Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velká Británie očekává narození malé princezny nebo prince. Myslíš, že nového následníka či následnici trůnu čeká pohádkový život? Omrkni s námi, jak si žijí v dnešním světě slečny s korunkou.

Být tak princeznou... Mají skutečně pohádkový život?

Princezny
zdroj: isifa.com Princezny
aktualizováno 22.07.2013, 14:57 | 22.07.2013, 14:28 | / Krasna.cz/Mediafax

Velká Británie očekává narození malé princezny nebo prince. Myslíš, že nového následníka či následnici trůnu čeká pohádkový život? Omrkni s námi, jak si žijí v dnešním světě slečny s korunkou.

Život v přepychu, ale také podle přísných pravidel dvorské etikety. Narodit se do šlechtického rodu neznamená dnes už totéž, což v historii. Pro královské rody ovšem stále platí plno tradic a z dnešního pohledu možná až úsměvných pravidel.

 

Kde ještě dnes existují království a kde vyrůstají mladičké princezny? Seznam se s některými z nich.


Princezna Siriavannavari (26 let) – Thajsko

Princezny
(Foto: isifa.com)


Sirivannavari Nariratana oslavila letos 26. narozeniny. Je nejmladší z pěti dětí a princeznou se oficiálně stala až v roce 2005 z rozhodnutí jejího dědečka krále Bhumibola Abulyadeje, který je považován za vůbec nebohatšího panovníka na světě. Jeho jmění se odhaduje na 600 miliard korun.


Princezna miluje módu a v současné době studuje návrhářství na vysoké škole. Dokonce už také uvedla svoji první kolekci oblečení ve městě módy, v Paříži. Kromě záliby v odívání je také velmi dobrá ve sportu. V roce 2005 reprezentovala svoji zemi v badmintonu na 23. Východoasijských hrách.


Princezna Beatrice (25 let) - Velká Británie


Princezny
(Foto: isifa.com)


Její královská výsost Beatrice Elizabeth Mary, princezna z Yorku, je dceru prince Andrewa a Sarah Ferguson. Letos oslavila 25. Narozeniny a svým rodičům dělá starosti. Miluje večírky a z mnoha se vracela nad ránem v podroušeném stavu. Trpí dyslexií a studovala na několika vysokých školách, naposledy na University of London historii. Majetek její rodiny se odhaduje na 50 miliard korun.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Opravdu už vymřeli princové na bílém koni?
Princezna pro princeznu aneb upeč si dort
Svobodní princové k mání
Británie v očekávání: Co čeká novorozené princátko?

Mediafax: CO MUSÍTE VĚDĚT, než se budoucí panovník narodí


Princezna Eugenie (23 let) – Velká Británie

 

Princezny
(Foto: isifa.com)

Eugenie Victorie Helena, princezna z Yorku, je druhou dcerou prince Andrewa a Sarah Ferguson. Narodila se 23. března a byla prvním královským dítkem jehož křest byl veřejný. Když jí bylo šest let, rodiče se rozvedli. Pro Eugenii ani její sestru Beatrice to však nebyla příliš velká ztráta, protože oba rodiče se o ně i poté pravidelně starali. V roce 2002 musela Eugenie podstoupit operaci zad. Vyžádala si to její skolióza. Plně se zotavila a nepředpokládá se, že by kvůli tomu kdy měla ještě podstoupit další operaci. Vystudovala angličtinu a historii umění.

 

Princezna Alexandra Lucemburská (22 let) - Lucembursko

 

Princezny
(Foto: isifa.com)

 

Je čtvrté dítě a jediná dcera lucemburského velkovévody Henriho a jeho manželky Marie Teresy. Princezna má čtyři bratry - Guillaumea, Félixe, Louise a Sébastiena. Studovala Lycée Vauban v Lucemburku, kde odmaturovala roku 2009. Momentálně studuje psychologii a společenské vědy na univerzitě mimo Lucembursko. Hovoří lucembursky, německy, francouzsky a anglicky. Také ovládá španělštinu, mateřský jazyk své matky. Má ráda tenis, lyžování a vodní sporty.

 

Charlotte Casiraghi (26 let) – Monako

 

Princezny
(Foto: isifa.com)

 

Charlotte Marie Pomeline Casiraghi je dcera monacké princezny Caroline a italského sportovce a obchodníka Stefana Casiraghiho. Její babičkou byla monacká kněžna a hollywoodská hvězda Grace Kellyová. Je čtvrtá v pořadí na monacký trůn a zatím nemá žádný šlechtický titul. Charlotte se narodila v Monaku. Když jí byly čtyři roky, její otec zahynul při lodním neštěstí. Po smrti otce se celá rodina přestěhovala do městečka Saint-Rémy-de-Provence v jižní Francii.

 

V roce 1999 se její matka Caroline provdala za Ernsta Augusta V, prince hannoverského, a přestěhovali se do Paříže. V dětství se Charlotte věnovala závodně jezdectví. Má vystudovanou vysokou školu a věnuje se žurnalistice. Nějakou dobu byla šéfredaktorkou časopisu Above, luxusního magazínu vydávaného v Londýně. Nyní žije v Londýně, kde pracuje pro noviny The Independent. Mluví francouzsky, anglicky, italsky a německy.3 hlasů
Vaše hodnocení