máš na to, plnit si své sny?
Dopřej si tolik štěstí, kolik sama chceš. Víme, jak na to
Pozitivním myšlením k životu, o kterém sníš
Sex koučink: poradí vám, co se sexuálním životem

 

Pokud můj uplynulý rok nebyl nejlepší, dá se nějak ovlivnit a napomoct tomu, aby ten další stál za to?

 

Ať to zní jakkoli smutně, život je vždy takový, jaký má být. Všechny věci, které se nám v životě dějí, mají svůj smysl a důvod a rozhodně pro nás nemají znamenat konec. Vlastně to má být přesně naopak. Prožila jste si těžké období, ale je potřeba se soustředit na to, co můžete pro svůj úžasný život začít dělat již teď. Znám ze své praxe spoustu lidí, kteří (ať už měli jakkoli těžkou minulost) to zvládli, změnili své vnímání a začali dělat vše pro to, aby byli zase šťastní. Každý to tak může zase prožívat, jen je třeba udělat pro to vše, co bude potřeba. Líbí se mi jeden citát: "Jestliže chci změnit vnější okolnosti, musím nejprve změnit sebe samého". Začít na sobě pracovat není zase tak těžké, jak to vypadá. :-) Štěstí začněte hledat napřed sama v sobě - jinde jej ani nenajdete.2 hlasů
Vaše hodnocení