Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když se neřadí k profesionálním fotografům, hodně čtenářek jí fotky neustále chválí a okouzleni jsme byli i my, a tak jsme blogerku Anie Songe požádali, aby se s námi podělila o své tipy – JAK NA KRÁSNÉ/líbivé FOTKY, kde jste v hlavní roli VY.

Jak na krásné fotky z dovolené

aktualizováno 25.07.2015, 00:39 | 25.07.2015, 00:39 | Annie Songe / Anie Songe

I když se neřadí k profesionálním fotografům, hodně čtenářek jí fotky neustále chválí a okouzleni jsme byli i my, a tak jsme blogerku Anie Songe požádali, aby se s námi podělila o své tipy – JAK NA KRÁSNÉ/líbivé FOTKY, kde jste v hlavní roli VY.

Nečekejte tady návod na to s jakou fotit clonou při večerním světle, nebo jaký čas zvolit na focení plážové párty. Moje rady budou jednoduché, pro všechny a ani nezáleží, jestli budete fotit zrcadlovkou nebo kompaktem! Povede se to vždycky – slibuju.


POZADÍ!

 

Annie Songe - 4
(Foto: Archiv blogerky)


Ať už je to moře, pláž, hory, nebo jen kout s palmami, suchým listím nebo kameny. Jen ať to lahodí oku! Hlídejte si, aby se tam nemotal kontejner, žabky v záběru, igelit na větvi nebo člověk – pokud se tam přece jen motá, vymažte to! Občas to může fotku zajímavě ozvláštnit ale většinou ne, většinou je to prostě špatně! Pokud fotíte portréty, zaměřte se na pozadí ještě víc – zalezte si do listí, které tvoří zajímavé stíny, lehněte si do písku, svalte se na balvan, kopírujte přírodu.


PÓZY


Ono se to nejspíš zdá pro lidi, kteří se nefotí moc často nebo rádi, jako hrozně složitá a nepřirozená věc. Ale ve skutečnosti je to fakt sranda! Nikoho už nebaví koukat na fotky, kde člověk stojí vedle palmy, vedle lodě, vedle sochy, značky, jiných lidí... Dělejte pózy! Čím víc procítěný nebo šílený, tím lepší! Buďte pořád v pohybu, zapojte ruce, oblečení, buďte vidět a nebuďte nudní! Nebojte se otočit k foťáku zády! Já to dělám pořád, za prvé proto, že se mi to líbí a za druhé proto, že ve 40ti stupních při silném sluníčku nevypadám zrovna jako modelka. Víc jako opékající se párek, ze kterého kape tuk...

 

Anie Songe
(Foto: Archiv blogerky)


Důležité pravidlo: Čím nepohodlnější póza, tím líp vypadá na fotce! Pokud něco vypadá jako výzva, jděte do toho! Vidíte tu fotku, jak dělám něco jako "špatnou holubičku" na palmě? Hned po téhle fotce jsem si sedřela stehna. Jo, pro fotku se musí trpět!

 

Annie Songe - 9
(Foto: Archiv blogerky)


KOMPOZICE A SVĚTLO

 

Nebojte se středu! Klidně se do něho postavte! Já osobně mám snad středovou kompozici ze všech nejraději, i když samozřejmě záleží, jak u čeho. Nejdůležitější věcí je pro mě ale světlo! Můžete být na sebekrásnějším místě, ale pokud je úplně bílé nebe a sluníčko nikde, fotka nebude vypadat tak ohromně, jako s dobrým světlem a ani sebelepší filtr to nezachrání. Pokud není zataženo, nejlepší světlo je zpravidla ráno a k večeru. Je mnohem jemnější, než to odpolední, a nevrhá tak ostré stíny, což je důležité především pro focení portrétů nebo outfitů. Pokud je ale zataženo, vyrazte k vodě a foťte portréty! Světlo je tlumenější a budete v něm vypadat krásně.

