Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sebevědomí je věcí, které někomu chybí a někdo jím zase oplývá až příliš. Přitom zdravé sebevědomí by určitě mělo být složkou každé osobnosti, protože to, jak vidíme sami sebe, se odráží na tom, jak vidíme svět a vše kolem nás.

Buď sebevědomá a bez výčitek!

Sebevědomí
zdroj: Thinkstockphotos Sebevědomí
aktualizováno 21.07.2013, 00:00 | 21.07.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Sebevědomí je věcí, které někomu chybí a někdo jím zase oplývá až příliš. Přitom zdravé sebevědomí by určitě mělo být složkou každé osobnosti, protože to, jak vidíme sami sebe, se odráží na tom, jak vidíme svět a vše kolem nás.

Už sis někdy řekla, že jsi hezká, chytrá, vtipná nebo pohodová nebo jsi celkově ze sebe v určitou chvíli měla radost, ale hned jak sis to uvědomila, tak ses zastyděla, protože sis připadala namyšleně? Takovou situaci zažije pravděpodobně každá z nás a je to trošku špatně.

Denně totiž čtu komentáře od dívek, které si nevěří, ani když dokáží něco dobrého, něco se jim povede nebo jsou skutečně hezké či chytré. Tyhle dívky si většinou neuvědomují, jaké ve skutečnosti jsou, a vidí se zbytečně kritickým pohledem. Možná se tak vidí kvůli tomu, že jsou zkrátka skromné a nechtějí vidět realitu, nebo jim možná někdo v minulosti řekl něco špatného a jim strašně kleslo sebevědomí. Pak se jen stydí pomyslet na to, že vlastně jsou lepší, než jak se ve skutečnosti vidí.

 

Arogantní
Sebejistá nemusí nutně znamenat arogantní mrcha. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Na zdravém sebevědomí přitom není nic špatného a rozhodně by se nemělo plést s namyšleností či s arogancí. Každý by měl mít dostatek sebevědomí a pokud ho nemá, je fajn na tom zapracovat. Neustálé podceňování, kdy si nevěříš nebo se třeba pořád dokola vyptáváš ostatních, jestli se jim líbíš, jestli jim nevadíš a snažíš se zavděčit každému – to je podle mě stejně tak špatné jako být arogantní. Kdo by chtěl neustále poslouchat slečnu, která se chce dennodenně ujišťovat o tom, že je hezká, že má pěkné vlasy nebo že umí zpívat. Mnohem lepší je totiž dokázat to říct sám sobě a myslet to vážně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pořiď si sexy sebevědomí

Krásná i s kily navíc: Buclatá blogerka ti zvedne sebevědomí!
Časopisy nám snižují sebevědomí

Se zdravým sebevědomím se nemusíš narodit. Někdo je od narození stydlivý, myslí si, že vše zkazí a je k ničemu. Když se to ale bude pilovat, dá se to zlepšit. Jen musíš chtít. Stoupni si třeba před zrcadlo a zapomeň, jak sis včera řekla, že máš velký nos, a jak jsi včera nevěděla to, na co se tě při zkoušení ptala učitelka. Místo toho na sobě najdi něco pěkného, něco, v čem jsi lepší než ostatní. Určitě něco takového existuje!

 

Velký nos
I když máš malou vadu na kráse, třeba veliký nos, neznamená, že by ses kvůli tomu měla nějak trápit. (Foto: Thinkstockphotos)

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Z ustrašené pipky sebevědomou lvicí? Půjde to!

Sexy úsměv: Co (ne) jíst pro krásné zuby

To, že člověk umí poznat své přednosti, to, že si někdy řekne, že mu to sluší nebo že se mu zrovna něco dobrého povedlo, nutně neznamená, že je namyšlený a arogantní. Neznamená to, že opovrhuje ostatními! Naopak – zdravé sebevědomí stojí za to "pěstovat“. Najdi na sobě i dobré věci, udělej z toho přednosti a nestyď se za ně!4 hlasů
Vaše hodnocení