Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Budeš-li vyzařovat úspěch a sebevědomí, budeš mít život jednodušší. Jestli si ale myslíš, že když ses tak nenarodila, máš smůlu, musíme ti říct, že všechno se dá naučit.

Charisma nemusí být shůry dáno

Charisma
zdroj: Thinkstockphotos Charisma
aktualizováno 01.10.2012, 01:18 | 01.10.2012, 00:54 | Krasna.cz/lk

Budeš-li vyzařovat úspěch a sebevědomí, budeš mít život jednodušší. Jestli si ale myslíš, že když ses tak nenarodila, máš smůlu, musíme ti říct, že všechno se dá naučit.

Kdo se dokáže koncentrovat na lidi a situace, vytváří okolo sebe zvláštní silové pole. Osudy úspěšných lidí to potvrzují, kdo má charisma, snáz a rychleji udělá kariéru.

Co si vlastně pod tímto slovem představit? Pochází z řečtiny a jeho původní význam je "dar z milosti". Má charisma Robert Pattison? Určitě. Má ho Katy Perry? Jistě. A co třeba Lindsay Lohan? Charisma je prostě připisováno VIP lidem, ale většina "obyčejných lidí" považuje za nemožné, že by i oni byli obdarováni.

 

Ale ano, je to možné, každá holka i kluk mají šanci vyzařovat charisma. A určitě se to vyplatí - charismatičtí lidé mají více přátel, úspěchy ve škole, rychleji dosáhnou svých cílů, nemají problém někoho sbalit...

 

Jak vypadá charisma? 

 

Potkáš-li člověka, který ho má, jistě si toho všimneš. Přestože není na první pohled hezký, něco tě k němu přitahuje. Dotyčný mluví a ty posloucháš a jsi jako pod vlivem nějakého kouzla. Když vstoupí do místnosti, vytváří okolo sebe něco jako silové pole, takže si většinou lidé všimnou, že dotyčný přišel. Mluví tak, že tě to nutí poslouchat, a dokonce musíš toho člověka stále sledovat. Jeho argumenty přesvědčují a kvůli jeho pochvale jsi schopná se přetrhnout.

Možná tě to překvapí, ale každý už někdy zažil své vlastní charisma. Když se cítíš kreativní, šťastná a plná energie, když cítíš, že máš vše pod kontrolou, tehdy jsi charismatická. Charisma je vnitřní náhled na život, který tě vede. A existují cesty, jak mít ten život pozitivní.

 

Moderní psychologové tvrdí, že cesta k tomu, abys na ostatní dokázala působit charismaticky, vede po pěti stupních.

Tělo

Vyzařování dosáhneš, pokud se ve svém těle budeš cítit dobře. Pokud jsi sebevědomá, jsou tvé pohyby, hlas i gesta přesvědčivé.

 

 

Abys posílila své charisma, využij "inteligenci" svého těla. Zapoj všechny smysly, abys vnímala co nejvíc informací. To znamená především naslouchání ostatním a řádné pozorování situace. Tak se rychleji přeorinetuješ na vlnovou délku lidí okolo tebe.

Pokud budeš důvěřovat svému tělu, můžeš pak věřit i svému vnitřnímu hlasu. Je známo, že úspěšní lidé mají velmi vyvinutou intuici. I ty ji budeš mít, když se naučíš poslouchat, co se ti tvé tělo snaží sdělit. Aurčitě se snažit bude, to se nemusíš bát, protože příroda to už tak vymyslela.

Soustředění

Duševní přítomnost je další předpoklad pro silné vyzařování. Jde především o to plně se koncentrovat na situaci a lidi. Tato schopnost koncentrace není vždy snadná, dá se však nacvičit. Například meditací. Nebo pomocí tohoto cvičení: každý den se pět minut dívej na určitý bod a nenechej se rozptýlit žádnými jinými myšlenkami. Uvidíš, že se po několika dnech cvičení budeš umět soustředit, kdykoliv budeš chtít.


Kontakt

 

Charisma se neprojeví, když budeš doma zavřená v pokoji. Musíš trénovat před publikem, které bude cítít jeho vyzařování a bude ho zrcadlit. Lidé okolo nás přesně vnímají, jestli je opravdu bereme, jestli se o ně a jejich práci upřímně zajímáme. Důležité tajemství charismatu je mít rád lidi a také jim to dávat najevo. Nemůžeš nadchnout ostatní lidi, když ani oni tebe nebudou zajímat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Sebevědomí jako cesta k úspěchu
Chci být ve všem perfektní
Z blogerky spisovatelkou

Vyzkoušej svůj postoj na nejbližších. Jak se na ně díváš? Jak jsi na ně napojená? Komu činí problémy ukázat druhým, že je má rád, měl by se nad sebou zamyslet.

 

Přesvědčení

 

Charismatickým lidem všichni rádi naslouchají, protože nabízí jasný pohled na život. Našli se. Je jasné, že přesvědčivě působíme jen tehdy, máme-li nějaké přesvědčení, které neochvějně zastupujeme. Lidé mají často jen nejasnou představu o svých názorech a cílech, ale charismatičtí lidé přesně vědí, co si myslí, proč si to myslí, jaký mají cíl a jak ho dosáhnou. Pokud si uděláš jasno ve své hlavě, druzí to na tobě poznají a budeš na ně působit úplně jinak.

 

 

Soulad

 

Mít sen ovšem neznamená stavět vzdušné zámky. Pokud člověk nemá své cíle a představy pevně zakotvené ve skutečnosti, nikdy na své okolí nezapůsobí s potřebnou intenzitou. Následovat nějakou vizi znamená vytvořit soulad mezí tím, co chceš, a aktuální skutečností a situací. Kdo žije pouze ve vysněných světech, jen těžko přesvědčí ostatní o svých záměrech.

 

K předchozím pěti bodům, které vedou k vytvoření charismatu, patří ještě jedna důležitá věc - trpělivost. Charisma se nedá získat přes noc.9 hlasů
Vaše hodnocení