 

Annie Songe - 1
(Foto: Archiv blogerky)


Důležité pravidlo! Nikdy se nestavte v odpoledním světle zády k slunci! Budete v něm tlustý a na zadku budete mít takový krátery, že jste to neviděly! Doporučuju to ani nezkoušet, pokud nemáte 50 kilo na 170 cm, pokožku hebkou jak miminko a chcete si udržet kapku toho zdravého sebevědomí.


Tip! nejkrásnější světlo na světě je u moře, těsně po bouřce! Ty barvy jsou neuvěřitelný!


OBLEČENÍ A DOPLŇKY

 

V tuhle část roku odložte černou barvu hluboko do šatníku. Zamilujte se do barev – ať už pastelových, sytých nebo jen bílé a přírodních tónů. Zapomeňte na upnutá tílka a sukně, nechte vaše tělo dýchat a oblečení volně vlát. Nejen, že je to mnohem příjemnější, ale vaše fotky tím zaručeně ožijí.

 

Anie Songe
(Foto: Archiv blogerky)

 

Maxi šaty, kimona, krajkové topy, třásně, bambulky... To všechno posune vaše fotky na mnohem vyšší pozici a pokud ještě přidáte klobouk, pár náramků nebo dlouhý řetízek či věneček, bude to nádhera. Nikdy ale nezapomínejte, že míň je víc... i když, prďte na pravidla a hrajte si!

 

Annie Songe - 4
(Foto: Archiv blogerky)


Noste u sebe vždycky provázek – až narazíte na krásný kytky, uvažte si provázek kolem hlavy, kytky zastrkejte, ruce položte ladně na obličej a máte fotku jako z časopisu!


EMOCE

 

Annie Songe - 13
(Foto: Archiv blogerky)


Zkuste dostat do fotek emoce! Ať už je to radost, smích, pláč, smutek, melancholie... cvičte výrazy a dostaňte je tam! Z fotek musí být něco cítit, musí vzbuzovat emoce, není to jen obrázek. A pokud máte trošku citu, hrajte si s rukama okolo obličeje, krásně ho to orámuje.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Jak na skvělou profilovou fotku

Jak fotit lepší selfie? 9 rad k nezaplacení

Jak ulovit ty nejlepší snímky? 5 tipů pro krásné fotografie z prázdnin


ZAKRYJTE NEDOSTATKY


Každý nějaké máme, a i když se máme rádi takoví, jací jsme, na fotkách je prostě nechceme! Na fotkách chce přece každý vypadat dobře, a kdo říká že ne, tak kecá!


Pokud máte křivý nos, nefoťte se z profilu, druhou bradu zamaskujete pohledem přes rameno nebo nataženým krkem, silnější paže dejte při focení vždycky kousek od těla, krátké nohy (jako mám já) prodloužíte focením zespoda a stavěním se na špičky. Břicho zeštíhlíte, pokud dáte ruce nahoru, a tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Všechno se dá skrýt či zmírnit, a to bez použití photoshopu. Zkuste u toho jen trošku popřemýšlet.


NENECHTE SI UJÍT OKAMŽIK!

 

Annie Songe - 6
(Foto: Archiv blogerky)


Kolikrát se nám s Lukym stává, že jedeme kolem krásného místa, vidíme úžasnou houpačku nad mořem, ohnutou palmu, nebo pláže zalité večerním sluníčkem. V tu chvíli neváhám a hned řvu, zastavujeme a fotíme – už totiž vím, že když si řeknu, že se tam zítra vrátím, nebude to ono! Nenechte si utéct místa, dívejte se kolem sebe a především – vždycky u sebe mějte něco, čím můžete fotit!


Doufám, že jsem vám alespoň trošku pomohla a vaše fotky teď získají nádech něčeho kouzelného!PS: Lukáš je ten nejhorší fotograf na světě ale pod silnou taktovkou své báječné ženy to taky zvládne!

 

Máte vy nějaké tipy, jak vylepšit jinak nudný fotky?

 

 

Článek napsala blogerka Anie Songe z blogu aniesonge.com.11 hlasů
Vaše hodnocení