Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná už delší čas přemýšlíš o tom, že bys své tělo zkrášlila tetováním. Ať už půjde o malou květinku pod žebra, nebo mandalu přes celá záda, je důležité, abys o svém plánu řekla rodičům. Jenže jak? A co dělat ve chvíli, kdy řeknou nekompromisní NE?

Chceš TETOVÁNÍ? Víme, jak na to připravit RODIČE!

tetování - 1
zdroj: Thinkstockphotos tetování - 1
aktualizováno 08.08.2017, 00:06 | 08.08.2017, 00:06 | DyA

Možná už delší čas přemýšlíš o tom, že bys své tělo zkrášlila tetováním. Ať už půjde o malou květinku pod žebra, nebo mandalu přes celá záda, je důležité, abys o svém plánu řekla rodičům. Jenže jak? A co dělat ve chvíli, kdy řeknou nekompromisní NE?

Vysvětlit rodičům, proč je pro tebe tetování důležité, je občas pořádná fuška.  


Promysli to!
I když je nám jasné, že jsi v otázce tetování naprosto rozhodnutá, zkus si ještě naposledy položit základní otázky. Proč zrovna tohle tetování? Má pro tebe nějaký hlubší smysl? Vybrala jsi vhodné místo? Nebude vadit ve tvém budoucím povolání? Máš jistotu v tom, že tě neomrzí? Pokud tyto otázky zodpovíš, pak teprve nastává správný okamžik, sdělit své plány rodičům.

 


Jak to bude probíhat?
Připrav se na to, že většina rodičů ihned vyhrkne nesouhlas. Je to klasická reakce, takže se ničeho nemusíš obávat. Následně přichází na řadu křížový výslech. Možná zazní otázky podobné těm, které jsme ti pokládali. Je proto důležité, abys měla opravdu dobré argumenty, které rodiče přesvědčí. V žádném případě se s nimi nehádej. Naopak jednej v klidu a vysvětli jim, proč právě toto tetování. Rodiče určitě ocení, že s nimi chceš diskutovat a že je na samotné tetování chceš připravit. Popovídejte si o tom a zeptej se na jejich názor. Také mysli na to, abys volila vhodné věty. V žádném případě by váš rozhovor neměl vyznít tak, že jim svou volbu pouze oznamuješ. Právě naopak, je důležité, aby ses zeptala na jejich názor a postoj. V každém případě si ale stůj za svým rozhodnutím.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Když tetování omrzí: Odstranění znamená hodně bolesti, času i peněz!
Tetování pro stydlivky aneb Podlehni kouzlu BÍLÉHO TETOVÁNÍ
Tetování pro páry. Ano nebo ne?


Když řeknou NE...

Určitě se může stát, že rodiče s tvým plánem nebudou souhlasit. Zeptej se jich, proč tomu tak je, a co se jim na tetování nelíbí. Vysvětli, že v dnešní době má tetování každý třetí člověk a stalo se běžnou součástí sebevyjádření. Mnoho rodičů stále zastává názor, že tetování mají pouze kriminálníci, proto by bylo dobré, abys jim vysvětlila, jak tomu je. Například jim můžeš ukázat, že i jejich oblíbené herec nebo zpěvák má kérku. Také se může stát, že rodiče budou argumentovat tvým věkem. Pokud je ti méně, jak osmnáct let, pak potřebuješ mít k tetování souhlas rodičů. Můžete se třeba domluvit, že se necháš potetovat až v plnoletosti. Zkuste najít společnou řeč a kompromis, který bude přijatelný pro obě strany.

 


Mám jednat na vlastní pěst?

Možná tě napadlo, že by sis nechala udělat tetování bez vědomí rodičů. Musíme ti na rovinu říct, že to rozhodně není nejlepší nápad. Sice tetování můžeš nějakou dobu tajit, ale dříve, nebo později, se pravda stejně ukáže. Rodiče budou akorát zklamaní z toho, že si jim o svém úmyslu neřekla. A věř nám, že není nic horšího, než zklamaná máma nebo táta. Proto zkus na tuhle cestu zapomenout a naopak vsaď na upřímnost. Uvidíš, že se ti to vyplatí.1 hlasů
Vaše hodnocení