Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také ti připadá, že se tohle slovíčko stalo hitem sociálních sítí? Všichni ho skloňují, ale pravý význam zná málokdo. Přitom je jeho výklad jednoduchý a hlavně přínosný. Pokud se pravidly hygge budeš řídit, můžeš se těšit na šťastný a spokojený ži...

Chceš být šťastná? Žij v duchu HYGGE!

Štěstí
zdroj: Thinkstockphotos Štěstí
aktualizováno 21.03.2017, 15:01 | 21.03.2017, 15:01 | DyA

Také ti připadá, že se tohle slovíčko stalo hitem sociálních sítí? Všichni ho skloňují, ale pravý význam zná málokdo. Přitom je jeho výklad jednoduchý a hlavně přínosný. Pokud se pravidly hygge budeš řídit, můžeš se těšit na šťastný a spokojený život.

Slovo hygge pochází z dánštiny. Není totiž náhodou, že Dánové patří mezi nejšťastnější národy.


Charakteristika hygge
Ve volném překladu můžeme hygge chápat jako pohodičku. Dbáme na výraz pohodička, protože určitě cítíš rozdíl mezi pohodou a pohodičkou. Pohodička představuje naprostý klid, během kterého neřešíš žádné problémy, ale pouze si užíváš přítomnosti. Největší blaho, a tudíž hygge, většinou nalezneme v naprosto obyčejných chvilkách, které se však časem můžou proměnit v nezapomenutelné momenty odpočinku a relaxu.


Co mám pro hygge udělat?
Ptáš se, jak takovou pohodovou chvilku navodit? Není na tom nic složitého. Pokud se budeme inspirovat Dány, pak si jako hygge naordinuj popíjení horkého čaje v huňatých ponožkách a pojídání dobrého dortíku v rodinném kruhu. Vidíš? Není na tom nic složitého. Postačí, když si během dne uděláš alespoň malou chvilku pro sebe a pro svou rodinu.

 


Štěstí? Muška jenom zlatá
V životě se nám často stane, že okamžiky štěstí bereme jako samozřejmost. Mnohdy si jich ani nevážíme. Celá filosofie hygge chce docílit právě toho, abychom si příjemných chvilek vážili a dokázali z nich čerpat pozitivní energii. Tato energie se nám bude hodit v momentech, kdy už nám do zpěvu nebude.


Nejde jenom o čaj a dortíky
I když by se mohlo zdát, že celý koncept je jenom o čaji a dortíkách, nenech se zmást. Hygge můžeš docílit také ve společnosti dobrý přátel, kteří dokážou vytvořit tu správnou a pohodovou atmosféru. Dánové radí, že nejlépe docílíme hygge, pokud si pozveme přátele k sobě domů a společně něco vytvoříme. Pozvi si partu přátel domů a zkuste společně uvařit večeři. Uvidíš, že se během vaření skvěle pobavíte. Pokud budeš cítit, že zábava vázne, pak vytáhni stolní hry. Mnoho lidí se tváří, že hry jsou jenom pro malé děti, ale brzy uvidíš, že všichni budou nadšení.


PŘEČTI SI TAKÉ:

6 věcí, kterých se zbavit, abys byla konečně šťastná!
14 jídel, díky kterým se budeš cítit šťastnější
Vyčistěte si život od špatných lidí


Proč hygge takový fenomén?
Hygge obletěl celý svět a těší se velké popularitě. Především je to díky tomu, že k hygge momentům nepotřebuješ drahé pomůcky, vlastně nepotřebuješ vůbec nic. Díky tomuto smýšlení můžeš proměnit i každodenní (obyčejné) aktivity v příjemné chvilky. Podívej se například na lidi, kteří dojíždějí do práce, nebo do školy veřejnou dopravou. Buď k dojíždění mohou přistupovat jako k otravné nutnosti, nebo si do vlaku mohou vzít termohrnek s čajem, krabičku s dobrým ovocem a zajímavou knihu. Určitě sama vidíš, že druhý případ je totální hygge.0 hlasů
Vaše hodnocení