Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná jsi už nějakou tu chybu udělala a teď nevíš, co s ní, možná se na nákup na Aliexpressu či dalších oblíbených asijských eshopech teprve chystáš. Sepsali jsme nejčastější chyby a jejich řešení.

Chceš nakupovat na asijských eshopech? Pozor na nejčastější chyby

Překvapení
zdroj: Thinkstockphotos Překvapení
aktualizováno 09.08.2017, 00:04 | 09.08.2017, 00:04 | Krásná.cz / sim

Možná jsi už nějakou tu chybu udělala a teď nevíš, co s ní, možná se na nákup na Aliexpressu či dalších oblíbených asijských eshopech teprve chystáš. Sepsali jsme nejčastější chyby a jejich řešení.

Nakupování přes internet je super, ale musíš být ostražitá. Pořádně si prostuduj, jak na to a na co si dát pozor.

 

ČTI POŘÁDNĚ TO, CO POTVRZUJEŠ

 

Jednou z nejčastějších chyb je potvrzování přijetí zboří dříve, než zboží doopravdy přijde. Aliexpress se vás i tak zeptá, jestli opravdu souhlasíte s potvrzením přijetí zboží. Čti tedy pořádně, co potvrzuješ. Problém nastává, když zboží nepřijde. Pokud jsi odklikla, že jsi zboží už přijala, nemáš nárok na vrácení peněz.

 

NEUDĚLEJ SI ZMATEK V OBJEDNÁVKÁCH

 

Lepší je neobjednávat si haldu věcí najednou. Při omezeném množství se dá objednávka lépe sledovat, a pokud nastane nějaký problém, například se balík zastaví na celnici, snadněji se problém řeší. Pokud něco takového totiž nastane, je potřeba řešit to HNED, ne až po několika měsících. Při velkém množství objednaných věcí můžeš ztratit přehled.

 

KONTROLUJ, KONTROLUJ, KONTROLUJ

 

Řeč je o kontrole platby. Běžně se stává, že cena zboží je uvedená bez poštovného, které se započítá až při placení. Před placením ale konečnou částku máš možnost vidět. Nezapomeň tedy zkontrolovat celkovou cenu, než potvrdíš platbu. Do té doby se dá totiž objednávka stále zrušit nebo se poradit s prodejcem ohledně ceny.

 

 

NĚCO ŠPATNĚ? POŘIĎ DŮKAZ

 

Přišel balík poškozen, nebo v něm bylo jen polovina objednaného zboží? Stát se to může, ale aby ses mohla bránit, musíš mít důkaz. Pokud je zboží poškozené, neváhej a nafoť si to. Pokud přišla jen určitá část objednaného zboží, důkazem je váha uvedená na obálce. Stává se také, že je balík zadržen na celnici, i v tomto případě si pořiďte důkaz a tím je ofocený papír z celnice.

 

UKLIKNUTÍ SE

 

Vybrala jsi omylem špatnou barvu nebo velikost? Nepanikař, i tady existuje řešení. Kontaktuj ihned prodejce a vysvětli mu situaci. Prodejce buďto informace doplní, nebo navrhne zrušení objednávky. Konverzaci nemaž a počkej, až přijde zboží, které jsi chtěla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na čínské e-shopy! Místo šatů ti může přijít hadr

NAKUPOVÁNÍ PŘES INTERNET: To nejhorší, co vám může z e-shopu přijít domů!

Má zkušenost s AliExpress a TOP nákupy

 

HLÍDEJ SI OCHRANNOU LHŮTU

 

Zásilky se obvykle dají sledovat. Pokud ale objednávka obsahuje pouze čísla bez písmen, jedná se o obyčejný balíček, který se sledovat nedá. V systému ale běží ochranná lhůta, kterou by sis měla hlídat. Pokud se lhůta blíží ke konci, požádej o její prodloužení, aby od začátku byla na 60 dní. Pokud ti ani do 60 dnů objednávka nepřijde, otevři spor s prodejcem a požaduj vrácení peněz.

 

NENECH SE OBALAMUTIT, KDYŽ BALÍČEK NEPŘIJDE

 

Pokud se stane, že balíček nepřijde, kontaktuj opět prodejce. Ten ti může naslibovat hory doly, když nevyvoláš žádný spor. Máš právo na vrácení peněz. Až prodejce peníze pošle, spor bude automaticky uzavřen. Stav účtu ale kontroluj, prodejce může napsat, že peníze poslal, ale dokud je reálně na svém účtu neuvidíš, požaduj je stále.

 

Máš zkušenosti s nakupováním na asijských eshopech? Co bys poradila ostatním ty?0 hlasů
Vaše hodnocení